Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kryminalni zabezpieczyli "kryształ"
Kluczborscy kryminalni zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków psychoaktywnych. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli narkotyk, z którego można uzyskać ponad pół tysiąca porcji handlowych. Była to metamfetamina. Teraz 36-latek przed sądem odpowie za przestępstwo a grozić mu może nawet do 10 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Policjanci z Ozimka odnaleźli zagubionych w lesie grzybiarzy
66 i 68-latek z województwa śląskiego wybrali się na grzyby do lasów pod Ozimkiem. Jednak nie znając tutejszego terenu, szybko stracili orientację co do swojego położenia. Zmęczeni, po około dwóch godzinach bezskutecznego szukania drogi powrotu, wezwali pomoc. Starsi posterunkowi Adrian Bartyla i Kewin Kos szybko odnaleźli zagubionych w lesie seniorów. Mężczyźni nie wymagali pomocy lekarskiej. Cali i zdrowi zostali przewiezieni przez policjantów do ich pozostawionego w lesie samochodu, by móc bezpiecznie wrócić do domu.
KMP Opole -
Czujność i skuteczność - policjant kryminalny po służbie zatrzymał poszukiwanego mężczyznę
Spostrzegawczość oraz szybka reakcja Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego głubczyckiej komendy już kolejny raz doprowadziły do zatrzymania w czasie wolnym od służby poszukiwanego. Tym razem to 35-latek celem uniknięcia kary od pewnego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowy swoim zachowaniem udowodnił, że policjantem jest się również poza służbą. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji funkcjonariusza, mieszkaniec powiatu głubczyckiego spędzi w zakładzie karnym najbliższe 3 miesiące.
KPP Głubczyce -
Policjanci z brzeskiej komendy zabezpieczyli blisko 2 tony nielegalnego tytoniu
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali 39-latka, podejrzewanego o paserstwo akcyzowe. Mężczyzna przewoził blisko 2 tony tytoniu bez akcyzy. Gdyby towar trafił do sprzedaży, straty dla budżetu państwa wyniosłyby ponad milion złotych. Mieszkaniec Śląska usłyszał zarzuty związane z nielegalnym obrotem tytoniu. Za paserstwo akcyzowe grozi odpowiedzialność karna i karna skarbowa.
KPP Brzeg -
Kierowca z dwoma promilami zatrzymany dzięki wzorowej reakcji świadka
Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście, świadomość społeczna jest coraz większa i użytkownicy dróg nie pozwalają na to, by kierowcy pod wpływem alkoholu byli bezkarni. Wzorową postawą wykazał się świadek, który dzięki swojej reakcji uniemożliwił dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy fiata. Zatrzymany 60-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
KPP Nysa -
Sukces krapkowickiej policjantki na festiwalu biegowym "Dzień Dobry Kędzierzyn Koźle"
Wykonywany zawód nie musi być przeszkodą w spełnianiu siebie. Przykładem na to, że służąc społeczeństwu wcale nie trzeba rezygnować ze swoich pasji i zainteresowań jest st. sierż. Sonia Sowa - kadrowa krapkowickiej jednostki. Policjantka połączyła służbę z pasją biegania. Ostatnio ukończyła bieg "Dzień Dobry Kędzierzyn Koźle" na drugim miejscu w kategorii open. To nie jej pierwszy sportowy sukces. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.
-
Nowi policjanci ślubowali na sztandar
Szeregi opolskiej Policji zasiliło właśnie 18 kolejnych funkcjonariuszy. Uroczyście, za insp. Magdaleną Nguyen-Fudalą - Komendantem Wojewódzkim Policji w Opolu, wypowiedzieli słowa roty ślubowania. Teraz odbędą kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, po którym trafią do jednostek Policji na terenie województwa opolskiego.
KWP Opole -
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym
Kierowca volkswagena zlekceważył znak STOP przed przejazdem kolejowym i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. 32-letni kierujący samochodem został ukarany mandatem karnym w kwocie 3000 zł oraz 10 punktami karnymi. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych.
KPP Kluczbork -
Operatorzy maszyn drogowych „na podwójnym gazie” zatrzymani
Głubczyccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych operatorów maszyn drogowych. 52 i 47-latek wykonywali prace drogowe na remontowanym odcinku drogi. Jeden z nich miał blisko promil, a drugi prawie pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni stracili już swoje prawa jazdy. Teraz czekają ich poważne konsekwencje prawne, w tym sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
KPP Głubczyce -
Zatrzymany kierowca z dożywotnim zakazem oraz zatrzymane uprawnienia za prędkość – efekt działań policjantów ruchu drogowego
Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń na naszych drogach. Co roku z tej przyczyny odnotowujemy wiele wypadków i kolizji. Dlatego też policjanci w codziennej służbie zwracają szczególnie uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierujący. W ostatnią środę zatrzymali 4 kierujących poruszających się z nadmierną prędkością. Trzem z nich funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy, natomiast czwarty kierowca nie powinien w ogóle znaleźć się za kierownicą swojego samochodu. 32-latek posiada bowiem dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wydany niecałe 2 miesiące temu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.
KMP Opole
