Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Skazany za brutalne walki psów zatrzymany - namierzyli go opolscy "łowcy głów"
"Łowcy głów" z Opola zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym za organizowanie nielegalnych walk psów. Policjanci udowodnili mu także faszerowanie psów anabolikami, prowokowanie do agresji, szczucie oraz specyficzny rodzaj tresury. Mężczyzna w listopadzie usłyszał wyrok 3 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Wówczas postanowił zniknąć. Wytropili go jednak poszukiwacze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób. 47-latek w akcie desperacji wybiegł ze swojego auta w las, na nic się to jednak nie zdało. Na domiar złego okazało się, że miał przy sobie mefedron.
KWP Opole -
Przygraniczna produkcja metamfetaminy "na export" rozpracowana przez kryminalnych
Kryminalni z Głubczyc rozpracowali osoby stojące za linią produkującą metamfetaminę. Na terenie niepozornego domu jednorodzinnego w jednej z wiosek powiatu przechowywane było blisko 150 litrów płynnego narkotyku. Czarnorynkowa wartość wytworzonych narkotyków może w tej sytuacji przekroczyć 4 miliony złotych. Do sprawy policjanci zatrzymali kilka osób. 42-letnia kobieta została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Jej partner wpadł w Czechach - on również ma związki z narkobiznesem. To właśnie tam miał trafiać produkowany w powiecie głubczyckim narkotyk.
KPP Głubczyce -
Policjanci z Nysy zatrzymali młodą recydywistkę prędkości
Nyscy policjanci zatrzymali 21-letnią mieszkankę Nysy, która zaledwie w ciągu kilku godzin aż dwa razy przekroczyła w obszarze zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Młoda kobieta straciła prawo jazdy, a o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Szczególnie młodzi kierowcy często lekceważą zasady bezpieczeństwa, stawiając na brawurę i chęć zaimponowania innym. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
KPP Nysa -
3-latek wypadł z kajaka i wpadł do wody, pomógł zgłaszający
Prawie 2 promile – tyle alkoholu miał w swoim organizmie ojciec, który zabrał swoje niespełna 3-letnie dziecko na spływ kajakowy rzeką Mała Panew. Chłopczyk nie miał założonego kapoka, a kajak którym płynął wywrócił się. 3-latka i jego ojca wyciągnął z wody zgłaszający, który widział całą sytuację i wezwał Policję. Zaopiekował się chłopcem do momentu przyjazdu patrolu.
KPP Strzelce Opolskie -
36-letni wielbiciel damskiej mody zatrzymany
36-latek miał wejść do sklepu i skraść torebkę oraz damską bieliznę. Następnie poszarpał pracownicę sklepu i uciekł z miejsca zdarzenia. Już kilkanaście minut po zgłoszeniu kryminalni z Brzegu zatrzymali 36-latka. Zebrany przez śledczych materiał pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów, w tym kradzieży rozbójniczej. Zatrzymany działał w warunkach recydywy, dlatego musi się liczyć z wyższym wymiarem kary. Grozi mu do 15 lat więzienia.
KPP Brzeg -
Ogólnopolskie działania „Prędkość”
Dziś policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, które mają na celu egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
KGP -
Strzelał z wiatrówki do samochodu - 54-latek zatrzymany
54-latek miał strzelać do samochodu, znajdującego się na jednym z osiedlowych parkingów. Kryminalni z Kędzierzyna - Koźla ustalili i zatrzymali mężczyznę. Dodatkowo w domu 54-latka znaleźli trzy pistolety pneumatyczne. Mężczyzna usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odznaczony medalem z okazji 80-lecia powstania 1. Brzeskiego Pułku Saperów
Dziś na brzeskim rynku odbyła się główna część obchodów związanych z 80. rocznicą powstania 1. Brzeskiego Pułku Saperów. W tej uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu, insp. Magdalena Nguyen–Fudala, która została wyróżniona wyjątkowym, pamiątkowym medalem z okazji 80-lecia powstania pułku. Odznaczenie otrzymała z rąk Dowódcy, płk Krzysztofa Jaroszka.
KWP Opole -
Działania „Bezpieczny rowerzysta” w powiecie opolskim
Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny rowerzysta”. W sposób szczególny przyjrzeliśmy się zachowaniom rowerzystów na drogach naszego regionu. W trakcie kontroli chcieliśmy przede wszystkim edukować ze znajomości przepisów dotyczących użytkowników jednośladów. Wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i egzaminatorami z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu dla chętnych przeprowadzaliśmy test wiedzy na kartę rowerową.
-
W opolskiej komendzie zakończyły się szkolenia podoficerskie
Zakończyło się szkolenie zawodowe podoficerskie, które od połowy lipca odbywało się w opolskiej komendzie. 48 policjantów z garnizonu opolskiego, którzy ukończyli kurs, odbywający się poza siedzibą Szkoły Policji w Katowicach, otrzymało świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Po zakończeniu szkolenia słuchacze mogą awansować na stopień sierżanta, starszego sierżanta lub sierżanta sztabowego.
