Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany ze znaczną ilością narkotyków – odpowie w warunkach recydywy
Kryminalni z Komisariatu Policji II w Opolu zatrzymali 41-latatka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie prawie 600 porcji dilerskich amfetaminy oraz marihuanę. Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 15 lat więzienia, gdyż działał w warunkach recydywy.
KMP Opole -
Z uczniami Zespołu Szkół w Oleśnie o cyberbezpieczeństwie
W dzisiejszej rzeczywistości większość działań została przeniesiona do świata wirtualnego. Każdy z nas przywykł już do „przebywania w sieci”. Niestety do Internetu przeniosły się również różne zagrożenia. Głównie są to oszustwa, kradzieże i mowa nienawiści. Dla tego spotykamy się z młodymi ludźmi, aby ostrzegać ich o cyberprzestepczości.
KPP Olesno -
Policjantka będąc po służbie zatrzymała podejrzewanego o kradzież
Asp. Małgorzata Mykita-Wandycz po raz kolejny udowodniła, że funkcjonariuszem jest się również po zakończonej służbie. Policjantka podczas zakupów ujęła podejrzewanego o kradzież mężczyznę. Widziała, że mężczyzna nie zapłacił za zakupy i wyszedł ze sklepu z towarem. Od razu wyszła za nim i ujęła go. Podejrzewanego przekazała funkcjonariuszom z ogniwa patrolowo-interwencyjnego.
KPP Brzeg -
Zatrzymany poszukiwany listem gończym, który ukrywał się od ponad siedmiu lat w krajach Unii Europejskiej
Żaden poszukiwany ukrywający się przed organami ścigania nie może czuć się bezkarny. Nawet jeśli uciekł przed wymiarem sprawiedliwości poza granice naszego kraju. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu namysłowskiego, który ukrywał się przez 7 lat. Mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu.
KPP Namysłów -
76-latka potrącona na przejściu dla pieszych (video)
Kierujący oplem potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 76-latkę. Na szczęście seniorka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali 44-latkowi uprawnienia do kierowania, a wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych!
KPP Nysa -
Był poszukiwany i miał przy sobie narkotyki
Nie dość, że był poszukiwany, to jeszcze miał przy sobie narkotyki. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Teraz, oprócz wcześniej zasądzonej kary aresztu poniesie również odpowiedzialność za posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Z 3 promilami próbował zjechać na rowerze po schodach
22-latek postanowił zjechać rowerem po schodach. W utrzymaniu równowagi na jednośladzie nie pomogło mu to, że miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kaskaderskie popisy mężczyzny zakończyły się urazem głowy, wizytą w szpitalu oraz wysokim mandatem.
KPP Strzelce Opolskie -
Kolejna kradzież tego samego sprawcy. Tym razem działał z kolegą. [Nagranie]
Krapkowiccy policjanci kolejny raz otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do jakiej doszło na terenie stacji benzynowej w Gogolinie. Sprawcy zostali uchwyceni okiem kamery. Wyszli, nie płacąc za towar, co nie umknęło również uwadze pracownikom stacji. Materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom ustalić tożsamość mężczyzn. Jeden z nich już wcześniej dokonał kradzieży w tym samym miejscu. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.
KPP Krapkowice -
Rozmawialiśmy ze studentami o służbie w Policji
Po raz kolejny opolscy policjanci otworzyli swoje podwoje dla studentów. Studenci II roku Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Opolskim, mieli okazję zwiedzić budynek Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przyjrzeli się pracy policyjnych ekspertów z laboratorium kryminalistycznego, zobaczyli na czym polega trening strzelecki funkcjonariuszy. Mogli również osobiście porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej służbie i możliwościach, jakie niesie ze sobą wstąpienie w szeregi Policji.
-
Opolscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas obchodów 80. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz
Funkcjonariusze garnizonu opolskiego dbali o bezpieczeństwo uczestników obchodów 80. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. W wydarzeniu wzięło udział 56 Ocalałych, a także prezydenci, premierzy, ministrowie i dyplomaci, przedstawiciele wielu międzynarodowych instytucji, organizacji społecznych oraz duchowni. Podjęte przez funkcjonariuszy działania prewencyjne przyczyniły się do bezpiecznego przebiegu uroczystości.
