Aktualności
Rozmiar czcionki
-
XIX. Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego
Delegacje policjantów z całego kraju uczestniczyły w XIX. Ogólnopolskich Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego. W uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Polowego Wojska Polskiego gen. bryg. dra Józefa Guzdka, uczestniczyli: Podsekretarz Stanu w MSWiA Bartosz Grodecki, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk oraz gospodarz Przewodniczący ZG NSZZP Rafał Jankowski. Opolski garnizon reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta.
KWP Opole -
Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej
Policjantom od początku zachowanie kierowcy wydało się bardzo podejrzane. Po chwili okazało się, że 54-latek zamiast w samochodzie, powinien siedzieć w więzieniu - był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. To jednak nie oznaczało końca kłopotów mieszkańca powiatu kluczborskiego. Podczas przeszukania zatrzymanego już mężczyzny funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę. Teraz, prócz wcześniej zasądzonego wyroku, grozi mu do 3 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Podziękowanie dla policjantów od mieszkańców
„… szczerze dziękujemy policjantom, którzy w dniu 24.9.2020 r. w największym stopniu przyczynili się do uratowania życia naszemu sąsiadowi….”– to fragment podziękowania jakie zostało złożone na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Dziękujemy za pełne życzliwości słowa.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Z najmłodszymi o bezpieczeństwie
Aby nawyk noszenia elementów odblaskowych zawitał u nas na stałe, warto już u najmłodszych kreować modę na odblaski. Dlatego docieramy do przedszkolaków i pierwszoklasistów, i z nimi rozmawiamy o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczymy poszanowania prawa i podstawowych zasad drogowych, dzięki którym już najmłodsi mogą zadbać o siebie podczas drogi do i ze szkoły.
KPP Brzeg -
Oszustwo na „biednego milionera”
Oszuści próbujący wyłudzić pieniądze wciąż zmieniają swoje metody. Dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i rozważnym w codziennym życiu. Po metodach na „wnuczka” i na „policjanta” powraca metoda na „biednego milionera”. Podpowiadamy, jak rozpoznać podejrzaną sytuację i nie dać się oszukać.
KPP Namysłów -
Kolejne spotkania w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla prowadzą cały czas działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowi i funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką odwiedzili pierwszoklasistów ze szkół podstawowych nr 19 i 6 w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci podczas takich spotkań mówią między innymi, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, uczą wzywać pomocy poprzez numer alarmowy 112 oraz zachęcają do noszenia elementów odblaskowych. Z kolei dzieci podarowały funkcjonariuszom wykonane przez siebie piękne laurki.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Po zmroku świeć przykładem
„Świeć Przykładem – bądź widoczny” to akcja informacyjno-edukacyjna skierowana do uczestników ruchu drogowego. Działania ukierunkowane są szczególnie na osoby piesze oraz na najmłodszych uczestników ruchu drogowego pod kątem zwiększenia ich widoczności i bezpieczeństwa. W powiecie kluczborskim policjanci zainaugurowali akcję podczas spotkania z uczestnikami ruchu drogowego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku.
KPP Kluczbork -
Weekend na drogach Opola
Pomimo policyjnych apeli, wciąż zdarzają się osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę bez uprawnień lub pod wpływem alkoholu. W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Opola zatrzymali kolejnych kierowców, którzy prowadzili samochód nietrzeźwi. W ręce mundurowych wpadli również tacy, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 110 km/h. We wszystkich tych przypadkach kierowcy ci stracili swoje uprawnienia.
KMP Opole -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że w przypadku udzielenia pomocy policjantowi w odparciu ataku na niego służy Ci ochrona prawna?
KGP -
Świecimy przykładem, czyli nosimy odblaski i jesteśmy widoczni
Zainaugurowaliśmy w naszym województwie ogólnopolską akcję "Świeć przykładem – bądź widoczny". Korzystanie z elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów powinno być świadome. Niekorzystne warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok, powoduje że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.
KWP Opole