Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Plantacja marihuany ukryta była pod ziemią
Wyjątkowego odkrycia dokonali policjanci CBŚP z Opola. W powiecie nyskim odnaleźli zakamuflowaną pod ziemią plantację konopi z 211 krzakami. Samo zatrzymanie podejrzanego o tą uprawę było bardzo dynamiczne. Na widok policjantów wyskoczył przez okno i zaczął uciekać. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
CBŚP -
Śmiertelny wypadek na autostradzie A4 - apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na autostradzie A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym z nieustalonych przyczyn uderzył w tył pojazdu ciężarowego. Kierowca dostawczego fiata zginął na miejscu. 38-letni kierujący ciężarowym volvo nie odniósł obrażeń ciała. Autostrada w kierunku Wrocławia była całkowicie zablokowana. Ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę.
KPP Krapkowice -
Podziękowania za krew ratującą życie Adasia
Kilka dni temu mundurowi z Opola oddali krew dla Adasia Wolnickiego spod Krakowa. Historia chorego na białaczkę chłopca wzruszyła policjantów. Postanowili odpowiedzieć na apel rodziców i wsparli leczenie Adasia poprzez honorowe krwiodawstwo. Dla wszystkich którzy podzielili się bezcennym darem życia, chłopiec przygotował laurkę, a rodzice podziękowania.
KMP Opole -
Bądź bezpieczny na drodze – noś odblaski!
Bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od ich dobrej widoczności. W okresie jesiennym, przy często zmieniającej się pogodzie, warunki na drodze stają się uciążliwe dla wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie szybko zapadający zmrok, może stwarzać zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Przypominamy o odblaskach!
KPP Namysłów -
Bądź świadomy przepisów i ograniczeń - przestrzegaj zasad bezpieczeństwa
Walka z epidemią stawia przed nami wszystkimi dodatkowe zadania i obowiązki. To od ich przestrzegania zależy w dużej mierze dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa. Bądź świadomy obowiązujących przepisów prawa, śledź na bieżąco ewentualne zmiany, unikaj dezinformacji i fake newsów. Zapoznaj się z aktualnymi obostrzeniami - pomóż nam w walce z epidemią.
KWP Opole -
Kierował samochodem mając ponad 4 promile alkoholu
Prudniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę osobowego volkswagena. 37-latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Mieszkańcowi powiatu prudnickiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka kara grzywny.
KPP Prudnik -
Uwaga na fałszywe i niebezpieczne e-maile
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji ostrzega przed oszukańczymi wiadomościami przesyłanymi drogą elektroniczną informującymi o wezwaniu na Policję. Pobranie i otworzenie załączonego pliku może zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, które może wykradać dane osobowe lub doprowadzić do całkowitego zablokowania komputera. Oszuści żądają okupu za odblokowanie komputera.
KGP -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że 30 listopada 2020 roku wejdą w życie nowe przepisy ujęte w Kodeksie wykroczeń?
KGP -
3 kierowców straciło prawo jazdy za niebezpieczną prędkość
Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci codziennie kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się kierowcy. W sobotę namysłowska drogówka zatrzymała uprawnienia do kierowania kolejnym kierowcom za niebezpieczną jazdę. Niechlubny rekordzista to 19-latek, który jechał aż o 87 km/h za dużo.
KPP Namysłów -
Za kierownicą z 3 promilami
Tylko podczas ostatniego weekendu policjanci z Głubczyc zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny z zatrzymanych pijanych kierowców doprowadził do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Nietrzeźwi za kierownicą stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę, dzwońmy na numer alarmowy 112.
KPP Głubczyce