Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Najlepszy oskarżyciel publiczny garnizonu opolskiego 2024
Znajomość prawa, kazusów, procedur i oczywiście dociekliwość - to tylko niektóre cechy dobrego oskarżyciela publicznego. W Policji takimi oskarżycielami są funkcjonariusze zajmujący się sprawami o wykroczenie. To różnego rodzaju przepisy porządkowe, drogowe czy związane z tak zwanym dobrym sąsiedztwem. Często to właśnie te naruszenia prawa uprzykrzają nam codzienne życie najbardziej. Dzisiaj wyłoniliśmy najlepszego oskarżyciela publicznego wśród opolskich policjantów. To asp. szt. Piotr Jamróz z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. W listopadzie będzie reprezentował nasz garnizon w finale ogólnopolskim. Trzymamy kciuki!
-
Młody kierowca stracił swoje uprawnienia za 3 poważne wykroczenia
Policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali 20-latkowi jego uprawnienia. Mieszkaniec Opola stracił swoje prawo jazdy ponieważ w ciągu niespełna dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia. Ostatni z nich polegał na spowodowaniu kolizji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.
KMP Opole -
Udostępniał narkotyki nieletnim
Krapkowiccy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Skuteczna praca operacyjna doprowadziła do 40-latka, który usłyszał zarzuty posiadania oraz udostępniania narkotyków małoletnim. Mężczyzna często przebywał swoim samochodem pod jedną ze szkół w Krapkowicach. To właśnie tam na gorącym uczynku doszło do jego zatrzymania. Za popełnione czyny grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Krapkowice -
Policjanci odnaleźli zagubioną w lesie kobietę. Apelujemy o zachowanie ostrożności!
Jesień to czas leśnych wędrówek i grzybobrania. Jednak podczas takiej wyprawy nietrudno stracić orientację i zgubić się w terenie. Do takiej sytuacji doszło w miniony poniedziałek na terenie kompleksu leśnego w rejonie miejscowości Barut, gdzie zaginęła 59-latka. Kobieta wraz ze swoim bratem wybrała się na grzybobranie, w trakcie którego odłączyła się od niego. Zagubiona 59-latka straciła orientację w terenie. Po około dwóch godzinach poszukiwań, kobieta został odnaleziona cała i zdrowa przez policjantów.
-
Kolejni włamywacze w rękach policji
Kluczborscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań i kradzieży elektronarzędzi oraz sprzętu budowlanego. Mężczyźni włamywali się do magazynów, domów w budowie oraz kontenerów budowlanych. Podczas przeszukania u jednego z nich kryminalni znaleźli również znaczne ilości różnych narkotyków. Łączne straty poniesione przez pokrzywdzonych wyniosły ponad 50 000 złotych. Teraz sprawą zatrzymanych zajmie się sąd, grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Wpadł, bo zapomniał kluczy od mieszkania – 28-latek zatrzymany
28-latek zapomniał kluczy od wynajmowanego mieszkania i krążył wokół swojego bloku. Jego zachowanie wzbudziło czujność mieszkańców osiedla, którzy zawiadomili Policję. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Jak ustalili kryminalni, mężczyzna był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe. Przez najbliższe sześć miesięcy nie będzie musiał pamiętać o zamykaniu mieszkania, bowiem spędzi je w zakładzie karnym.
KPP Nysa -
Z 3 promilami, cofniętymi uprawnieniami i sądowym zakazem – został zatrzymany przez policjantkę po służbie
Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, będąc po służbie, zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. St. asp. Magdalena Bobula uniemożliwiła dalszą jazdę 50-latkowi. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu okazało się, że mieszkaniec powiatu ma cofnięte uprawnienia i zakaz prowadzenia pojazdów.
KMP Opole -
37-latek odpowie za kradzieże i włamania
Do 10 lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi powiatu brzeskiego. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty, które dotyczą kradzieży i włamań. Jego łupem był alkohol, artykuły przemysłowe i odzież. Straty jakie spowodował swoim działaniem to blisko 6 000 złotych.
-
Pomoc dla policyjnych powodzian nadeszła aż z Bydgoszczy - dziękujemy!
Policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy nie pozostali obojętni na ogrom tragedii, jaki dotknął mieszkańców Opolszczyzny po przejściu wielkiego żywiołu. Sami zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla policjantów oraz pracowników cywilnych z garnizonu opolskiego, którzy w trakcie powodzi stracili dorobek swojego życia. Nasi koledzy z województwa kujawsko-pomorskiego zgromadzili dla policyjnych powodzian m. in. potrzebny sprzęt gospodarstwa domowego, w tym pralkę, odkurzacze, a także myjki ciśnieniowe. Nie zabrakło również chemii gospodarczej oraz narzędzi budowlanych Do potrzebujących trafią także osuszacze, niezbędne do usuwania wilgoci w zalanych pomieszczeniach.
KWP Opole -
Ogólnopolska kampania "Dzieciństwo bez Przemocy"
Dziś w Sejmie ruszyła ogólnopolska kampania "Dzieciństwo bez Przemocy" w którą włączyła się również Polska Policja. W uroczystej inauguracji uczestniczył m.in. nadinsp. Marek Boroń - Komendant Główny Policji.
KGP