Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi [Spot polskiej Policji]
Od dobrej zabawy do tragedii droga bywa krótka. Nie zawsze to, co wydaje się atrakcyjne jest bezpieczne. Handel ludźmi to brutalna rzeczywistość. Policjanci Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji we współpracy z Biurem Kryminalnym KGP przygotowali specjalny spot, którego celem jest uświadomienie zagrożeń wynikających z działalności przestępców zajmujących się handlem ludźmi i zwrócenie uwagi na to, jak łatwo można stać się ofiarą, w tym przypadku… sutenera.
KGP -
"Przyhamuj! Życie przed Tobą" po raz dziesiąty
To już X edycja kampanii edukacyjnej „Przyhamuj Życie przed Tobą”. Wraz z partnerami akcji docieramy z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego do uczniów posiadających prawo jazdy oraz tych, którzy niedługo zamierzają je uzyskać.
KWP Opole -
Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu
To nie pierwszy raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób niegodzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się kierowcy „na podwójnym gazie”. Ponad półtora promila alkoholu miał 58-letni kierowca volvo. Mieszkańca gminy Jemielnica zatrzymało troje świadków, którzy zwrócili uwagę na jego tor jazdy już w miejscowości Pyskowice, w województwie śląskim. Świadkowie zatrzymali mężczyznę na terenie województwa opolskiego, gdzie zabrali mu kluczyki od pojazdu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Strzelce Opolskie -
Szkolenie z odzyskiwania mienia w kontekście przestępczości gospodarczej, korupcyjnej i kryminalnej
Udaremnienie, ujawnienie, zatrzymanie czy oskarżenie – kulisy pracy kryminalnych nie kończą się jednak na osobach sprawcy i poszkodowanym. Jednym z celów procesu wykrywczego jest także odzyskanie mienia pochodzącego z przestępstw. Doskonale wiemy, że czasem dla skazanych równie dotkliwe jak więzienie, jest pozbawienie go nielegalnie zdobytego mienia. Aby wesprzeć pracę śledczych w terenie, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu działa 4-osobowy zespół wsparcia w procesie odzyskiwania i zabezpieczenia mienia.
KWP Opole -
Finał konkursu "Bezpieczny Przedszkolak"
Praca plastyczna z Przedszkola Publicznego w Jamach znalazła się na okładce książeczki edukacyjnej „Bezpieczny Przedszkolak”. Celem konkursu jest promowanie zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Wczoraj opolscy policjanci wraz partnerami konkursu odwiedzili zwycięską placówkę.
KPP Olesno -
Przyszłość a Ty
Program "Przyszłość a Ty" to trzeci etap programu "Profilaktyka a Ty", który w latach 2006 - 2016 objął na terenie kraju pół miliona osób i był realizowany przez Policję i MSWiA (w ramach programu "Razem bezpieczniej"), MEN (w ramach programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła"), Rzecznika Praw Dziecka, a także przez samorządy, wyższe uczelnie, organizacje pozarządowe oraz wielu partnerów wspierających.
KGP -
W-F z policjantem
W minionym tygodniu odwiedzaliśmy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. W ramach porozumienia i utworzenia w zawodzie technik informatyk innowacji policyjnej wprowadzamy młodzież w tematykę związaną z służbą w naszych szeregach. W ramach W-F policyjny instruktor wprowadził młodzież w podstawy samoobrony.
KPP Brzeg -
Od krwiodawcy do policjanta
Podczas zbiórki krwi, zorganizowanej przez Klub HDK „Kropelka”, każdy mógł podzielić się cennym darem, jakim jest krew . Pomaganie innym to bardzo cenna cecha, która jest pożądana w naszej służbie. Dlatego też, policjanci rozmawiali z krwiodawcami na temat swojej pracy i trwającego doboru. Służba w policji to wyzwanie, a jednocześnie ciekawa perspektywa i możliwość realizacji zadań, których myślą przewodnią jest pomoc drugiemu człowiekowi. Jeżeli chcesz wstąpić w nasze szeregi, nie czekaj, złóż dokumenty i zostań kędzierzyńsko-kozielskim policjantem.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Pijany urządził sobie przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej
Hulajnogi elektryczne stały się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego. Niestety wśród amatorów tego rodzaju sprzętu znajdują się również tacy, którzy łączą przyjemność jazdy z alkoholem. Strzeleccy policjanci w Zawadzkiem zatrzymali do kontroli 47-latka, który zdecydował się kierować hulajnogą elektryczną, mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna poniósł już konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania i został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.
KPP Strzelce Opolskie -
Świeć przykładem, załóż odblask!
Myślisz, że nie masz wpływu na zachowanie kierowcy, który w ostatniej chwili zobaczy Cię na nieoświetlonej drodze? Uważasz, że odblask to nic nieznaczący gadżet? Nic bardziej mylnego! Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jak jeden odblaskowy element może uratować Twoje życie.
KWP Opole
