Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany na gorącym uczynku oszustwa „na policjanta”
Po uzyskaniu informacji od mieszkańców gminy, policjanci z Ozimka rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie oszusta działającego metodą „na policjanta”. 34-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, chwile przed tym jak miał odebrać od seniorki jej oszczędności. Zebrane w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mieszkańcowi Śląska 8 zarzutów związanych z oszustwami na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany i grozi mu do 12 lat więzienia.
KMP Opole -
Komendant strzeleckiej Policji podziękował za obywatelską postawę kobiecie, która zabrała kluczyki pijanemu kierowcy
Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Krzysztof Kociuga podziękował i pogratulował postawy, jaką wykazała się 29-latka. Zgłaszająca udaremniła jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Jej postawa to wzór do naśladowania dla wszystkich. Dzięki reakcji kobiety być może nie doszło do tragedii na drodze.
-
Najlepsi funkcjonariusze kryminalni na Opolszczyźnie
11 drużyn i 44 policjantów wzięło udział w konkursie, który wyłonił najlepszych kryminalnych Opolszczyzny. Funkcjonariusze rywalizowali w 4 dyscyplinach z zakresu: pracy dochodzeniowo-śledczej, operacyjnej, techniki kryminalistycznej i nadzoru nad służbą kryminalną. Drużynowo najlepsi okazali się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, którzy wezmą teraz udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej Roku 2024". Zwycięzcom pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.
KWP Opole -
Oszust działający metodą „na policjanta” namierzony i zatrzymany – ukrywał się na Śląsku
Kryminalni z Zawadzkiego zatrzymali 22-latka, który brał udział w oszustwach metodą "na policjanta". To właśnie jemu seniorka z powiaty strzeleckiego przekazała 36 000 złotych. Choć 63-latka zgłosiła oszustwo dopiero po upływie doby, kryminalni szybko namierzyli „odbieraka”. Zaszył się na Śląsku – tam też został zatrzymany. 22-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Pędził hulajnogą elektryczną ponad 60 km/h – nagranie z wideorejestratora
Dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się użytkownicy hulajnóg elektrycznych to 20 km/h. W ostatnim czasie, policjanci opolskiej drogówki zmierzyli prędkość 21-latka, który tym pojazdem poruszał się z prędkością 61 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem karnym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w wysokości 1 000 złotych. Przypominamy, że użytkowników hulajnóg elektrycznych również obowiązują przepisy i ograniczenia w ruchu drogowym.
KMP Opole -
Podsumowaliśmy akcję "Trzeźwy poranek" na drogach Opolszczyzny
Tylko w trakcie jednego poranka opolscy policjanci zatrzymali aż 29 osób, które wykazały się brakiem wyobraźni decydując się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Podczas wojewódzkiej akcji „Trzeźwy poranek” mundurowi przeprowadzili blisko 4000 badań trzeźwości. Wszystkim kierowcom, którzy kierowali dziś pod wpływem alkoholu zostały zatrzymane już prawo jazdy. Muszą się teraz liczyć z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do 2 lat.
KWP Opole -
Wyjaśniamy okoliczności śmiertelnego wypadku
Policjanci z Opola pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego do którego doszło 8 września na obwodnicy Czarnowąs. Według ustaleń policjantów, 28-letni motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w barierę energochłonną. Niestety, w wyniku zdarzenia poniósł on śmierć na miejscu, a jego 38-letnia pasażerka po przewiezieniu do szpitala również zmarła.
KMP Opole -
3-latek samotnie pokonał blisko kilometr aby dotrzeć do sklepu. Policjanci pomogli mu bezpiecznie wrócić do domu.
Policjanci z Gogolina otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu 3-letniego chłopca, na jednej ze stacji benzynowych. Okazało się, że chłopczyk wyszedł z domu pod nieuwagą rodziców. 3-latek dzięki reakcji osób znajdujących się na stacji i pomocy funkcjonariuszy wrócił bezpiecznie do rodziców. O całej sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.
KPP Krapkowice -
Dyżurny w czasie wolnym rozpoznał i zatrzymał włamywacza
Mł. asp. Tomasz Nawara, na co dzień dyżurny z Komisariatu I Policji w Opolu, w czasie wolnym od służby na jednej z ulic miasta rozpoznał i zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o włamanie do jednej z galerii handlowych w Opolu. Przy zatrzymanym policjanci zabezpieczyli część dzień wcześniej skradzionych rzeczy, m.in. zegarki i portfel. 37-latek posiadał również przy sobie środki odurzające – 2C-B i amfetaminę. Mężczyzna usłyszał 6 zarzutów, a że działał w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat więzienia.
KMP Opole -
Zatrzymani za włamanie do restauracji
Dwaj mężczyźni wślizgnęli się do wnętrza lokalu przez okienko drive thru. W ten sam sposób uciekli zabierając kasetki na pieniądze. Nie cieszyli się jednak łupem zbyt długo. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty za kradzieże i włamania. Okazało się, że mają na swoim koncie więcej takich przestępstw. Teraz grozi im nawet do 10 lat więzienia.
KPP Brzeg
