Aktualności
Rozmiar czcionki
-
31-latek zatrzymany podczas nocnego patrolu
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 31-latek, który został zatrzymany podczas nocnej kontroli drogowej. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do więzienia gdzie spędzi najbliższe miesiące. Odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
KPP Brzeg -
Policjant zginął na służbie
Dzisiaj w Warszawie stołeczni policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą agresywnego mężczyzny. Podczas jego zatrzymania jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej, na skutek czego ranny został policjant. Niestety pomimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia funkcjonariusza. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń, w imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych polskiej Policji, składa najszczersze kondolencje Rodzinie oraz Najbliższym zmarłego funkcjonariusza. To ogromna tragedia dla całego środowiska policyjnego.
-
Czad – nie lekceważ zagrożenia
W czasie trwania sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla – zwanym potocznie czadem. Apelujemy o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Czad to „cichy zabójca”, ponieważ jest niewyczuwalny przez zmysły człowieka. Nawet niewielka jego dawka może okazać się śmiertelna.
KWP Opole -
Poznaliśmy najlepszych dyżurnych 2024 roku
Po raz czwarty o miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji.
KGP -
Nastolatkowie odpowiedzą za posiadanie narkotyków
Kędzierzyńsko - kozielscy kryminalni zatrzymali 17-latka i 19-latkę. Młodzi ludzie posiadali marihuanę oraz haszysz. Nastolatkowie usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
„Nawet z narażeniem życia...” – strzeleccy policjanci uratowali życie 53-latka
„Nawet z narażeniem życia...” te słowa roty ślubowania znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennej służbie policjantów. Zdecydowane i szybkie działanie funkcjonariuszy ze Strzelec Opolskich ocaliło życie 53-letniego mężczyzny, który postanowił rozpalić grilla w swoim domu. Mundurowi jako pierwsi byli na miejscu zgłoszenia, kiedy z posesji wydobywał się gesty dym. Policjanci wynieśli nieprzytomnego mieszkańca na zewnątrz i udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu medyków. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
KPP Strzelce Opolskie -
Ojciec przewoził troje dzieci – żadne nie miało fotelika
Bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy samochodem powinno być jednym z priorytetów każdego kierowcy. Niestety, nie wszyscy kierują się tą zasadą. 33-letni kierujący volkswagenem przewoził troje małych dzieci bez fotelików bezpieczeństwa. Nie umknęło to uwadze strzeleckich policjantów. Zakaz dalszej jazdy i mandat karny – tak zakończyła się kontrola drogowa kierowcy, który za nic miał bezpieczeństwo małych pasażerów.
KPP Strzelce Opolskie -
#Wiemcorobić – rusza kampania społeczna poświęcona ochronie dzieci przed zagrożeniami online
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci rozpoczyna ogólnopolską kampanię #wiemcorobić, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, takich jak child grooming i sextortion. Kampania obejmie działania edukacyjne i prewencyjne skierowane do dzieci, rodziców oraz nauczycieli i ma pomóc rozpoznawać i przeciwdziałać niebezpieczeństwom kryjącym się w internecie. Inicjatywa, realizowana dzięki wsparciu Pepco, uzyskała patronat honorowy Ministra Sprawiedliwości, Rzecznika Praw Dziecka oraz Komendanta Głównego Policji, a w jej organizację zaangażowane jest szerokie grono specjalistów, w tym m.in.: sędzia, psychoterapeuta, psychiatra dziecięcy, psycholog, pedagog seksualny czy przedstawiciele policji.
KGP -
10 zatrzymanych praw jazdy - nie ma zgody na drastyczne przekraczanie dopuszczalnej prędkości
Tylko przez ostatnie dwa dni, policjanci ruchu drogowego z Opola zatrzymali 10 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Każda z tych sytuacji wiązała się z wysokim mandatem i dużą ilością punktów karnych. Każda z tych sytuacji to również nieodpowiedzialne i groźne dla innych zachowanie kierowców. Policyjne statystyki wskazują jasno, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.
KMP Opole -
Kluczborscy kryminalni przejęli narkotyki za ponad 100 tysięcy złotych
25 krzewów konopi indyjskich i ponad 1,5 kilograma gotowej marihuany zabezpieczyli kluczborscy kryminalni. Dwie plantacje konopi znajdowały się w gminie Byczyna. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 100 000 zł. Do sprawy śledczy zatrzymali 4 osoby w wieku od 25 do 36 lat. Sąd wobec 36-latka zastosował areszt. Za tego typu przestępstwo zatrzymanym może grozić do 10 lat więzienia.
KPP Kluczbork
