Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Najpierw awanturował się w sklepie, potem obrażał policjantów i kopał w radiowóz - 25-letni agresor zatrzymany
25-letni obywatel Ukrainy, będąc pod wpływem alkoholu awanturował się w sklepie. Na widok policjantów mężczyzna miał zacząć ich obrażać oraz naruszać ich nietykalność cielesną, a także kopać w radiowóz. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy sprawdzą, czy wobec zatrzymanego nie ma zastosowania procedura usunięcia go z kraju.
KMP Opole -
Dodatkowe patrole w gminie Zdzieszowice
P.o. Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach podinsp. Krzysztof Kociuga oraz Burmistrz Zdzieszowic Pan Sylwester Gidel podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych patroli na terenie gminy. Samorząd przeznaczył na służby ponadnormatywne kwotę 22 000 zł. Podczas planowania dodatkowych patroli zostaną uwzględnione między innymi zagrożenia zgłoszone poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz oczekiwania lokalnej społeczności.
KPP Krapkowice -
Pracownica salonu telekomunikacyjnego fałszowała podpisy na umowach
Strzeleccy kryminalny zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko 37-letniej pracownicy jednego z salonów telefonii komórkowej w powiecie strzeleckim. Kobieta fałszowała umowy na usługi telekomunikacyjne, wyłudzając sprzęt elektroniczny. Jak ustali śledczy podejrzana już w przeszłości odbyła wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Za oszustwa, których się dopuściła grozi jej teraz kara nawet do 8 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Uwaga na oszustów działających metodą „na policjanta”
Policjanci przypominają, że pomimo ciągle prowadzonych akcji profilaktycznych przestępcy nadal wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób. Tylko ostatniej doby do mieszkańców powiatu namysłowskiego oszuści zadzwonili pięć razy. Jednak na szczęście świadomi zagrożenia seniorzy wykazali się czujnością i nie dali się zwieźć pozorom. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych.
KPP Namysłów -
Zaginiony 16-latek został odnaleziony
Zakończyły się poszukiwania za zaginionym 16-letnim mieszkańcem Opola. Poszukiwania za nastolatkiem trwały od dwóch dni. 5 lutego, po południu zaginiony odnalazł się. Przebywa już w domu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwaniach.
KMP Opole -
42-latek z Opola zatrzymany z narkotykami
Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Opolu zatrzymali 42-letniego mieszkańca Opola, który posiadał przy sobie narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ponad 130 porcji dilerskich metamfetaminy oraz marihuany. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
KWP Opole -
Pomogli chłopcu, który w nocy spacerował w bieliźnie
Zdzieszowiccy policjanci zaopiekowali się chłopcem, który w nocy ubrany jedynie w majtki, koszulkę i skarpetki stał przed jednym ze sklepów spożywczych. Policjantów zaalarmował mężczyzna, który szedł po sprawunki do marketu. Do czasu przyjazdu policyjnego patrolu, zabrał chłopca do sklepu i sprawował nad nim opiekę.
KPP Krapkowice -
Potrącenie 74-latki na pasach - apelujemy o szczególną ostrożność na drodze
W Strzelcach Opolskich 67-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił seniorkę. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach ciała poszkodowanej. Najprawdopodobniej to oślepiające słońce przyczyniło się do tego, że kierowca nie zauważył kobiety na pasach. Apelujemy do wszystkich kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.
KPP Strzelce Opolskie -
Premier wraz z szefem MSWiA: Będzie świadczenie mieszkaniowe dla służb mundurowych
– Po konsultacjach ze służbami i związkami zawodowymi, wypracowaliśmy rozwiązanie, które w krótkim czasie może znacząco poprawić sytuację materialną funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. Kluczowym krokiem jest zrównanie ich statusu w zakresie możliwości uzyskania świadczenia mieszkaniowego na zasadach analogicznych jak w Siłach Zbrojnych – powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej. We wtorek, 4 lutego br. szef rządu oraz minister Tomasz Siemoniak przedstawili propozycje zmian w systemie uprawnień mieszkaniowych dla funkcjonariuszy.
MSWiA -
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu wyróżniła policjantów z Głubczyc za uratowanie seniorki z pożaru.
Pod koniec stycznia trójka głubczyckich policjantów uratowała seniorkę z płonącego domu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów kobieta bezpiecznie opuściła dom, nie odnosząc żadnych obrażeń. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala spotkała się z policjantami i ich komendantem i osobiście podziękowała mundurowym za ich poświęcenie i zaangażowanie, dzięki któremu uratowano życie 93-letniej kobiecie.
KWP Opole
