Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Poszukiwany listem gończym Jakub Śpiączka
Groźby karalne – takiego przestępstw dopuścił się skazany przez sąd mieszkańca Niemodlina. Tymczasem poszukiwany ukrywa się przed organami ścigania. Dlatego publikujemy list gończy wydany przez Sąd Rejonowy w Kielcach. Jeśli rozpoznajesz osobę ze zdjęcia, skontaktuj się z policjantami z Komisariatu Policji w Niemodlinie , tel. 47 862 82 03 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112. Nie pozwólmy, aby pozostał bezkarny.
KMP Opole -
Pomaganie mamy we krwi
Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa kolejny raz stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ten cenny dar ofiarowali między innymi policjanci i pracownicy cywilni naszej komendy. Do akcji włączyli się również żołnierze z 10 Brygady Logistycznej w Opolu oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. Blisko 7 litrów krwi zasili szpitale i inne punkty medyczne.
KWP Opole -
Podejrzani o usiłowanie zabójstwa zatrzymani w niecałe 48 godzin
Dwaj mężczyźni mieli zaatakować pokrzywdzonego zadając mu ciosy pięścią i poważne rany ostrym narzędziem. 31 i 25-latek zostali zatrzymani przez policjantów w niecałe 48 godzin po zdarzeniu. Starszy z nich ukrywał się na terenie powiatu opolskiego, drugi w powiecie krapkowickim. Obaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet dożywotnia kara więzienia.
KMP Opole -
Brzescy policjanci udaremnili kradzież materiałów budowlanych
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mieszkańców województwa łódzkiego. Dzięki swojej czujności i skuteczności udaremnili kradzież kilkunastu palet wełny mineralnej. Podejrzewani planowali załadować łup bezprawnie zabraną z budowy ładowarką, a następnie wywieźć ją tirem, który był już przygotowany do załadunku. Dodatkowo przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki. Teraz obaj za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
KPP Brzeg -
Wizerunki osób podejrzewanych o kradzieże w drogerii i autobusie
Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu prowadzą dwie sprawy, gdzie zostały zabezpieczone wizerunki podejrzewanych osób. Pierwsza sytuacja miała miejsce 26 sierpnia, na Placu Kopernika, gdzie w drogerii sprawczyni ukradła kosmetyki na kwotę ponad 850 złotych. Druga sprawa to sytuacja z 11 września, gdzie w autobusie komunikacji miejskiej, linia nr 17, mężczyzna ukradł kartę bankomatową oraz dokumenty od pokrzywdzonej. Osoby, które na opublikowanych zdjęciach rozpoznają osoby, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu I Policji w Opolu w pierwszej sprawie pod nr tel. 47 864 2597, w drugiej pod nr tel. 47 864 26 03 lub 47 864 26 05 lub e-mailowo dyzurny.op.kp1@op.policja.gov.pl.
KMP Opole -
Zakończenie sezonu motocyklowego z opolskimi policjantami
Popularność jazdy na motocyklu jest coraz większa. W tym roku również pogoda okazała się łaskawa dla motocyklistów. Jednak jesień zbliża się nieubłaganie. W weekend razem z uczniami Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu zakończyliśmy sezon motocyklowy. Był pilotowany przez nas peleton motocyklistów na ulicach miasta, rozmowy o maszynach, bezpieczeństwie i już utęsknionym, przyszłym sezonie.
KWP Opole -
Kolejna edycja szkolenia zawodowego podoficerskiego zakończona
Po 19 dniach intensywnej nauki zakończyło się szkolenie zawodowe podoficerskie przeprowadzone w formie hybrydowej dla 24 policjantów garnizonu opolskiego. Szkolenie miało na celu rozwinięcie zarówno teoretycznych, jak i praktycznych umiejętności niezbędnych do skutecznego wykonywania zadań służbowych. Szkolenie zorganizowane zostało przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
KWP Opole -
Z młodzieżą z brzeskiej budowlanki o handlu ludźmi
Z młodzieżą zawsze warto rozmawiać i poruszać z nimi trudne tematy. Uświadamiać im zagrożenia z jakimi mogą się na co dzień spotkać, a także przestrzegać przed pochopnymi decyzjami, które mogą zaważyć na ich przyszłości. W ramach obchodów Europejskiego Dnia przeciw Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu spotkaliśmy się z młodzieżą z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.
KPP Brzeg -
Paser akcyzowy w rękach policjantów
Blisko 72 kilogramy tytoniu oraz około 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych zabezpieczyli policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Przy współpracy z funkcjonariuszami z Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 35-letniego mieszkańca Śląska, który miał działać na terenie powiatu opolskiego. Policjanci udowodnili zatrzymanemu uszczuplenie budżetu państwa z tytułu podatków i akcyz na kwotę blisko 105 000 złotych. Mężczyzna już wcześniej był karany za podobne przestępstwa akcyzowe. Grozi mu kara wysokiej grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
KMP Opole -
80-letni grzybiarz potrzebujący pomocy odnaleziony przez namysłowskich policjantów
80-letni mieszkaniec Opola, w trakcie grzybobrania, opadł z sił i nie był w stanie wrócić do zaparkowanego samochodu. Senior zachował jednak rozsądek i poinformował Policję, że potrzebuje pomocy. Po niespełna 30 minutach od zgłoszenia kierownik Posterunku Policji w Pokoju odnalazł seniora. Apelujemy o odpowiedzialne podejście do wypraw do lasu i przypominamy o najważniejszych zasadach, o których warto pamiętać podczas leśnych wędrówek.
KPP Namysłów
