Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niecodzinna promocja zawodu policjanta
Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku mł.insp. Andrzej Ostrycharczyk wspólnie z policjantami z kluczborskiej jednostki przeprowadzili zajęcia w Zespole Szkół Rolniczych w Bogdańczowicach. Wizyta była okazją do promocji zawodu policjanta oraz przybliżenia uczniom specyfiki pracy w formacji.
KPP Kluczbork -
Wspólnie przeciw przestępczości po obu stronach granicy – Konferencja kierownictwa polsko-niemieckich organów bezpieczeństwa
W Pałacu Wąsowo odbyła się „Konferencja kierownictwa polsko-niemieckich organów bezpieczeństwa”. Międzynarodowe spotkanie policjantów z Polski i Niemiec było okazją do podsumowania wspólnych inicjatyw i partnerstwa w zapewnianiu bezpieczeństwa po obu stronach granicy. W Konferencji Granicznej uczestniczyło również kierownictwo opolskiego garnizonu - Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Krzysztof Buchała.
KWP Opole -
Projektowane zmiany w kryteriach sprawnościowych dla kandydatów do służby w Policji
W projektowanym rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów do służby w Policji zmodyfikowano sposób realizacji jednego z etapów postępowania kwalifikacyjnego – testu sprawności fizycznej.
KGP -
Trwa kampania edukacyjna "Przyhamuj! Życie przed Tobą"
Wydział Ruchu Drogowego KWP w Opolu wspólnie z Opolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty, Aresztem Śledczym w Opolu oraz Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Opolu prowadzą kampanię edukacyjną „Przyhamuj! Życie przed Tobą”.
KWP Opole -
Zatrzymany za włamania do piwnic i garaży – teraz grozi mu do 10 lat więzienia
Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu zatrzymali 32-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Mężczyzna miał okradać piwnice i garaże na terenie opolskiego Zaodrza. Zatrzymany usłyszał 5 zarzutów. Policjanci odzyskali już część skradzionych rzeczy. 32-latkowi za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.
KMP Opole -
Ukradł kable na ponad 180 tysięcy złotych – 36-latek zatrzymany
Nyscy kryminalni zatrzymali 36-latka, który miał kraść kable telekomunikacyjne na terenie całego powiatu nyskiego oraz w ościennych województwach. Mężczyzna usłyszał już 19 zarzutów, a straty jakie miał spowodować oszacowano na ponad 180 tysięcy złotych. 36-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KPP Nysa -
Miłośnicy sportowych butów zatrzymani
Na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego doszło do kilku kradzieży sklepowych. Łupem padły sportowe buty na ponad tysiąc złotych. Miejscowi policjanci ustalili, że za kradzieżami stoi trzyosobowa grupa. Cała trójka została zatrzymana przez kędzierzyńsko-kozielskich śledczych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Pierwszy bojowy pies Policji na Opolszczyźnie
Posterunkowy Thor to półtoraroczny owczarek holenderski, który przeszedł pomyślenie rekrutację i szkolenie na psa bojowego Policji. To pierwszy taki czworonożny funkcjonariusz w szeregach opolskiego garnizonu. Thor jest w dobrych rękach. Jego przewodnikiem jest doświadczony policjant Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu. Thor przeszedł ścisłą selekcję na poligonie wojskowym, obserwowali go komandosi z „BOA”, szkolił się w policyjnym zakładzie kynologicznym. Będzie służył w szeregach opolskich komandosów i uczestniczył realizacjach zespołu bojowego podczas zatrzymywania najniebezpieczniejszych przestępców.
KWP Opole -
Promowaliśmy zawód policjanta
IV spotkanie sieci "Edukacja ustawiczna wyzwaniem współczesności. Rynek pracy - Edukacja - Kompetencje" za nami. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Odwiedzający mogli porozmawiać na temat procesu doboru i perspektyw jakie niesie służba w policji. Była też okazja, aby zapoznać się ze sprzętem jakiego używają policjanci podczas wykonywania codziennych obowiązków.
KWP Opole -
Recydywista ze znaczną ilością narkotyków zatrzymany
40-letni mieszkaniec Opola został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu II Policji w Opolu na jednym ze skrzyżowań w mieście. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy, 3CMC i marihuany. Dalsze przeszukania w mieszkaniu mężczyzny pozwoliły na zabezpieczenie kolejnych porcji narkotyków. Łącznie ponad 400 gramów amfetaminy i po kilka gramów pozostałych środków odurzających. 40-latek działał w warunkach recydywy. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.
KMP Opole