Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wakacje 2024 w policyjnych statystykach
Wakacje dobiegły końca, a opolscy policjanci wstępnie podsumowali dwa miesiące letniego wypoczynku. Oprócz spotkań z młodzieżą na koloniach i półkoloniach, policjanci dbali też o bezpieczeństwo na kąpieliskach. To także newralgiczny czas dla ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali ponad 130 praw jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. W naszym regionie doszło w tym czasie do 127 wypadków, w których zginęło 12 osób, a niemal 170 zostało rannych.
KWP Opole -
Nowa policyjna łódź motorowa od opolskich samorządowców
Choć wakacje już za nami, nie oznacza to końca sezonu wodnego. Zwłaszcza na Jeziorze Nyskim. To wyjątkowo popularny akwen wśród miłośników sportów wodnych, żeglowania, wędkarstwa czy biwakowania. W sobotę zwodowaliśmy nową łódź dla policyjnych wodniaków. Zakup był możliwy dzięki finansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Nowoczesna, hybrydowa łódź motorowa wraz z przyczepą do transportu kosztowała niemal pół miliona złotych.
KWP Opole -
"Bezpieczna droga do szkoły" z opolskimi policjantami
Po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej uczniowie wracają do szkół. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, w pobliżu placówek oświatowych, należy spodziewać się większego ruchu samochodów, jak i pieszych. Dlatego od 2 do 30 września 2024 r. opolscy policjanci będą brali udział w działaniach informacyjno-edukacyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.
KWP Opole -
Zwalniaj przy szkołach
W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie od 2 do 30 września br., Policja wspólnie z firmą Neptis S.A. - operatorem aplikacji Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., dysponującą ekranami LED rozmieszczonymi na terenie całego kraju przeprowadzi akcję pn. Zwalniaj przy szkołach.
KGP -
Rozpoczęło się pierwsze w naszej jednostce szkolenie zawodowe aspiranckie
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu 24 policjantów z całego garnizonu opolskiego rozpoczęło szkolenie zawodowe aspiranckie. Organizowane jest ono przez Szkołę Policji w Legionowie przy udziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Jest to pierwsza realizacja tego typu szkolenia metodą hybrydową w naszej jednostce. Funkcjonariusze po pomyślnym zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu, będą mogli awansować na pierwszy stopień w korpusie aspirantów Policji oraz na wyższe stanowiska służbowe.
KWP Opole -
Obchody 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała oraz insp. Rafał Drozdowski - Komendant Miejski Policji w Opolu uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej. W imieniu opolskich policjantów złożyli kwiaty przed pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele administracji rządowej, władz samorządowych, służb mundurowych, weterani oraz harcerze.
KWP Opole -
Spotkanie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu z Prezydentem Policji Saksonii
I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała spotkał się w Dreźnie z Prezydentem Policji Saksonii dr Jӧrgiem Michaelia. Insp. Krzysztof Buchała nadzoruje pion kryminalny w garnizonie opolskim, i taki też charakter miała ta wizyta. Międzynarodowy zakres przestępczości kryminalnej sprawia, że policjanci z różnych państw ściśle ze sobą współpracują. Rozmowa szefów służb kryminalnych Opolszczyzny i Saksonii miała na celu między innymi omówienie kierunków całokształtu dalszej współpracy oraz skoordynowanie wspólnych działań.
KWP Opole -
W organizmie kierowcy 2,5 promila, w samochodzie 48 pustych puszek po piwie
2,5 promila alkoholu w organizmie – tyle miał kierowca volkswagena, który jechał strzeleckim odcinkiem autostrady A4. Alkohol pił wspólnie ze swoją pasażerką, która wydmuchała 3 promile. W aucie panowała prawdziwa libacja, gdyż w jego wnętrzu znajdowało się rozrzuconych 48 puszek po piwie. 43-latek stracił już prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Finał pościgu w polu kukurydzy - w tle sprawa narkotykowa
Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 36 lat. Mężczyźni mieli przy sobie ponad 50 gramów narkotyków. Można tu mówić o sporej kumulacji czynów zabronionych, gdyż starszy z nich był osobą poszukiwaną, kierował pojazdem pomimo dożywotniego zakazu kierowania oraz wydmuchał aż 2,5 promila. Mężczyźni za posiadanie środków odurzających mogą w więzieniu spędzić nawet do 10 lat.
KPP Strzelce Opolskie -
Tytania już zgłębia tajniki policyjnej służby
Tytania - tak nazywa się nowy pies garnizonu opolskiego, który po ukończeniu 6-miesięcznego szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach będzie służył w Komendzie Powiatowej Policji w Krapkowicach. Jej opiekunem jest st. sierż. Daniel Miałkas. Po ukończeniu szkolenia Tytania będzie się specjalizowała w służbie patrolowo-tropiącej. Zobaczcie już teraz zdjęcia naszej pięknej Tytanii.
KWP Opole