Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z pomocą dla Tymoteusza
Namysłowscy policjanci podjęli wyzwanie, aby pomóc choremu Tymkowi. Chcąc wesprzeć 14-latka po chemioterapii, ogolili głowy i wpłacili zadeklarowaną kwotę na konto chłopca. Akcja "challenge dla Tymka" ma na celu pomóc jego rodzicom uzbierać potrzebne środki na leczenie syna. Przedsięwzięcie trwa, bo wciąż pojawiają się kolejne nominacje dla funkcjonariuszy.
KPP Namysłów -
31-latek zatrzymany za szereg włamań w mieście
Już kilka godzin po włamaniu, śledczy z Brzegu zatrzymali podejrzewanego. Mężczyzna wpadł razem ze swoim łupem. Łącznie usłyszał 8 zarzutów, które przede wszystkim dotyczyły włamań. W jego zainteresowaniu były m.in. elektronarzędzia, wyroby tytoniowe i artykuły spożywcze. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
KPP Brzeg -
Policyjne ślubowanie okiem Opolskiego Rekruta
W kolejnym odcinku Opolskiego Rekruta przyjrzeliśmy się emocjom jakie towarzyszą młodym policjantom w trakcie ich ślubowania. Często dla nich to zwieńczenie starań, przełomowy moment i podniosła chwila w jednym. Zobaczcie, co o tym doświadczeniu mówią sami zainteresowani.
KWP Opole -
Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków 2020
1 października 2020 r., w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony jest „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa!
KGP -
Zabezpiecz swoją altankę na sezon jesienno - zimowy
Powoli zbliża się czas, kiedy działkowicze zaczną przygotowywać swój ogród do zimy. Niestety jesień i zima to czas kiedy pozostawione bez nadzoru domki i ogrody mogą stać się obiektem zainteresowania przestępców. Policjanci przypominają działkowcom o konieczności zabezpieczenia rzeczy znajdujących się na ogródkach działkowych. Przeczytajcie poniżej jak przygotować swoją altanę na zakończenie sezonu.
KPP Prudnik -
Strzeleccy policjanci spełniają marzenia
Policjanci ze Strzelec Opolskich postanowili spełnić jedno z marzeń 12-letniego Kacpra. Chłopiec od kilku tygodni walczy o powrót do zdrowia po poważnej chorobie. Parę dni temu obchodził swoje urodziny. Z tej okazji, przyjaciele oraz sąsiedzi, odwiedzili Kacpra aby złożyć mu życzenia oraz okazać wsparcie. Wśród gości nie mogło zabraknąć policjantów ze strzeleckiej komendy. Funkcjonariusze pokazali mu prawdziwy radiowóz, jego wyposażenie i policyjne akcesoria używane w codziennej służbie. Chłopczyk dostał również tort z logiem policji.
KPP Strzelce Opolskie -
Policjanci zlikwidowali plantację marihuany
70 krzaków konopi i ponad 4 kilogramy gotowej marihuany zabezpieczyli kluczborscy kryminalni. Plantacja konopi znajdowała się w gminie Wołczyn. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 150 000 zł. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 lat. Sąd wobec jednego nich zastosował areszt. Za tego typu przestępstwo mężczyznom może grozić nawet 8 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Nietrzeźwy uciekał przed policjantami
32-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego musi się liczyć z karą nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna w organizmie miał 1,5 promila alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jego podróż zakończyła się w rowie. Nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla innych użytkowników dróg, dlatego nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu.
KPP Brzeg -
Kobieta miała okradać supermarket
Na początku lipca krapkowiccy policjanci zatrzymali 66-latkę podejrzaną o liczne kradzieże. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkanka Krapkowic od dłuższego czasu, z jednego ze sklepów na terenie miasta miała kraść między innymi alkohol i papierosy. Handlowcy wycenili straty na blisko 35 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży, do których się przyznała. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.
KPP Krapkowice -
Do 30 września czekamy na zgłoszenia w konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”
Przypominamy, że okres letni nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęcała do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych, zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa, korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Koniec lata to również dobry czas na pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”, który trwa do końca września br.
KGP

