Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Laureaci konkursu „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie” wyróżnieni
Wojewódzka Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie.” Najlepsze prace znalazły się w książeczce pt: „PIERWSZAKI”, która już trafiła do rąk uczniów klas pierwszych z naszego województwa. Laureatom konkursu pogratulowali policjanci z komendy miejskiej, którzy osobiście wręczyli im nagrody.
KMP Opole -
Po alkoholu wsiedli za kierownicę
W sobotni wieczór, policjanci namysłowskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał blisko 4 promile w organizmie, natomiast drugi ponad półtora. Obaj nie mieli prawa jazdy, bo już wcześniej byli karani za jazdę pod działaniem alkoholu. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Opolscy policjanci prowadzą rekrutację przyszłych funkcjonariuszy
Opolscy funkcjonariusze przeprowadzili pierwszy i drugi etap rekrutacji dla kandydatów do służby w Policji. Do tej pory odbywały się one w szkołach Policji. Teraz test wiedzy oraz sprawności fizycznej po raz pierwszy przeprowadzony został przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na terenie Politechniki Opolskiej. Rekrutacji przyszłych policjantów osobiście przyglądał się Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta. Do postępowania kwalifikacyjnego przystąpiło 17 kandydatów, 14 pozytywnie zdało testy.
KWP Opole -
Aby droga do szkoły była bezpieczna
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach spotkali się z uczniami miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4. Wizyta policjantów odbyła się w ramach działań "Bezpieczna Droga do Szkoły”. Mundurowi rozmawiali z uczniami, między innymi o tym, w jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię i na jakim świetle, dlaczego warto nosić odblaski i jakich zasad przestrzegać, kiedy idziemy do szkoły.
KPP Krapkowice -
Zabezpieczyli podrobioną odzież o wartości 350 tysięcy złotych
Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi usłyszało 4 mężczyzn, którzy na nyskim targowisku oferowali do sprzedaży nielegalny towar. Policjanci wraz z funkcjonariuszami z Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli ponad 2000 sztuk podrobionej odzieży. Pokrzywdzone firmy wstępnie oszacowały wartość zabezpieczonych towarów na kwotę blisko 350 000 złotych.
KPP Nysa -
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że czynności policjanta takie jak na przykład legitymowanie są opisane przez prawo?
KGP -
Laureatka konkursu „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie” nagrodzona
Wyłoniliśmy już laureatów XVII edycji konkursu plastycznego „Pierwszy dzień w szkole? Opowiem Ci o bezpieczeństwie.” Najlepsze prace znalazły się w książeczce pt. "Pierwszaki", która właśnie trafia do rąk pierwszoklasistów na Opolszczyźnie. Jedną z laureatek konkursu jest Aurelia Wójcik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach. Teraz uczennica otrzymała nagrodę ufundowaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu oraz Opolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
KPP Krapkowice -
#WspólnieBezpieczni nad wodą
Czy odpoczywając na wodzie możemy stracić prawo jazdy? Jakie są podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą i jakie błędy popełniamy najczęściej? Jak bezpiecznie pomóc tonącemu? W jakim wieku możemy dziecko samo puścić do wody? Dlaczego warto posiadać aplikację „Ratunek”?
KGP -
Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania trafił do więzienia
Policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali 30-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna przed polskim wymiarem sprawiedliwości przez ostatnie półtora roku ukrywał się w Holandii. Został skazany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz najbliższe 4 lata spędzi w więzieniu.
KPP Brzeg -
Porozumienie dla cyberbezpieczeństwa naszych finansów
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Opolu prof. Paweł Frącz podpisali porozumienie o współpracy. Dotyczy ono prowadzenia wspólnych przedsięwzięć związanych z cyberzagrożeniami, bezpieczeństwem w sieci oraz bezpieczeństwem finansowym w kontekście bankowości elektronicznej. W ramach wspólnych akcji policjanci oraz pracownicy NBP będą między innymi prowadzić szkolenia oraz wykłady.
KWP Opole
