Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Recydywista zatrzymany za wielokrotne włamania
Kluczborscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże i włamania. Jak ustalili funkcjonariusze, 41-latek włamując się do lokali gastronomicznych, kiosków, oraz lokali usługowych na terenie miasta skąd kradł przede wszystkim pieniądze. Na koncie zatrzymanego było aż 15 takich czynów. Wstępne straty w tej sprawie szacowane są na około 15 tys. złotych. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Jak się okazało działał w warunkach recydywy, dlatego musi się liczyć z wyższym wymiarem kary.
KPP Kluczbork -
Zatrzymani już dzień po napadzie
Zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu usłyszało dwóch młodych mężczyzn, zatrzymanych już na drugi dzień po zdarzeniu, przez kędzierzyńsko-kozielskich policjantów. Do tego przestępstwa doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. 18 i 19-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Wyłoniliśmy najlepszego dzielnicowego Opolszczyzny - to asp. Martin Meryk z Kluczborka
Znamy już zwycięzców wojewódzkich eliminacji XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego w województwie opolskim zdobył asp.szt. Martin Meryk z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Z kolei najlepszym kierownikiem rewirów dzielnicowych został asp. Grzegorz Gorski z nyskiej komendy. Zwycięzcy będą reprezentować Opolszczyznę w ogólnopolskim finale zawodów w Szkole Policji w Katowicach.
KWP Opole -
Poszukiwania zakończone
Policjanci z Komisariatu Policji w Grodkowie zakończyli poszukiwania za mężczyzną. Proszę o usunięcie wizerunku oraz danych mężczyzny z Państwa stron internetowych.
KPP Brzeg -
Szefowie służb kryminalnych Policji z Opolszczyzny, Dolnego Śląska i Ołomuńca spotkali się w Opolu
Specyfika regionu przygranicznego południowo-zachodniej Polski sprawia, że służby kryminalne Policji muszą ściśle ze sobą współpracować. Dlatego w Opolu spotkali się przedstawiciele z garnizonu opolskiego i dolnośląskiego oraz funkcjonariusze z czeskiej komendy w Ołomuńcu. To naczelnicy i szefowie służb kryminalnych. Spotkaniu przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała.
KWP Opole -
Briefing prasowy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
Można śmiało powiedzieć, że to niemal sztandarowa wrześniowa akcja policyjna. „Bezpieczna droga do szkoły” to zarówno działania profilaktyczne jak i prewencyjne. Przygotowania rozpoczęły się już w sierpniu, gdy policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan infrastruktury drogowej przy szkołach. Teraz mundurowi wspierają zarówno rodziców jak i nauczycieli w edukacji bezpiecznego uczestnictwa w ruchu ulicznym. Dla wielu uczniów to debiut jako samodzielni piesi, rowerzyści czy użytkownicy hulajnóg. Dlatego przez cały wrzesień można spodziewać się większej ilości policjantów właśnie przy szkołach.
KWP Opole -
Policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Kluczborka
Nie tylko patrole piesze czy służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Kluczborka. Taka forma pełnienia służby sprawia, że policjanci przemieszczający się na rowerach, są w stanie szybko dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, reagując na zgłoszenia i monitorując sytuację w newralgicznych punktach miasta.
-
Rajd na kradzionym rowerze z narkotykami w kieszeni
Strzeleccy kryminalni zatrzymali na jednej z ulic Strzelec Opolskich 21-latka. Okazało się, że urządził sobie przejażdżkę na kradzionym rowerze. Policjanci podejrzewali go również o związek z przestępczością narkotykową. Nie mylili się. Mężczyzna w swoim mieszkaniu miał ponad 70 gramów syntetycznego narkotyku 2C-B. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Chwila grozy na przejeździe kolejowym (publikujemy nagranie ku przestrodze)
Publikujemy nagranie z przejazdu kolejowego w powiecie krapkowickim. Doszło tam do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. 73-letnia kierująca volkswagenem wjechała pod rogatkę, gdy już od pewnego czasu nadawany był czerwony sygnał zakazujący tego typu manewrów. Na szczęście pojazd nie zatrzymał się bezpośrednio na torach i nie doszło do tragedii. Ruch kolejowy w porę wstrzymano. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2000 zł oraz 15 pkt karnymi.
KPP Krapkowice -
Usłyszał 11 zarzutów – został tymczasowo aresztowany
Kryminalni z Komisariatu I Policji w Opolu pracowali nad sprawami włamań do których dochodziło na terenie miasta. Kiedy policjanci służby patrolowej interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który terroryzował domowników, okazało się że jest nim typowany przez kryminalnych włamywacz. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 34-latka i przedstawienie mu 11 zarzutów. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Opole
