Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Pomogli chłopcu, który w nocy spacerował w bieliźnie
Zdzieszowiccy policjanci zaopiekowali się chłopcem, który w nocy ubrany jedynie w majtki, koszulkę i skarpetki stał przed jednym ze sklepów spożywczych. Policjantów zaalarmował mężczyzna, który szedł po sprawunki do marketu. Do czasu przyjazdu policyjnego patrolu, zabrał chłopca do sklepu i sprawował nad nim opiekę.
KPP Krapkowice -
Potrącenie 74-latki na pasach - apelujemy o szczególną ostrożność na drodze
W Strzelcach Opolskich 67-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił seniorkę. Na szczęście w tym przypadku skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach ciała poszkodowanej. Najprawdopodobniej to oślepiające słońce przyczyniło się do tego, że kierowca nie zauważył kobiety na pasach. Apelujemy do wszystkich kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.
KPP Strzelce Opolskie -
Premier wraz z szefem MSWiA: Będzie świadczenie mieszkaniowe dla służb mundurowych
– Po konsultacjach ze służbami i związkami zawodowymi, wypracowaliśmy rozwiązanie, które w krótkim czasie może znacząco poprawić sytuację materialną funkcjonariuszek i funkcjonariuszy. Kluczowym krokiem jest zrównanie ich statusu w zakresie możliwości uzyskania świadczenia mieszkaniowego na zasadach analogicznych jak w Siłach Zbrojnych – powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej. We wtorek, 4 lutego br. szef rządu oraz minister Tomasz Siemoniak przedstawili propozycje zmian w systemie uprawnień mieszkaniowych dla funkcjonariuszy.
MSWiA -
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu wyróżniła policjantów z Głubczyc za uratowanie seniorki z pożaru.
Pod koniec stycznia trójka głubczyckich policjantów uratowała seniorkę z płonącego domu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów kobieta bezpiecznie opuściła dom, nie odnosząc żadnych obrażeń. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala spotkała się z policjantami i ich komendantem i osobiście podziękowała mundurowym za ich poświęcenie i zaangażowanie, dzięki któremu uratowano życie 93-letniej kobiecie.
KWP Opole -
Przywłaszczył samochód, potem go rozbił i uciekł - 24 -latek ustalony przez czworonożnego funkcjonariusza z Głubczyc
Kolejnym sukcesem może pochwalić się sierż. Jakub Siepak, przewodnik psa służbowego o imieniu Atom z Komendy Powiatowej Policji w Głubczycach. Funkcjonariusz oraz jego czworonożny partner zostali skierowani do powiatu oleskiego, aby uczestniczyć w poszukiwaniu sprawcy przywłaszczenia samochodu. Policyjny pies doprowadził do miejsca, gdzie ukrywał się podejrzany. 24-latek nie tylko zabrał bez zgody samochód, ale również kierował nim na podwójnym gazie i pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Weekendowe działania przy zwalczaniu niebezpiecznych zachowań na drodze
Od piątku do niedzieli trwały policyjne działania mające na celu wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na naszych drogach. Przez trzy dni policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ujawnili 245 wykroczeń drogowych. W ponad 100 przypadkach były to wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze sprawdzali też stany techniczne pojazdów, które poruszają się po naszych drogach. 21 takich kontroli zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, w tym za wskazania sonometru, czyli urządzenia do mierzenia hałasu wydawanego przez układ wydechowy.
KMP Opole -
Kradł od odzieży po sprzęt AGD – 40-latek w rękach kędzierzyńsko-kozielskich policjantów
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 40-latka, który miał na swoim kilka kradzieży. W zainteresowaniu mieszkańca województwa opolskiego była nie tylko gotówka, ale również perfumy, odzież, a nawet sprzęt AGD. Śledczy ustalili tożsamość mężczyzny odpowiedzialnego za kradzieże już następnego dnia od zdarzenia i zatrzymali 40-latka. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Reaguj na osoby zagrożone wychłodzeniem
Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nie zapominajmy, że wiele osób narażonych jest na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni, reagujmy! Wystarczy jeden telefon na numer 112, aby uratować komuś życie.
KPP Olesno -
Olescy policjanci doskonalili swoje umiejętności strzeleckie
Codzienna służba niesie ze sobą wiele wyzwań. Często towarzyszy jej stres, nieprzewidziane, dynamiczne sytuacje oraz presja czasu. Dlatego systematycznie doskonalimy swoje umiejętności. Do takich cyklicznych szkoleń należą treningi strzeleckie, które prowadzone są pod okiem wyszkolonych instruktorów strzelań policyjnych. Zajęcia mają przygotować nas do niespodziewanych sytuacji oraz realizacji zadań w zróżnicowanych warunkach.
KPP Olesno -
39-latek z 2 promilami w organizmie kierował busem
Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to, by pijani kierowcy byli bezkarni. Wzorową postawą wykazał się świadek, który poinformował funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach. Teraz 39-latek podejrzany o to, że kierował pod wpływem alkoholu odpowie za swoje czyny przed sądem.
KPP Brzeg
