Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Znalazł portfel ze sporą gotówką i przekazał mundurowym - zguba już trafiła do właściciela
Godną naśladowania postawą wykazał się pewien mieszkaniec Gogolina, który parę dni temu znalazł portfel, a w nim dokumenty oraz sporą ilość gotówki. Znaleziony przedmiot zaniósł do policjantów z miejscowego posterunku Policji. Funkcjonariusze ustalili właściciela i przekazali zgubę. Postawa znalazcy zasługuje na uznanie i pochwałę.
KPP Krapkowice -
Wpadł z narkotykami, bo kierował samochodem bez zapiętych pasów
Uwagę policjantów ze Strzelec Opolskich przykuł kierujący audi, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu do kontroli 28–latek zachowywał się nerwowo i unikał kontaktu wzrokowego z policjantami. Funkcjonariusze poddali kierowcę badaniu testem narkotykowym, którego wynik okazał się być pozytywny. Jednak to nie był koniec kłopotów mężczyzny. W jego plecaku mundurowi znaleźli marihuanę oraz amfetaminę.
KPP Strzelce Opolskie -
Najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu opolskiego 2024
Znajomość prawa, kazusów, procedur i oczywiście dociekliwość - to tylko niektóre cechy dobrego oskarżyciela publicznego. W Policji takimi oskarżycielami są funkcjonariusze zajmujący się sprawami o wykroczenie. To różnego rodzaju przepisy porządkowe, drogowe czy związane z tak zwanym dobrym sąsiedztwem. Często to właśnie te naruszenia prawa uprzykrzają nam codzienne życie najbardziej. Dzisiaj wyłoniliśmy najlepszego oskarżyciela publicznego wśród opolskich policjantów. To asp. szt. Piotr Jamróz z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. W listopadzie będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim. Trzymamy kciuki!
-
Młody kierowca stracił swoje uprawnienia za 3 poważne wykroczenia
Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali 20-latkowi jego uprawnienia. Mieszkaniec Opola stracił swoje prawo jazdy ponieważ w ciągu niespełna dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia. Ostatni z nich polegał na spowodowaniu kolizji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.
KMP Opole -
Udostępniał narkotyki nieletnim
Krapkowiccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Skuteczna praca operacyjna doprowadziła do 40-latka, który usłyszał zarzuty posiadania oraz udostępniania narkotyków małoletnim. Mężczyzna często przebywał swoim samochodem pod jedną ze szkół w Krapkowicach. To właśnie tam na gorącym uczynku doszło do jego zatrzymania. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Krapkowice -
Policjanci odnaleźli zagubioną w lesie kobietę. Apelujemy o zachowanie ostrożności!
Jesień to czas leśnych wędrówek i grzybobrania. Jednak podczas takiej wyprawy nietrudno stracić orientację i zgubić się w terenie. Do takiej sytuacji doszło w miniony poniedziałek na terenie kompleksu leśnego w rejonie miejscowości Barut, gdzie zaginęła 59-latka. Kobieta wraz ze swoim bratem wybrała się na grzybobranie, w trakcie którego odłączyła się od niego. Zagubiona 59-latka straciła orientację w terenie. Po około dwóch godzinach poszukiwań, kobieta został odnaleziona cała i zdrowa przez policjantów.
-
Kolejni włamywacze w rękach policji
Kluczborscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań i kradzieży elektronarzędzi oraz sprzętu budowlanego. Mężczyźni włamywali się do magazynów, domów w budowie oraz kontenerów budowlanych. Podczas przeszukania u jednego z nich kryminalni znaleźli również znaczne ilości różnych narkotyków. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych wyniosły ponad 50 000 złotych. Teraz sprawą zatrzymanych zajmie się sąd, grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Wpadł, bo zapomniał kluczy od mieszkania – 28-latek zatrzymany
28-latek zapomniał kluczy od wynajmowanego mieszkania i krążył wokół swojego bloku. Jego zachowanie wzbudziło czujność mieszkańców osiedla, którzy zawiadomili Policję. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe. Przez najbliższe sześć miesięcy nie będzie musiał pamiętać o zamykaniu mieszkania, bowiem spędzi je w zakładzie karnym.
KPP Nysa -
Z 3 promilami, cofniętymi uprawnieniami i sądowym zakazem – został zatrzymany przez policjantkę po służbie
Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, będąc po służbie, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. St. asp. Magdalena Bobula uniemożliwiła dalszą jazdę 50-latkowi. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu okazało się, że mieszkaniec powiatu ma cofnięte uprawnienia i zakaz prowadzenia pojazdów.
KMP Opole -
37-latek odpowie za kradzieże i włamania
Do 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty, które dotyczą kradzieży i włamań. Jego łupem był alkohol, artykuły przemysłowe i odzież. Straty jakie spowodował swoim działaniem to blisko 6 000 złotych.