Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Anonimowo zagroził wysadzeniem budynku sądu – zatrzymany już następnego dnia
Pozorna anonimowość przestępców schowanych za telefonem komórkowym czy Internetem nie jest przeszkodą dla policjantów. Przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec Brzegu. Zadzwonił na numer alarmowy 112 i zagroził wybuchem bomby w sądzie w Opolu. Ewakuowanych zostało niemal 400 osób. Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sprawdzili kilka budynków. W tym czasie kryminalni namierzali mężczyznę, który zagroził detonacją. Został zatrzymany już następnego dnia. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia oraz konieczność pokrycia kosztów wywołanego alarmu.
KMP Opole -
Poszukujemy zaginionego Sebastiana Proba
Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu poszukują zaginionego Sebastiana Proba. Mężczyzna od 24 sierpnia 2024 nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Tego dnia wyszedł z mieszkania przy ul. Domańskiego 14 A w Opolu nikogo nie informując, gdzie będzie przebywał. Osoby, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 47 864 25 95 lub 112.
KMP Opole -
Pijany przyjechał do sklepu po alkohol
Pijany kierowca przyjechał do sklepu po alkohol. Pracownica sklepu nie tylko nie sprzedała mu alkoholu, ale również uniemożliwiła mu dalszą jazdę autem. Zabrała mu kluczyki, a następnie wezwała Policję. 56-latek miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek nigdy nie miał prawa jazdy. Mężczyzna wraz z kolegami urządził sobie alkoholową libację. Aby uzupełnić "zapasy" wystarczyło przejść się 200 metrów do sklepu - niestety, mężczyzna zdecydował usiąść za kierownicę auta.
KPP Strzelce Opolskie -
Zachowaj bezpieczeństwo nad wodą
Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Przypominamy o konieczności zachowywania podstawowych zasad ostrożności i rozwagi.
KWP Opole -
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”
Pokaż innym jak można wypoczywać i dobrze się bawić bez zbędnego ryzyka oraz bezpiecznie spędzać wolny czas. Nagraj max. 60-sekundowy spot lub wykonaj pracę plastyczną o tym, jak właściwie zachowywać się nad wodą, w wodzie lub w jej okolicy oraz wygraj atrakcyjne nagrody w konkursie
KGP -
Poszukiwany 56-latek zatrzymany przez kryminalnych
Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 56-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna mając do odbycia karę 2,5 lat pozbawienia wolności przez ponad połowę swojego życia ukrywał się przed organami ścigania za granicą.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Pijany sprawca kolizji – policjant w czasie wolnym od służby podjął czynności
Mł. asp. Jacek Wróbel będąc w czasie wolnym od służby udzielił pomocy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Sprawca był nietrzeźwy. Wydmuchał promil alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Policjant do czasu przyjazdu służb ratunkowych objął opieką poszkodowanych oraz uniemożliwił oddalenie się z miejsca pijanemu sprawcy.
KPP Strzelce Opolskie -
Zasady obowiązujące rowerzystów
Ulicą, chodnikiem czy ścieżką dla rowerów? Kto ma pierwszeństwo na przejeździe? Z kaskiem, czy bez? Powinniśmy rozwiać te wątpliwości, zanim wsiądziemy na rower. Ostatni tydzień wakacji to znakomita okazja na wycieczkę jednośladem. Ważne, żeby było bezpiecznie. Zobaczcie nasz „Dekalog rowerzysty” i w drogę.
KWP Opole -
Z rozsądkiem na finiszu wakacji
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, a prognozowane wysokie temperatury, piękna pogoda oraz ostatnie dni wolnego sprawiają, że bardzo chętnie planujemy odpoczynek nad wodą. Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo, po raz kolejny przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach rzek, stawów, basenów i kąpielisk. Pamiętajmy, że woda to zawsze żywioł, który może stanowić olbrzymie zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.
KWP Opole -
Zanim wybierzesz się na grzybobranie
Grzybobranie to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu i odpoczynek na łonie natury. Aby z wyprawy do lasu przywieźć (poza pełnym koszem grzybów) tylko pozytywne wspomnienia, warto pamiętać o kilku prostych, ale istotnych zasadach bezpieczeństwa. Apelujemy o rozwagę.
KWP Opole
