Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Letnia służba na akwenach dobiegła końca
Dobiegł końca sezon nad wodą dla policjantów z Nysy i Turawy. Był to czas wzmożonej pracy funkcjonariuszy, również w związku z pandemią koronawirusa. Policyjni wodniacy, przy wykorzystaniu łodzi motorowych i pojazdów terenowych, dbali o bezpieczeństwo wypoczywających nad opolskimi akwenami.
KWP Opole -
Podnosimy świadomość brzeskich seniorów
Nie od dziś wiadomo, że dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Zajmuje się sprawami rodzin, które wymagają wsparcia, sąsiedzkimi sporami, a także profilaktyką wśród młodszych i starszych mieszkańców swojego rejonu. W ramach edukacji i podnoszenia świadomości seniorów, podczas codziennej służby dzielnicowi z Brzegu i Skarbimierza rozmawiają z osobami, które są narażone na różne metody oszustów. Docierają do seniorów i mówią jak nie stracić swoich oszczędności.
KPP Brzeg -
Zobaczcie jak działa opolski zespół wyspecjalizowany w poszukiwaniu osób zaginionych
Ponad 50 policjantów i strażaków przeczesywały lasy w rejonie Łubnian. W działaniach funkcjonariusze wykorzystali między innymi drona oraz specjalną aplikacje dedykowaną prowadzeniu poszukiwań. Po drodze mundurowi odnaleźli między innymi kurtkę i czapkę. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Wszystko po to, aby gdy zajdzie realne zagrożenie, zaginiony jak najszybciej otrzymał pomoc.
KWP Opole -
Stracili prawo jazdy za niebezpieczną prędkość
Jazda samochodem z nadmierną prędkością to ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W miniony weekend, policjanci krapkowickiej grupy "SPEED" zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym co najmniej o 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.
KPP Krapkowice -
Zabezpieczaliśmy Pierwszy Opolski Rajd Rowerowy
Policyjne radiowozy, drużynka rowerowa i funkcjonariusze na motocyklach zabezpieczali niedzielny rajd rowerowy w Opolu. Wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i związanego z nim dnia bez samochodu. Na uroczyste otwarcie mostu im. Joachima Halupczoka przybyli mieszkańcy miasta propagujących zdrowy styl życia. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci z Opola.
KMP Opole -
Uratowali życie 36-latka
Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią kiedy dostrzegają przemoc, interweniują tam gdzie jest łamane prawo. Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. W tym przypadku chodziło o zdarzenie drogowe. Na miejscu okazało się, że kierowca opla stracił przytomność, a jego funkcje życiowe są niewyczuwalne. Mł. asp. Rafał Kołecki i sierż. Damian Kozioł natychmiast przystąpili do reanimacji.
KPP Brzeg -
Namysłowski uczeń laureatem policyjnego konkursu
Jury wyłoniło laureatów XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie.” Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie. Jego praca już znalazła się w książeczce pt. "Pierwszaki", którą dzielnicowi przekazują pierwszoklasistom w szkołach. Nagrody za najlepsze prace, zostały ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
KPP Namysłów -
Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie
Policjanci ruchu drogowego, prewencji i dzielnicowi włączyli się w ogólnopolskie działania "Bezpieczna droga do szkoły". Tegoroczny "pierwszy dzwonek" to także obostrzenia związane z COVID-19. Niezmiennie jednak głównym celem funkcjonariuszy jest czuwanie nad bezpieczeństwem w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby przypomnieć im, że wraz z 1 września ruch pieszy i kołowy w rejonach szkół wzmaga się. O wyzwaniach, jakie stoją przed uczniami, rodzicami i policjantami rozmawialiśmy w Szkole Podstawowej nr 31 w Opolu - Czarnowąsach.
KWP Opole -
Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie
Co to znaczy być bezpiecznym pierwszoklasistom i przedszkolakiem? Jak zachować się w drodze do i ze szkoły, czy jak bezpiecznie podróżować samochodem z rodzicami? Na te wszystkie pytania odpowiadają policjanci, którzy odwiedzają najmłodszych w szkołach i przedszkolach. Bezpieczeństwo najmłodszych to dla nas priorytet, dlatego przekazujemy im tę wiedzę i zachęcamy rodziców, by też dbali o swoje pociechy i byli dla nich dobrym wzorem.
KPP Brzeg -
To już rok grupy ,,SPEED”
Ponad 20 000 tysięcy wykroczeń, zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych czy ujawnionych 80 przestępstw drogowych. To tylko niektóre z wyników grupy ,,SPEED”. Jej cel to zwalczanie najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym walka z piratami drogowymi. Niedawno minął rok, od czasu jej powstania.
KWP Opole
