Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Porozumienie opolskich policjantów i ratowników medycznych
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz Jarosław Kostyła z Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego podpisali porozumienie w sprawie współpracy opolskich policjantów i ratowników medycznych. Obecność na tych samych zdarzeniach czy interwencjach, agresywne osoby, natychmiastowa potrzeba pomocy – to wyzwania, przed którymi stoją wszyscy funkcjonariusze. Porozumienie ma na celu wykorzystanie wspólnego doświadczenia poprzez szkolenia zarówno dla ratowników jak i policjantów.
KWP Opole -
Poszukiwani listami gończymi
Rozbój, oszustwo, kradzież z włamaniem - takich przestępstw dopuścili się skazani przez sądy mieszkańcy Opola. Tymczasem poszukiwani ukrywają się przed organami ścigania. Dlatego publikujemy listy gończe wydane przez Sąd Rejonowy w Opolu. Jeśli rozpoznajesz osoby ze zdjęć, skontaktuj się z policjantami z Komisariatu I Policji w Opolu, tel. 47 864 25 95 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem alarmowym 112. Nie pozwólmy, aby pozostali bezkarni.
KMP Opole -
Nietrzeźwy motocyklista zatrzymany na chodniku
Policjanci z kluczborskiego ruchu drogowego zatrzymali do kontroli motocyklistę, który jeździł po chodniku, utrudniając poruszanie się pieszych. W trakcie kontroli od 47-latka funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości motocyklisty. Wynik badania wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, dodatkowo grozić mu może nawet 3 lata więzienia.
KPP Kluczbork -
Wakacje to doskonały czas na profilaktykę
Policjanci z każdej komendy na Opolszczyźnie wykorzystują okres wakacji to profilaktycznych spotkań z dziećmi. Odwiedzamy półkolonistów, obozowiczów czy uczestników w różnej formie zorganizowanych wypoczynków. Z uśmiechem i otwartością przyjmujemy również gości. Prowadzimy zajęcia z pierwszej pomocy czy pokazy wyszkolenia policyjnych psów służbowych. Zawsze jednak przypominamy o bezpieczeństwie. Wakacje to bez wątpienia dobry czas na profilaktykę. Zobaczcie galerię zdjęć z kilku naszych spotkań.
KWP Opole -
Pędził sportowym bmw po ulicach Opola – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy
33-letni mieszkaniec Opola jechał ponad 100 km/h w centrum Opola. Został zatrzymany do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny, jednak 33-latek odmówił jego przyjęcia. W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 51 km/h w obszarze zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Okazało się również, że to nie pierwszy raz kiedy kierowca ma zatrzymane uprawnienia i kiedy popełnia wykroczenia drogowe, w tym poruszanie się z nadmierną prędkością. Policjanci skierowali jego sprawę do sądu.
KMP Opole -
Poszukiwany uciekał przed policjantami przez pole kukurydzy
Policjanci z Brzegu zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu namysłowskiego poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i uciekał. Kiedy swoją podróż zakończył w polu kukurydzy okazało się, że ma na koncie liczne przewinienia. Oprócz przestępstw drogowych musi się również liczyć z karą za posiadanie kokainy. Grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia.
KPP Brzeg -
Weekend bezpiecznego motocyklisty – bilans wojewódzkich działań
Od piątku do niedzieli (9-11 sierpnia br.) na wszystkich drogach województwa opolskiego prowadzone były działania kontrolno – prewencyjne pn. ,,Weekend bezpiecznego motocyklisty’’. Przez trzy dni funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali blisko 1 500 pojazdów w tym 428 motocyklistów. Ujawniono 880 wykroczeń, zatrzymano 59 dowodów rejestracyjnych z czego 32 dotyczyły niezgodnego stanu technicznego.
KWP Opole -
26-latek zatrzymany tuż po zgłoszeniu
Dzięki szybkiej reakcji zgłaszającego, który natychmiast zadzwonił na numer alarmowy podejrzewany o zniszczenie wiaty przystankowej został zatrzymany. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy i nie był w stanie wytłumaczyć dlaczego rozbił szybę. 26-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.
KPP Brzeg -
Za mundurem panny sznurem - ślub policjanta z Leśnicy
Krzysztof, policjant Posterunku Policji w Leśnicy w minioną sobotę wziął ślub właśnie w policyjnym mundurze. Jego wybranką została piękna Wiktoria. St. sierż. Krzysztof Kuczmera jest dzielnicowym w gminie Ujazd. Na uroczystości nie zabrakło również kompani honorowej policji, która towarzyszyła im w tym wyjątkowym dniu. To była przepiękna uroczystość.
KPP Strzelce Opolskie -
Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży
Po otrzymaniu informacji od świadka asp. szt. Stanisław Filak, oficer prasowy z Olesna, zauważył podejrzewanego o kradzież na jednej z ulic w centrum Opola. 37-latek został zatrzymany i przekazany policjantom z Komisariatu I Policji w Opolu. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim rzeczy, które mogą pochodzić z kradzieży, między innymi monitor, kamery czy też rower. Jako, że zatrzymany działał w warunkach recydywy grozi mu do 7 i pół roku więzienia.
KMP Opole
