Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uważajmy na zwierzynę leśną!
W ostatnim czasie, na drogach powiatu kluczborskiego odnotowaliśmy większą ilość zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej. Apelujemy do kierowców o ostrożność szczególnie na drogach prowadzących przez kompleksy leśne oraz zwracanie uwagi na znak drogowy informujący o dzikich zwierzętach. Po zderzeniu pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Dopiero po odpowiednim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - jeśli jest taka konieczność - wezwijmy służby ratunkowe.
KPP Kluczbork -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już 4 lata
Ponad 2,3 mln użytkowników, 8 mln odsłon strony i ponad 1,6 mln naniesionych zagrożeń potwierdzają słuszność zaproponowanego w 2016 r. społeczeństwu rozwiązania. Intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja umożliwia wskazanie Policji występujących zagrożeń w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem komputerów, jak i urządzeń mobilnych.
KGP -
Opolski Rekrut o zarobkach nowych policjantów
W najnowszej odsłonie cyklu o Opolskim Rekrucie przedstawiamy jak kształtują się zarobki policjantów. W szczególności tych na początku służby. Jesteście ciekawi ile zarabia funkcjonariusz w trakcie kursu podstawowego i na jakie dodatkowe świadczenia może liczyć? Sprawdźcie sami, oglądając najnowszy odcinek.
KWP Opole -
Opolscy policjanci namierzyli poszukiwanego ENA na Wyspach Brytyjskich
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu namierzyli 40-latka skazanego za wykorzystanie seksualne niepełnoletnich dziewczynek będących pod jego opieką. Działania skoordynował oficer łącznikowy polskiej policji, a bezpośrednio w zatrzymanie zbiega zaangażował się nasz rodak - Polak służący w angielskiej policji. Teraz zatrzymany mężczyzna czeka w areszcie na ekstradycję. Po powrocie do Polski trafi prosto do zakładu karnego.
KWP Opole -
Zatrzymany za kradzieże
Namysłowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże komponentów do maszyn rolniczych. Policjanci odzyskali już część skradzionych części, o wartości blisko 10 tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Podejrzanemu 25-latkowi grozi do 5 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Rozmawiali o służbie w Policji
Policjant z Kędzierzyna-Koźla odwiedził uczniów klas mundurowych w miejscowym Zespole Szkół nr 3. Tam rozmawiał na temat możliwości, jakie daje służba w Policji. Funkcjonariusz opowiedział o jej specyfice, a także wyjaśnił jak wygląda proces rekrutacji. To właśnie uczniowie klas o profilu mundurowym, otrzymują dodatkowe punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Aby uśmiech Adasia pozostał na dłużej - oddaliśmy dla niego krew
Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zorganizowali zbiórkę krwi dla 6-letniego Adasia - chłopczyka chorego na białaczkę. Przed komendą stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a do wspólnej akcji zaprosili funkcjonariuszy z innych służb mundurowych. Krew oddał między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu insp. Rafał Drozdowski. W trakcie zbiórki udało się zebrać blisko 30 litrów tego cennego daru.
KMP Opole -
Zaginiony 84-latek odnaleziony przez strzeleckich policjantów
Według zgłoszenia, starszy mężczyzna wyszedł z domu w nocy z 4 na 5 października i oddalił się w nieznanym kierunku. Policję zaalarmowała zaniepokojona wnuczka, która nie zastała mężczyzny w domu. Trwające kilkadziesiąt godzin poszukiwania zakończyły się szczęśliwie. Zaginiony został odnaleziony.
KPP Strzelce Opolskie -
Zatrzymany kierowca bez uprawnień i z narkotykami
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 33-letniego kierowcę. Mężczyzna pomimo, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami jechał autem, które nie było dopuszczone do ruchu oraz nie miało ważnego ubezpieczenia. Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie narkotyki. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Spotkanie z seniorami w ramach polsko-czeskiego projektu
Kontynuacją rozpoczętej już kampanii społecznej było zorganizowane spotkanie z mieszkańcami Kietrza w ramach mikroprojektu „Rozważny pieszy pogranicza polsko-czeskiego” – „Opatrný chodec polsko-českého příhraničí”. Uczestnicy spotkania byli szkoleni między innymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Seniorzy mogli przetestować swoje umiejętności z zakresu resuscytacji dzięki wykorzystaniu fantoma. Policjanci przypomnieli również przepisy ruchu drogowego obowiązujące w Polsce i Czechach.
