Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Głubczyccy policjanci pomogli seniorowi w potrzebie
„Pomagamy i chronimy” - to jedna z podstawowych zasad, którą na co dzień kierują się funkcjonariusze naszej formacji. Udowodnili to głubczyccy policjanci, którzy pomogli seniorowi, mającemu problem z samochodem. Mundurowi bez chwili wahania przystąpili do naprawy uszkodzonego pojazdu. Po wymianie przebitego koła mężczyzna mógł kontynuować bezpiecznie swoją podróż.
KPP Głubczyce -
Nietrzeźwy kierowca najechał na tył pojazdu – okazało się, że zderzył się z nieoznakowanym radiowozem
28-latek najpierw uszkodził bariery energochłonne, a następnie najechał na tył forda. Nie trzeba było jednak wzywać Policji, ponieważ była na miejscu. Okazało się, że mężczyzna wjechał w nieoznakowany radiowóz, którym podróżowały funkcjonariuszki z wydziału konwojowego. Nie był to jednak koniec kłopotów mieszkańca Brzegu. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
KPP Brzeg -
Głubczycki policjant ukończył Super Szlem Komandosa
Głubczycki policjant od lat prowadzi sportowy tryb życia. Na swoje kontro może dopisać kolejny sukces - ukończony Super Szlem Komandosa. To prestiżowy, niezwykle trudny cykl biegów, który wymaga zarówno doskonałej kondycji fizycznej jak i psychicznej. Funkcjonariusz, w ciągu jednego roku pokonał 6 biegów w pełnym umundurowaniu, z plecakiem ważącym 10 kg. Policjant w ten sposób przebiegł łącznie blisko 190 km. Stukilometrowy dystans w wymagających warunkach pokonał w 19 godzin.
KPP Głubczyce -
Po raz kolejny prowadził pojazd pomimo posiadanego zakazu – obcokrajowiec przekazany Straży Granicznej
48-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policjantów z Dobrzenia Wielkiego, kiedy kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu. Jak ustalili mundurowi, nie był to jego pierwszy raz. Dodatkowo, mężczyzna widniał w bazach danych Straży Granicznej jako osoba niepożądana na terytorium naszego kraju, w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. 48-latek po zatrzymaniu został przekazany strażnikom granicznym. Funkcjonariusze tej służby prowadzą obecnie postępowanie o zobowiązaniu 48-latka do powrotu na Ukrainę, w oparciu o przepis ustawy o cudzoziemcach.
KMP Opole -
Był poszukiwany 4 listami gończymi - został zatrzymany przez zdzieszowickich policjantów
Policjanci ze Zdzieszowic zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego czterema listami gończymi. 36-latek miał często zmieniać miejsca zamieszkania i przebywać poza granicami Polski. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach oraz tamtejszą Prokuraturę Rejonową za uchylanie się od alimentacji oraz oszustwo. Najbliższe lata spędzi w więzieniu.
KPP Krapkowice -
Kradł „palący” towar – młody Brzeżanin zatrzymany
Policjanci z brzeskiej komendy zatrzymali 20-letniego mieszkańca miasta. Młody mężczyzna odpowie między innymi za włamanie do sklepu, skąd miał skraść wyroby tytoniowe. Towar nie został jednak odzyskany, bo jak tłumaczył 20-latek, wypalił wszystkie skradzione papierosy. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał na swoim koncie również wybicie szyby w innym sklepie w mieście. Młody Brzeżanin spowodował straty na ponad 7 tysięcy złotych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Brzeg -
Celne uderzenie w przestępczość akcyzową
Prawie 2 tony tytoniu bez polskich znaków akcyzy przechwycili kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy Opolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Opolu i policjantów WRD i PG Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili nielegalny tytoń samochodem. Kolejne tony towaru zabezpieczono w magazynie na Śląsku. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego i VAT oszacowane zostały na ponad 2 mln zł.
KWP Opole -
Mierzył do policjanta z wiatrówki – grozi mu 10 lat więzienia
Dwa zarzuty popełnienia przestępstwa usłyszał 36-latek, który kilka dni temu mierzył do policjanta z wiatrówki. Do zdarzenia doszło w trakcie interwencji domowej w powiecie krapkowickim. Mężczyzna odpowie nie tylko za czynną napaść z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, ale również znęcanie się nad rodziną. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Krapkowice -
Przyjechał samochodem na przesłuchanie do komendy – zapomniał, że wcześniej pił alkohol
27-latek stawił się do nyskich policjantów na przesłuchanie. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, że mężczyzna miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu i w tym stanie przyjechał samochodem na komendę Policji. Silna woń alkoholu z ust 27-latka zwróciła uwagę funkcjonariusza, który zaczął wykonywać z nim czynności. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
KPP Nysa -
Publikujemy wizerunek mężczyzny podejrzewanego o kradzież
Policjanci z Komisariatu I Policji w Opolu poszukują mężczyzny, który podejrzewany jest o to, że 28 października 2024 r. w Opolu, z jednego ze sklepów z elektroniką przy ul. Wrocławskiej miał ukraść sprzęt o wartości blisko 1 000 złotych. Śledczy zajmujący się tą sprawą zabezpieczyli monitoring z wizerunkiem podejrzewanego. Osoby, które na opublikowanym zdjęciu rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu I Policji w Opolu pod nr tel. 47 864 26 16 lub e-mailowo dyzurny.op.kp1@op.policja.gov.pl. Uwieczniony na zdjęciach mężczyzna miał też 29 października br. ukraść sprzęt ze sklepu na terenie Niemodlina.
KMP Opole
