Aktualności
Rozmiar czcionki
-
"Bezpieczna droga do szkoły"
Jak co roku we wrześniu policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze podczas spotkań z najmłodszymi przypominali im najważniejsze zasady bezpieczeństwa, wyjaśniali przepisy i pokazywali jak prawidłowo zachować się na drodze, w samochodzie oraz podczas kontaktu z osobą nieznajomą.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Pomoc policyjnym powodzianom na Opolszczyźnie nadeszła z Lublina
Żywioł jaki dotknął Opolszczyznę nie oszczędzał nikogo. Wśród poszkodowanych wielką wodą są policjanci i pracownicy cywilni. To właśnie dla nich zainicjowana została akcja „Pomoc policyjnym powodzianom”. Na nasz apel odpowiedzieli koledzy i koleżanki z lubelskiej Policji. Dzisiaj dotarł do nas bus wypełniony zebranymi przez nich darami, a wśród nich koce, osuszacze, środki czystości, karma dla zwierząt i wiele innych rzeczy. Teraz zostaną dostarczone do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy.
KWP Opole -
Zbyt szybko w obszarze zabudowanym – zatrzymane prawa jazdy i wysokie mandaty
Opolscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 23-letni kierowca volkswagena pędził z prędkością 104 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Z kolei 46-latka podróżowała pojazdem, mając na liczniku 101 km/h. Zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie policjanci zatrzymali prawa jazdy. Kontrola drogowa zakończyła się również wysokimi mandatami i punktami karnymi.
KMP Opole -
Włamywacz-recydywista usłyszał kolejne zarzuty
Skuteczna praca kluczborskich kryminalnych pozwoliła na wytypowanie oraz zatrzymanie mężczyzny, który włamywał się do autobusów, powodując straty na kwotę blisko 5 tysięcy złotych. Dodatkowo na koncie 41-latka było włamanie do przydomowego warsztatu i kradzież sprzętu mechanicznego. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Mieszkaniec powiatu oleskiego był już notowany za podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy. Za popełnione czyny grozi mu nawet 15 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Kobieta wykazała się wzorową postawą – zatrzymała nietrzeźwego kierowcę
Młoda kobieta wykazała się wzorową postawą obywatelską, zatrzymując nietrzeźwego kierującego. Mieszkanka gminy Leśnica jechała wraz z 4-letnią córka, gdy na jej pas ruchu wjechał kierowca skody. Auto jechało wprost na nią. 36-latka odbiła na drugą stronę jezdni, dzięki czemu udało jej się uniknąć „czołówki”. Gdy kierowca zjechał na teren posesji, kierująca zablokowała mu wyjazd z podwórka. Badanie trzeźwości 62-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.
KPP Strzelce Opolskie -
Zakończenie Operacji „Powódź 2024”
Zakończyła się policyjna operacja o kryptonimie „Powódź 2024”, która oficjalnie rozpoczęła się 16 września, na mocy decyzji Komendanta Głównego Policji nadinsp. Marka Boronia. Ale ciężka służba polskich policjantów na terenach dotkniętych klęską żywiołową zaczęła się kilka dni wcześniej i trwa nadal, ponieważ we wszystkich miejscach, gdzie przeszła wielka woda, pozostał ogrom zniszczeń.
KGP -
Policjant czujny również przed służbą – kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany
Policjantem jest się 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, co udowodnił sierż. szt. Szymon Kukla z namysłowskiej komendy. Policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, jadąc na służbę, zauważył kierowcę, którego styl jazdy zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego. Po zatrzymaniu volkswagena okazało się, że 45-letni kierujący miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Namysłów -
Nocna kontrola zakończona zatrzymaniem
Policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, w trakcie kontroli drogowej, zabezpieczyli przy dwóch mieszkańcach powiatu narkotyki. Zatrzymany 31-latek posiadał przy sobie kilka porcji marihuany i amfetaminy, natomiast 32-latek w plecaku miał schowane ponad 50 gramów marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Policjanci zabezpieczyli również 8 000 złotych na poczet przyszłej kary.
KMP Opole -
Pijany, z zakazem prowadzenia pojazdów przewoził narkotyki
Głubczyccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 29-latka. Mieszkaniec powiatu jechał samochodem pomimo posiadanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci w jego aucie znaleźli narkotyki. Teraz mężczyzna musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia.
-
W czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ciężarówki
Dyżurny z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu wracając z Opola, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki. 39-letni kierowca miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
KPP Kędzierzyn-Koźle
