Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Przysięga terytorialsów z udziałem policjantów
Na prudnickim Rynku odbyła się uroczysta przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W uroczystości brał udział między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Remigiusz Sawicki oraz Komendant Powiatowy Policji w Prudniku podinsp. Rafał Ozimek. Dla prudnickich policjantów była to doskonała okazja aby spotkać się z mieszkańcami Prudnika i porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa.
KPP Prudnik -
Kradł od dezodorantów po rynny – 34-latek w rękach głubczyckich policjantów
34-latek miał na swoim koncie liczne kradzieże. Mężczyzna miał włamywać się nie tylko do altan ogrodowych, ale również na teren dworca kolejowego i klasztoru. Mieszkaniec Głubczyc nie wybrzydzał jeśli chodzi o kradziony towar. Jego łupem padały zarówno drobne kosmetyki, jak i ciężkie miedziane rynny. Straty, jakich dokonał oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie 9 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
KPP Głubczyce -
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas ucieczki doprowadził do kolizji – został zatrzymany
Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym chryslerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna z dużą prędkością próbował uciec przed mundurowymi. Jego niebezpieczny rajd szybko zakończyli strzeleccy funkcjonariusze. Jak się okazało, 50-latek nie tylko drastycznie przekroczył prędkość, ale również jechał pomimo orzeczonych sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo uciekając doprowadził do kolizji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
O krok od tragedii na przejściu dla pieszych
W centrum Strzelec Opolskich, na oznakowanym przejściu dla pieszych omal nie doszło do tragedii. Gdyby nie szybka reakcja matki, która trzymała swojego syna za rękę, 54-letnia kierująca toyotą potrąciłaby dziecko. Kobieta nie zatrzymała się nawet, żeby zapytać czy coś się stało. Niebezpieczne zdarzenie zarejestrowała miejscowa kamera. Gdy kierująca dotarła do miejsca zamieszkania, pod domem czekali już na nią policjanci. Teraz za spowodowanie poważnego zagrożenia na drodze odpowie przed sądem.
KPP Strzelce Opolskie -
X. edycja zajęć z samoobrony dla kobiet z policyjnymi instruktorami - zapisz się już dziś!
Jak szybko reagować, ale też prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku czy kontrolować swoje emocje. Takie umiejętności i wiedza czekają na uczestniczki zajęć z samoobrony dla kobiet. Wszystko pod okiem policyjnych instruktorów, bezpłatnie i w dostępnych godzinach. Zajęcia rozpoczynają się już 9 grudnia.
KMP Opole -
W trosce o bezpieczeństwo małych pasażerów
Od wczesnych godzin porannych namysłowska drogówka prowadzi działania pn. „Bezpieczny Maluch". Podczas akcji mundurowi sprawdzają, czy mali pasażerowie są przewożeni w prawidłowy sposób. Funkcjonariusze kontrolują również stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz ich uprawnienia do kierowania. Wszystko po to, by najmłodsi uczestnicy ruchu byli bezpieczni na drodze podczas podróży.
KPP Namysłów -
Ćwiczenia "EGIDA-24"
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyły się ćwiczenia sztabowe pod kryptonimem EGIDA-24. Była to część działań ogólnopolskich, w których udział wzięły również pozostałe Komendy Wojewódzkie Policji, Komenda Stołeczna Policji oraz Akademia Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Słupsku, Katowicach i Pile Do udziału w nich powołano 440 osób. To tak zwane rezerwy osobowe.
KWP Opole -
Efektywne wdrożenie procedury Niebieskiej Karty - nowe przepisy i dobre praktyki
Policjanci z Głubczyc wspólnie z przedstawicielami instytucji zaangażowanych w realizację procedury Niebieskie Karty szkolili się w związku z nowelizacją przepisów związanych z przemocą domową. Spotkanie miało na celu omówienie wprowadzonych zmian, zacieśnienie współpracy między służbami, a także podniesienie kompetencji uczestników w przeciwdziałaniu przemocy domowej.
KPP Głubczyce -
Reagujmy, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy
Reagujmy, gdy widzimy starsze osoby, które bez celu błąkają się w różnych miejscach. Zwłaszcza teraz, gdy temperatura jest co raz niższa, nie wahajmy się zadzwonić w takich sytuacjach na numer alarmowy. Nasza pomoc może okazać się nieoceniona. Tak też było wczoraj. Dzięki czujności i reakcji mieszkanki naszego miasta, policjanci pomogli zagubionej 81-latce bezpiecznie dotrzeć do domu.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Uwaga! Zaginęła nastolatka!
W dniu 26 listopada 2024r., 15-letnia Oliwia Olszówka wyszła z domu w Bielawie i do dnia dzisiejszego nie powróciła. Ustalono, że dziewczynka może przebywać na terenie województwa opolskiego.
KWP Opole
