Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zasłabł w mieszkaniu, z pomocą przyszli policjanci
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla po otrzymaniu informacji o braku kontaktu rodziny ze swoim krewnym, udali się do miejsca jego zamieszkania. Aby ratować życie mężczyzny mundurowi weszli do jego mieszkania przez okno. 52-latek leżał na podłodze i wymagał natychmiastowej pomocy medycznej. Mężczyzna trafił do szpitala, pod opiekę specjalistów.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Szczęśliwy finał poszukiwań
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80-latka, który wyszedł na ryby i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. W działania prowadzone całą noc zaangażowane były wszystkie patrole prewencji oraz służby kryminalnej kędzierzyńskiej komendy. Nad ranem policjanci zauważyli osłabionego i zdezorientowanego seniora na polanie nad rzeką. Odnaleziony mężczyzna cały i zdrowy wrócił do swojej rodziny.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania
41 nowych policjantów ślubowało na sztandar. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór do opolskiej policji wciąż trwa.
KWP Opole -
Czuwamy nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa w rejonie zbiorników wodnych
Dzielnicowy z Posterunku Policji w Skarbimierzu wspólnie z wolontariuszami ze Społecznej Straży Rybackiej i funkcjonariuszami Straży Leśnej patrolują rejon zbiorników wodnych znajdujących się w gminie. Poprawa bezpieczeństwa i niedopuszczenie do łamania prawa nad wodą, to główny cel działań mundurowych.
KPP Brzeg -
Nietrzeźwa kobieta roztrzaskała swój samochód o ścianę
Policjanci namierzyli 58-latkę w jej domu. Chwilę wcześniej kobieta rozbiła swojego fiata o ścianę blok. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mieszkanka powiatu namysłowskiego miała blisko 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy, dodatkowo musi liczyć się z karą nawet do 2 lat więzienia i wysoką grzywną.
KPP Namysłów -
Policjant na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
53-latek mając w organizmie ponad 2,5 promila spowodował szkodę parkingową i próbował odjechać. Na tą sytuację zareagował policjant na wolnym. Funkcjonariusz uniemożliwił 53-latkowi dalszą jazdę. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Policjanci pomogli mężczyźnie w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Jak się okazało, mężczyzna wiózł do szpitala ojca, który uległ poważnemu wypadkowi. Funkcjonariusze widząc, że życie 65-latka jest zagrożone i liczy się każda minuta, bez wahania podjęli decyzję o eskortowaniu samochodu do szpitala.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Fałszywy kurier w rękach policjantów
Szybkie działanie nyskich i głuchołaskich policjantów doprowadziło do zatrzymania 32-latka. Mężczyzna działając w grupie oszustów jako kurier miał odbierać od seniorów gotówkę. W jego aucie policjanci znaleźli 13 000 złotych, które należały do oszukanego kilka godzin wcześniej mieszkańca Głubczyc. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec Śląska był poszukiwany do odbycia blisko 1,5 roku kary za wcześniejsze przestępstwa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i trafił do więzienia.
KPP Nysa -
Z przedszkolakami o bezpieczeństwie
Policjanci krapkowickiej komendy odwiedzili przedszkolaków w Gogolinie. Z okazji dnia „Bezpiecznego Przedszkolaka” mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i bezpiecznej zabawie. Mówili również o innych zagrożeniach, które dzieci mogą napotkać w swoim otoczeniu. Funkcjonariusze przypomnieli też maluchom, jak ważne jest używanie odblasków.
KPP Krapkowice -
Policjanci pomogli kobiecie
W pracy policjantów są momenty, kiedy muszą podjąć odpowiednią decyzję w ułamku sekundy, ponieważ od tego może zależeć czyjeś życie. Tak było też tym razem. Do policjantów patrolujących gminę Głubczyce w pewnym momencie podjechał kierowca, który poprosił o pomoc. Okazało się, że jego żona potrzebuje pilnie dostać się do szpitala. Funkcjonariusze bez chwili zastanowienia podjęli decyzję o pilotażu.
KPP Głubczyce
