Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ku pamięci tych, którzy odeszli…
Najbliższe dni zadumy i refleksji to dla policjantów czas wytężonej pracy, związanej z dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny. Mimo licznych obowiązków, nie zapominamy o poległych funkcjonariuszach, którzy poświęcili swoje życie służbie na rzecz społeczeństwa. Każdego roku, w okresie Wszystkich Świętych, wspominamy tych, którzy odeszli, oddając im należny hołd. To symboliczny gest, który przypomina o poświęceniu i odwadze wszystkich poległych policjantów.
KWP Opole -
Brał udział w wypadku śmiertelnym i odjechał z miejsca zdarzenia – 66-latek ustalony i zatrzymany
Prudniccy kryminalni zatrzymali 66-latka, podejrzewanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia ciężarowego volvo z oplem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, podczas wypadku śmierć poniósł 52-letni pasażer osobówki. Kryminalni ustalili tożsamość 66-latka w niespełna 4 godziny od zdarzenia. Dziś mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, grozi mu do 12 lat więzienia.
KPP Prudnik -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej – odpowie za przestępstwo
W gminie Niemodlin kierowca chryslera nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Na drugi dzień rano został zatrzymany przez kryminalnych z Opola. 47-latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Dodatkowo, mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. 47-latkowi grozi teraz do 5 lat więzienia.
KMP Opole -
Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy
Najpierw kierowca forda na obowiązującej "pięćdziesiątce" pędził z prędkością 110 km/h. Niespełna pół godziny później, w tym samym miejscu, kierowca chevroleta podróżował z prędkością 122 km/h. Ich niebezpieczną jazdę zarejestrowali policjanci z oleskiej drogówki. Obaj kierujący stracili już uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz punktami karnymi. Drodzy kierowcy, noga z gazu!
-
Bezpieczny dzień „Wszystkich Świętych” – radzimy i ostrzegamy
Przed nami czas refleksji i zadumy związanej z dniem Wszystkich Świętych. W tym okresie znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Aby dni zadumy i pamięci o zmarłych przebiegły spokojnie, apelujemy o zachowanie rozsądku, wzmożoną czujność i przestrzeganie kilku ważnych zasad bezpieczeństwa. Przeczytajcie i stosujcie nasze rady.
KWP Opole -
Mundurowi pomogli uratować niemowlaka zatrzaśniętego w samochodzie (video)
4-miesięczny chłopczyk przez przypadek utknął sam w samochodzie razem z kluczykami od pojazdu. Wszystkie drzwi były zablokowane. Nyscy policjanci wybili szybę w aucie i uwolnili dziecko. Już po chwili maluch był w rękach mamy. Na szczęście chłopcu nic się nie stało i nie potrzebował pomocy medycznej.
KPP Nysa -
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”
Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów XXI edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Spośród 502 prac te najlepsze znalazły się w książeczce pt: „PIERWSZAKI”, która od pierwszych dni września rozdawana jest uczniom klas pierwszych w województwie opolskim.
KWP Opole -
Ruch na drogach Opolszczyzny w okresie „Wszystkich Świętych” - zalecenia i objazdy
Jak co roku policjanci z początkiem listopada są przygotowani do wzmożonej pracy związanej z uroczystościami Wszystkich Świętych. Funkcjonariusze zadbają o porządek i bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem dróg w okolicach cmentarzy. Aby usprawnić dojazdy do cmentarzy wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu, dlatego warto zapoznać się z nimi jeszcze przed wyjazdem w trasę. Przypominamy! Każdy z nas – kierowca, pieszy czy rowerzysta – jest współodpowiedzialny za poziom bezpieczeństwa na drogach.
KWP Opole -
Nielegalne laboratorium klefedronu zlikwidowane przez opolskich policjantów - zabezpieczono ponad 11 ton substancji
11 ton substancji oraz 15 kilogramów gotowego klefedronu zabezpieczyli namysłowscy kryminalni. Dzięki ich pracy, między innymi 15 tysięcy porcji gotowego narkotyku nie trafi na rynek. W związku z tą sprawą śledczy zatrzymali łącznie 3 mężczyzn. Wobec 2 z nich sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt.
KPP Namysłów -
Ujęty motocyklista miał blisko 3 promile
Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to, by pijani kierowcy byli bezkarni. Wzorową postawą wykazał się świadek, który dzięki swojej reakcji uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu 39-latkowi. Mężczyzna w organizmie miał blisko 3 promile alkoholu. Teraz, dzięki zgłoszeniu świadka, odpowie za złamanie prawa.
KPP Brzeg
