Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Dar serca dla osób dotkniętych powodzią z Komisariatu Policji w Kietrzu
Policjanci z Komisariatu Policji w Kietrzu nie przestają pomagać. Każdego dnia w myśl dewizy "Pomagać i chronić" dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz niosą pomoc angażując się w różne akcje charytatywne. W ubiegłym tygodniu wykazali się wspaniałą inicjatywą. Zebrali pieniądze i kupili kuchenkę gazową, którą przekazali rodzinie poszkodowanej w czasie powodzi.
KPP Głubczyce -
Nocne służby policjantów
Gdy zapada zmrok policjanci wspierani przez Żandarmerię Wojskową wyruszają w teren, aby patrolować miejsca dotknięte powodzią. Używamy specjalistycznego sprzętu – radiowozy, łodzie, quady, reflektory. Jesteśmy tam, gdzie ludzie uciekając przed powodzią zostawili dobytek swego życia. Ciemność może być sprzymierzeńcem osób, które chcą zagarnąć czyjeś mienie. Naszym zadaniem jest dać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa.
KWP Opole -
Okradł wolontariuszkę walczącą z powodzią
Gdy kobieta napełniała worki z piaskiem, walcząc z napierającą wodą w Nysie, szabrownik zabrał z jej plecaka telefon oraz portfel. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili i zatrzymali już 36-latka. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.
KWP Opole -
Pomoc policyjnych psychologów dla powodzian
Powódź, która przeszła przez Opolszczyznę, to bardzo trudne doświadczenie, z jakim muszą się mierzyć mieszkańcy zalanych terenów. Zagrożenie życia i zdrowia swojego lub bliskich, długotrwały stres, utrata dorobku życia sprawiły, że mieszkańcy naszego powiatu znaleźli się w kryzysie. By pomóc im się odnaleźć w tej trudnej sytuacji życiowej, opolscy policjanci zorganizowali dla powodzian pomoc psychologiczną.
KWP Opole -
Mobilne komisariaty już w terenie
Cały czas wspieramy mieszkańców Opolszczyzny po powodzi, jaka przeszła przez nasze województwo. Pomagamy usuwać skutki żywiołu, pilnujemy mienia naszych mieszkańców na zalanych posesjach oraz organizujemy pomoc i dostarczamy niezbędne artykuły powodzianom. Jesteśmy cały czas blisko lokalnej społeczności. Aby szybko i skutecznie dotrzeć do ludzi z najmniejszych miejscowości, wsi czy przysiółków wyruszyły w trasę mobilne komisariaty Policji. W odpowiednio wyposażonych radiowozach przyjmuje dzielnicowy, pracownik socjalny oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego.
KWP Opole -
#JestemTuCZEKAM - kampania społeczna dotycząca zaginięć seniorów
Każdego roku w Polsce zgłaszanych jest ponad 2 tys. zaginięć osób powyżej 60 roku życia. Niestety, nie wszystkie z tych dramatycznych zdarzeń znajdują swój szczęśliwy finał. Dlatego tak istotne jest, aby im zapobiegać. W trosce o bezpieczeństwo seniorów polska Policja, przy współpracy Fundacji ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Stowarzyszenia Alzheimer Polska, przygotowała kampanię społeczną pod hasłem #JestemTuCZEKAM, mającą na celu zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Informujemy Państwa o niej właśnie dziś, podczas obchodów Światowego Dnia Choroby Alzheimera.
KGP -
Na Opolszczyźnie ruszają mobilne komisariaty – jesteśmy blisko ludzi i ich problemów
Mieszkańców terenów zalanych przez powódź czeka teraz długa odbudowa. Aby szybko i skutecznie dotrzeć do ludzi z najmniejszych miejscowości, wsi czy przysiółków wyruszyły w trasę mobilne komisariaty Policji. W odpowiednio wyposażonych radiowozach przyjmuje dzielnicowy, pracownik socjalny oraz funkcjonariusz pionu kryminalnego. Dzięki temu szybko i na miejscu można załatwić wiele spraw, bez konieczności wyjazdu. Mobilne komisariaty można spotkać na terenach dotkniętych przez powódź w powiecie nyskim i brzeskim.
KWP Opole -
Policjanci zatrzymali złodzieja elektronarzędzi
Do 5 lat więzienia grozi 52-latkowi, który ukradł elektronarzędzia w powiecie namysłowskim. Mężczyzna został już zatrzymamy przez kryminalnych. Jego łupem padł sprzęt o łącznej wartości około 5 tys. zł. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży.
KWP Opole -
Multirecydywista włamywacz w rękach policjantów
Kryminalni z komendy miejskiej w Opolu pracowali nad serią kradzieży z włamaniem do foodtrucków i innych lokali gastronomicznych na terenie powiatu. Ich ustalenia pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 34-letniego mieszkańca Opola. Mężczyzna miał działać w warunkach multirecydywy, ponieważ w maju tego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odsiadywał już wyrok za podobne przestępstwa. Pokrzywdzeni swoje straty wycenili na blisko 17 000 złotych. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.
KMP Opole -
O potrzebach i planach na terenach dotkniętych powodzią
Na tereny dotknięte powodzią na Opolszczyźnie przyjechali dzisiaj Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Spotkali się z przedstawicielami służb oraz lokalnymi władzami. Podczas roboczych spotkań omawiano najpilniejsze potrzeby oraz planowano działania na najbliższe dni. Policję reprezentował Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala, Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Michał Karoński, Komendant Powiatowy Policji w Nysie insp. Krzysztof Urban.
KWP Opole
