Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Rzucali cegłami w drzwi marketu – dzień wcześniej wyszli z komendy
Dwaj bracia zostali doprowadzeni do wytrzeźwienia w namysłowskiej komendzie. Po zwolnieniu długo nie nacieszyli się wolnością. Niecały dzień później zostali zatrzymani w chwili, gdy rzucali cegłówkami w drzwi sklepu spożywczego. 27 i 35-latkowi grozi do 5 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Podsumowaliśmy działania pn. ,,Wszystkich Świętych” na drogach Opolszczyzny
Tegoroczne działania pn. ,,Wszystkich Świętych” dobiegły końca. Podczas ostatnich pięciu dni, opolscy policjanci odnotowali 6 wypadków drogowych, w których 8 osób zostało rannych, a 1 osoba zginęła. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ponad 1600 kontroli drogowych. Mundurowi na Opolszczyźnie sprawdzili stan trzeźwości blisko 3000 kierowców. Niestety z tej liczby aż 25 zdecydowało się jechać po alkoholu.
KWP Opole -
Opolscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło na terenie Opola
Już następnego dnia po zdarzeniu, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, ustalili miejsce pobytu 66-latka podejrzewanego o zabójstwo. Do zbrodni doszło w minionym tygodniu na terenie Opola, a jego ofiarą padła osoba o nieustalonej na ten moment tożsamości. Na wniosek policjantów i prokuratury, decyzją sądu zatrzymany do sprawy mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za zbrodnię jakiej się dopuścił, grozi mu teraz nawet dożywotnia kara więzienia.
KMP Opole -
Policjantka w czasie wolnym uratowała dławiącego się mężczyznę
Starszy posterunkowy Beata Baczewska, na co dzień funkcjonariuszka ruchu drogowego Komendy Policji w Krapkowicach udowodniła, że hasło „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa. W czasie wolnym od służby pomogła mężczyźnie, który zadławił się jedząc posiłek w jednej z restauracji. Policjantka widząc całą sytuację od razu ruszyła na ratunek i wykorzystując wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przystąpiła do działania. Najprawdopodobniej to właśnie dzięki jej zdecydowanej i szybkiej reakcji, mężczyzna uniknął poważnych konsekwencji zdrowotnych.
KPP Krapkowice -
Zwalczamy niebezpieczne zachowania na drodze
W ostatnią sobotę w Opolu odbył się spot motoryzacyjny. Niestety, część z jego uczestników zachowywała się nieodpowiedzialnie i łamała przepisy drogowe. Policjanci przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli drogowych i ukarali blisko 30 kierowców mandatami karnymi. Zatrzymali również 40-letniego kierowcę ferrari, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wspierający pracę drogówki policyjni wywiadowcy zatrzymali również 5 mężczyzn u których znaleźli narkotyki. Każdego dnia kontynuujemy działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na naszych drogach.
KMP Opole -
Druga edycja hybrydowego kursu aspiranckiego w opolskiej komendzie
24 policjantów garnizonu opolskiego rozpoczęło szkolenie zawodowe aspiranckie. Kurs ten organizowany jest przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Doskonalenie zawodowe odbywa się w formie hybrydowej. Po pomyślnym zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu, słuchacze będą mogli awansować do korpusu aspirantów.
KWP Opole -
Promujemy zawód policjanta wśród młodzieży
Policjanci z Krapkowic odwiedzili 4 klasę Zespołu Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich. Z młodzieżą rozmawialiśmy o służbie w Policji, o rekrutacji i warunkach jakie należy spełnić wybierając mundurową ścieżkę zawodową. Dzielnicowi st. asp. Anna Gruszka oraz sierż. Wiktor Bańcarz, opowiedzieli jak z perspektywy doświadczenia zawodowego patrzą na służbę, czego się w niej nauczyli i jakie są korzyści z bycia mundurowym.
KPP Krapkowice -
Zmiany w procedurze doboru do służby w Policji
14 października 2024 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 1 października 2024 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z utworzeniem oddziałów o profilu mundurowym oraz ułatwieniem powrotu do służby w Policji i Straży Granicznej. Celem ustawy jest zwiększenie efektywności prowadzonych postępowań kwalifikacyjnych do służby w Policji i Straży Granicznej oraz stworzenie możliwości pozyskania do tych formacji jak największej liczby kandydatów odpowiadających potrzebom służby.
KGP -
Ku pamięci tych, którzy odeszli…
Najbliższe dni zadumy i refleksji to dla policjantów czas wytężonej pracy, związanej z dbaniem o bezpieczeństwo mieszkańców Opolszczyzny. Mimo licznych obowiązków, nie zapominamy o poległych funkcjonariuszach, którzy poświęcili swoje życie służbie na rzecz społeczeństwa. Każdego roku, w okresie Wszystkich Świętych, wspominamy tych, którzy odeszli, oddając im należny hołd. To symboliczny gest, który przypomina o poświęceniu i odwadze wszystkich poległych policjantów.
KWP Opole -
Brał udział w wypadku śmiertelnym i odjechał z miejsca zdarzenia – 66-latek ustalony i zatrzymany
Prudniccy kryminalni zatrzymali 66-latka, podejrzewanego o spowodowanie wypadku śmiertelnego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, mężczyzna wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania doprowadził do zderzenia ciężarowego volvo z oplem, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Niestety, podczas wypadku śmierć poniósł 52-letni pasażer osobówki. Kryminalni ustalili tożsamość 66-latka w niespełna 4 godziny od zdarzenia. Dziś mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, grozi mu do 12 lat więzienia.
KPP Prudnik
