Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ukrywał się 19 lat - zatrzymali go kędzierzyńsko-kozielscy kryminalni
Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 48-latka, który był poszukiwany 4 listami gończymi za liczne oszustwa, podrabianie dokumentów oraz pobicie. Mężczyzna niemal do perfekcji opanował sztukę ukrywania się i zatajania aktualnego miejsca zamieszkania oraz danych personalnych. Chcąc uniknąć więzienia ukrywał się przez 19-lat na terenie kilku państw. Często zmieniał swoją tożsamość posługując się fałszywymi dokumentami. Dzięki skutecznej pracy kędzierzyńsko-kozielskich śledczych poszukiwany trafił już do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 4 lata.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Kumulacja przewinień 42-latka - jechał pijany, za szybko, bez pasów i bez prawa jazdy
Brak odpowiedzialności kierowców nie zna granic. 42-latek nie tylko jechał za szybko, ale nie miał też zapiętych pasów. Jednak nie były to jedyne przewinienia, który dopuścił się mężczyzna. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Jego nieświadomość w kwestii przepisów ruchu drogowego mogła wynikać z faktu, że mieszkaniec województwa śląskiego nigdy nie posiadał prawa jazdy! Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie i ciąg przewinień odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Oficer Dyżurny z Olesna na podium w turnieju „Dyżurny Roku 2024”
Dyżurny jednostki to jedna z najbardziej odpowiedzialnych funkcji w Policji. Codziennie podejmuje on ważne decyzje, niejednokrotnie decydujące o ludzkim życiu. Już po raz czwarty w Szkole Policji w Katowicach, o miano najlepszego dyżurnego rywalizowali policjanci z całego kraju. W turnieju garnizon opolski reprezentował nadkomisarz Michał Szaraniec - dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie - zajął III miejsce. Puchar odebrał w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Remigiusza Sawickiego.
KWP Opole -
Wyjaśniamy okoliczności tragicznego zdarzenia w powiecie namysłowskim
Opolscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kluczborku wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Namysłowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 32-latek podczas rodzinnego spotkania śmiertelnie postrzelił 3 osoby, a kolejne 3 uwięził. Kiedy jednej z osób udało się opuścić dom i wezwać pomoc, na miejsce zostali wysłali opolscy policjanci, negocjatorzy, a także kontrterroryści z SPKP Opole, SPKP Wrocław i CPKP BOA. Pomimo prowadzonych prób nawiązania negocjacji, mężczyzna ignorował apele policjantów. Podjęto decyzję o siłowym wejściu do domu, w wyniku którego komandosi uwolnili 2 dzieci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca odebrał sobie życie. Kobieta i dzieci przebywają pod opieką medyków. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
KWP Opole -
31-latek zatrzymany podczas nocnego patrolu
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 31-latek, który został zatrzymany podczas nocnej kontroli drogowej. Dodatkowo mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do więzienia gdzie spędzi najbliższe miesiące. Odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.
KPP Brzeg -
Policjant zginął na służbie
Dzisiaj w Warszawie stołeczni policjanci zostali wezwani na interwencję dotyczącą agresywnego mężczyzny. Podczas jego zatrzymania jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej, na skutek czego ranny został policjant. Niestety pomimo wysiłków lekarzy nie udało się uratować życia funkcjonariusza. Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń, w imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych polskiej Policji, składa najszczersze kondolencje Rodzinie oraz Najbliższym zmarłego funkcjonariusza. To ogromna tragedia dla całego środowiska policyjnego.
-
Czad – nie lekceważ zagrożenia
W czasie trwania sezonu grzewczego nasilają się przypadki zatrucia tlenkiem węgla – zwanym potocznie czadem. Apelujemy o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Czad to „cichy zabójca”, ponieważ jest niewyczuwalny przez zmysły człowieka. Nawet niewielka jego dawka może okazać się śmiertelna.
KWP Opole -
Poznaliśmy najlepszych dyżurnych 2024 roku
Po raz czwarty o miano najlepszego dyżurnego w kraju rywalizowało 17 dyżurnych reprezentujących komendy wojewódzkie i Komendę Stołeczną Policji.
KGP -
Nastolatkowie odpowiedzą za posiadanie narkotyków
Kędzierzyńsko - kozielscy kryminalni zatrzymali 17-latka i 19-latkę. Młodzi ludzie posiadali marihuanę oraz haszysz. Nastolatkowie usłyszeli już zarzuty, za które grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
„Nawet z narażeniem życia...” – strzeleccy policjanci uratowali życie 53-latka
„Nawet z narażeniem życia...” te słowa roty ślubowania znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennej służbie policjantów. Zdecydowane i szybkie działanie funkcjonariuszy ze Strzelec Opolskich ocaliło życie 53-letniego mężczyzny, który postanowił rozpalić grilla w swoim domu. Mundurowi jako pierwsi byli na miejscu zgłoszenia, kiedy z posesji wydobywał się gesty dym. Policjanci wynieśli nieprzytomnego mieszkańca na zewnątrz i udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu medyków. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
KPP Strzelce Opolskie