Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niebezpieczna jazda przerwana przez strzeleckich policjantów
Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego! Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. Ostatnio policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali 2 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h.
-
Brzescy policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali sprawców
Policjanci z brzeskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodu osobowego. Mundurowi odzyskali osobowego opla i po przeprowadzonych czynnościach przekazali go właścicielowi. Teraz 17-letni i 20-letni mieszkańcy powiatu brzeskiego, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat więzienia.
KPP Brzeg -
Szczęśliwy finał poszukiwań 17-latka będącego w kryzysie emocjonalnym
Sukcesem zakończyły się poszukiwania 17-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego. Młody chłopak, będąc w kryzysie emocjonalnym, po tym jak wyszedł z domu wysłał niepokojącą wiadomość swojemu przyjacielowi. Dzięki dobrej znajomości terenu i determinacji prudnickich policjantów, nastolatek został odnaleziony w niespełna trzy godziny od otrzymania informacji o jego zaginięciu. Został przekazany pod opiekę specjalistów.
KPP Prudnik -
Fan mody damskiej zatrzymany – grozi mu do 5 lat więzienia
32-latek miał ukraść damskie garnitury ze sklepu odzieżowego. Chwilę po dokonaniu przestępstwa mężczyzna próbował sprzedać kradziony towar w sąsiednich lokalach, w tym w sklepie monopolowym. Policjanci z Namysłowa ustalili tożsamość i zatrzymali 32-latka. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Namysłów -
Nowi funkcjonariusze zasilą szeregi jednostek garnizonu opolskiego
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta..." - tak brzmią pierwsze słowa naszej roty ślubowania. Wypowiadają je wszyscy adepci służby. Szeregi opolskiej Policji zasiliło właśnie 17 kolejnych funkcjonariuszy. Teraz odbędą szkolenie podstawowe, po którym trafią do jednostek terenowych w Opolu, Kluczborku, Namysłowie, Nysie, Oleśnie, Prudniku, Krapkowicach i Kędzierzynie-Koźlu.
-
Razem pili alkohol, gdy jeden wjechał do rowu drugi ruszył mu z pomocą
To będzie historia o dwóch braciach, którym zabrakło alkoholu i za wszelką cenę chcieli go dokupić. Podczas rodzinnego spotkania, gdy butelki z alkoholem były już puste, starszy z braci kazał młodszemu wsiąść za kierownicę i pojechać do pobliskiej miejscowości na zakupy. 57-latek szybko przekonał się o negatywnych skutkach prowadzenia pojazdu po alkoholu, bo już kilkadziesiąt metrów dalej wjechał do rowu. Na pomoc ruszył starszy brat, który jak się okazało również nie był trzeźwy. Teraz każdy z nich odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi im do 3 lat więzienia i wysoka grzywna.
-
Za podpalenie drzwi do mieszkania trafił na trzy miesiące do aresztu
Policjanci ze Zdzieszowic zatrzymali 28-latka, który miał podpalić drzwi do mieszkania kamienicy. Przed oblaniem ich łatwopalną cieczą mężczyzna miał kilkukrotnie grozić jednemu z lokatorów pozbawieniem życia. 28-latek usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu mieszkańców powiatu. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
KPP Krapkowice -
Słowna, ale nietrzeźwa - miała 2,5 promila alkoholu
46-letnia mieszkanka powiatu strzeleckiego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu innemu kierującemu, czym spowodowała kolizję. W trakcie rozmowy z uczestnikiem zdarzenia poinformowała go, że aktualnie spieszy się załatwić pewną sprawę i zaraz wróci. Jak obiecała, tak zrobiła, ale nie spodziewała się, że po jej powrocie na miejscu będzie patrol Policji. Kobieta wydmuchała prawie 2,5 promila alkoholu.
KPP Strzelce Opolskie -
Wyciągnął osłabionego mężczyznę z wody
Dzięki reakcji świadka i szybkiemu działaniu asp. szt. Marka Kaczora, kierownika ogniwa wodnego w Turawie, 68-latek szybko trafił pod opiekę lekarzy. Mężczyzna był bowiem zanurzony w jeziorze i nie umiał o własnych siłach wyjść z wody. Znad tafli zbiornika wodnego wystawała już tylko jego głowa. 68-latek nie potrafił określić jak znalazł się w wodzie, ani jak długo tam był. Policjant wyciągnął go z jeziora i monitorował jego stan, aż do przybycia karetki. Senior trafił już pod opiekę lekarzy.
KMP Opole -
Mały kot wskoczył na kolana i zdekoncentrował kierowcę - 20-latek wjechał w latarnię
20-latek podróżował samochodem z młodym kotem. Zwierzę podczas podróży było puszczone luzem. Nagle czworonóg wskoczył na kolana kierowcy, czym spowodował dekoncentrację 20-latka. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, a następnie uderzył w latarnię. Na szczęście zarówno kierowcy, jak i czworonożnemu pasażerowi nic się nie stało. Nyscy policjanci apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przewożenia zwierząt.
KPP Nysa
