Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału serca
Namysłowscy policjanci przyczynili się do uratowania życia 60-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna doznał zawału w momencie gdy funkcjonariusze wracali do radiowozu po zakończonej interwencji. Dzięki ich pomocy najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Senior został przewieziony do szpitala, a jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
-
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Z okazji Święta Policji Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń składa życzenia funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, pracownicom i pracownikom Policji, policyjnym emerytom i rencistom oraz przedstawicielom związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji.
KGP -
Życzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z okazji Święta Policji
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak wszystkim funkcjonariuszkom, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Policji składa życzenia z okazji Święta Policji.
MSWiA -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu z okazji Święta Policji
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala z okazji przypadającego w dniu 24 lipca Święta Policji składa najserdeczniejsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym Policji garnizonu opolskiego.
KWP Opole -
Policjanci z Lewina Brzeskiego rozmawiają o bezpieczeństwie podczas wakacji
„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”– to hasło, pod którym odbywają się wakacyjne spotkania z policjantami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wakacje to czas wypoczynku, relaksu i dobrej zabawy, ale podczas tych zabaw zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkań policjanci przypominają również, dlaczego kąpiemy się tylko na strzeżonych plażach oraz jak przygotować się do podróży.
KPP Brzeg -
Policyjni wodniacy przez weekend zatrzymali dwie osoby z narkotykami
Opolscy wodniacy zatrzymali 2 mężczyzn z narkotykami. Pierwszy z nich w trakcie legitymowania bardzo nerwowo się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Drugi to kierowca, którego tor jazdy i zachowanie za kierownicą wzbudziło podejrzenie policjantów. Obaj zatrzymani posiadali przy sobie po kilkanaście gramów marihuany. Teraz odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, a 31-latek musi również liczyć się z zarzutem kierowania pod wpływem narkotyków.
KMP Opole -
Nocne działania "Drift" w powiecie nyskim
Za nami działania drogowe „Drift”. Podczas akcji nyscy policjanci zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, przekraczanie prędkości oraz niebezpieczne zachowania na drodze. Działania wymierzone były w kierowców zakłócających spoczynek nocny oraz niestosujących się do limitów prędkości w naszym powiecie. Dwóch kierowców, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, straciło swoje uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.
KPP Nysa -
Oszust działający metodą "na policjanta" zatrzymany na gorącym uczynku
Kryminalni z Krapkowic, już w kilkanaście minut od zgłoszenia, zatrzymali na gorącym uczynku podejrzanego o oszustwo metodą "na policjanta". Mężczyzna właśnie uciekał ze swoim łupem - wyłudził od seniora ponad 20 000 złotych. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na miesiąc. 28-latek działał w warunkach recydywy. W związku z powyższym za postawiony zarzut oszustwa, grozi mu do 12 lat więzienia. Odzyskane pieniądze wróciły już do oszukanego 76-letniego seniora.
KPP Krapkowice -
Wojewódzkie eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji zakończone
Zakończyły się trzydniowe wojewódzkie eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przewodnicy psów z garnizonu opolskiego wraz ze swoimi czworonożnymi przyjacielami, będącymi specjalistami od wykrywania narkotyków, rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Laureatem konkursu na poziomie wojewódzkim jest duet z Prudnika - asp. szt. Sebastian Makowski oraz pies o imieniu Pancer. To właśnie oni będą reprezentować nasz garnizon w kynologicznych zawodach na poziomie krajowym.
KWP Opole -
Nocny pościg za sprawcą kradzieży z włamaniem
Na początku lipca policjanci z Nysy zostali poinformowani o wybiciu szyby w jednym z kiosków na terenie miasta. Na miejsce natychmiast została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza, w tym technik kryminalistyki, który przystąpił do zabezpieczania śladów i dowodów przestępstwa. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec Nysy, który w chwili zatrzymania miał 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, mężczyzna dokonał kradzieży, powodując straty na blisko 2500 złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia.
