Aktualności
Rozmiar czcionki
-
#WspólnieBezpieczni - Jak bezpiecznie pomóc tonącemu?
Sezon kąpielowy już się kończy, ale zagrożenie utonięciem istnieje przez cały rok. Jak bezpiecznie pomóc tonącemu opowiada Krzysztof Jaworski, Prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
KGP -
Nietrzeźwy kierowca wjechał w przepust wodny
Policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach w naszym regionie. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców, a każdy sygnał od innych użytkowników dróg jest weryfikowany. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i nie zdają sobie sprawy, jak ogromnym zagrożeniem są, kiedy jeżdżą nietrzeźwi. Przez ostatnie dni brzescy policjanci zatrzymali kilku pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał blisko 3 promile - swoim audi wjechał w przepust wodny.
KPP Brzeg -
Maja i Janek z powiatu prudnickiego laureatami XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”
Znamy laureatów XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie”. Spośród nadesłanych prac, jurorzy wyłonili 10 najlepszych rysunków. Wśród nich znalazły się prace dwóch uczniów z powiatu prudnickiego. Dzieci otrzymały już nagrody ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
KPP Prudnik -
Dzielnicowi odzyskali skradziony rower
Już kilkanaście minut po zgłoszeniu kędzierzyńsko-kozielscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Okazało się, że uciekał na nim kompletnie pijany 36-latek. W swoim organizmie miał blisko 3 promile. Utracone mienie wróciło do właścicielki, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
"Bezpieczna droga do szkoły" w powiecie nyskim
Po beztroskim wypoczynku, nadszedł czas nauki. Nyscy policjanci spotykają się z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych aby porozmawiać o bezpieczeństwie na drodze. Podczas odwiedzin przypominają jak prawidłowo przejść przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
KPP Nysa -
Aby droga do szkoły była bezpieczna
Namysłowscy dzielnicowi odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły”, mundurowi rozmawiają z dziećmi o tym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię czy też dlaczego noszenie odblasków jest takie ważne. Na koniec spotkania dzieci otrzymują edukacyjne kolorowanki oraz opaski odblaskowe.
KPP Namysłów -
Trwa nasza akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną i dlaczego warto nosić odblaski. Na te, i wiele innych tematów, prudniccy policjanci rozmawiają z dziećmi i młodzieżą szkolną z powiatu prudnickiego. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
KPP Prudnik -
Oszuści w świecie Internetu
Policjanci do Walki z Cyberprzestępczością ostrzegają przed "internetowym wnuczkiem". W sidła przestępców wpadają głównie osoby aktywnie korzystające z portali społecznościowych, bankowości elektronicznej i Internetu. Tylko w tym roku poszkodowani stracili ponad 200 000 złotych. Przeczytajcie, jak działają oszuści oraz co zrobić, by nie stać się ofiarą przestępstwa.
KWP Opole -
Bezpieczna droga do szkoły – policjanci sprawdzają stan trzeźwości osób przewożących dzieci
Policjanci z komendy miejskiej kontynuują działania ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Obecność umundurowanych funkcjonariuszy na drogach zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród uczniów. Sprawia również, że kierujący zachowują szczególną czujność w pobliżu placówek oświatowych. Mundurowi sprawdzają stan trzeźwości osób przewożących dzieci. Przypominają dorosłym, że pociechy naśladują ich zachowania, dlatego warto dawać im dobry przykład.
KMP Opole -
Kradli kable - wpadli na gorącym uczynku
Głubczyccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże kabli telekomunikacyjnych. Wpadli na gorącym uczynku, gdy wycinali kolejne 100 metrów przewodów. Przed policjantami próbowali ukryć się w przydrożnym rowie. Straty, jakie poniósł właściciel, mogą sięgać nawet 10 000 złotych.
KPP Głubczyce