Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Ferie czas zacząć! Przypominamy o bezpieczeństwie podczas zimowego odpoczynku
Już w poniedziałek, 3 lutego rozpoczynają się w ferie zimowe w województwie opolskim. Zapewne wiele osób planuje w tym czasie wyjazdy i aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Opolszczyzny czuwają policjanci, dla których jest to czas wzmożonej pracy. Pamiętajmy jednak, aby samemu zadbać o to, by tegoroczne ferie budziły w nas jedynie miłe wspomnienia. Udany wypoczynek to bezpieczny wypoczynek!
-
Bezpieczne Ferie 2025 - briefing prasowy
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbył się briefing prasowy poświęcony bezpieczeństwu dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych. Do wspólnego przedsięwzięcia zaproszono także Inspekcję Transportu Drogowego, Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W trakcie spotkania z przedstawicielami mediów omówione zostały najważniejsze zasady bezpieczeństwa w okresie zimowego wypoczynku.
KWP Opole -
Włamanie do sklepu – zatrzymani dwaj mężczyźni
Dwóch mieszkańców Kędzierzyna-Koźla odpowie za kradzież z włamaniem do sklepu. Z placówki handlowej skradziono artykuły warte blisko 7 000 złotych. Jeden z mężczyzn został ujęty przez pracowników ochrony. Drugi mężczyzna został ustalony i zatrzymany przez policjantów już następnego dnia. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Funkcjonariusze ustalili, że z zatrzymanych miał dopuścić się również innych przestępstw.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Zaatakowali interweniującego ochroniarza, żeby ukraść alkohol
58 i 35-latek zaplanowali wspólnie kradzież markowego alkoholu. Kiedy ich plany pokrzyżował interweniujący ochroniarz, użyli wobec niego przemocy. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany bezpośrednio pod sklepem, drugi po kilku minutach po policyjnym pościgu. Obaj działali w warunkach recydyw, ponieważ już wcześniej byli kilkukrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im do 15 lat więzienia.
KMP Opole -
Policjanci z Byczyny na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży
Czujność mieszkańców i szybka interwencja policjantów z Posterunku Policji w Byczynie doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 20 i 24 lat, którzy na gorącym uczynku dokonywali kradzieży elementów centralnego ogrzewania z jednego z domów na terenie gminy Byczyna. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a podejrzanym w wyniku ich przestępczego działania grozi teraz do 5 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Dziecko samo w domu
Zbliżają się ferie zimowe – czas odpoczynku od szkoły i okazja do wspólnych wyjazdów, ale także moment, gdy niektóre dzieci mogą spędzać więcej czasu same w domu. Warto zadać sobie pytanie, czy jest to zgodne z prawem i jak przygotować dziecko na taką sytuację.
KWP Opole -
Spotkanie z przedstawicielem ZHP – rozmowy o współpracy
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyło się spotkanie poświęcone wzmocnieniu współpracy między Policją a Związkiem Harcerstwa Polskiego. Uczestniczyli w nim Komendant Wojewódzki Policji insp. Magdalena Nguyen-Fudala, Zastępca Komendanta insp. Remigiusz Sawicki oraz Komendant Chorągwi Opolskiej ZHP hm. Łukasz Czarnecki. Rozmowy dotyczyły wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa, edukacji i kształtowania postaw obywatelskich wśród młodzieży.
KWP Opole -
Porozumienie opolskiej Policji i Wojsk Obrony Terytorialnej
Współpraca pomiędzy Policją a Wojskami Obrony Terytorialnej (WOT) stanowi istotny element systemu bezpieczeństwa w Polsce. Dzięki wymianie informacji oraz wspólnym działaniom, obie formacje mogą skuteczniej reagować na sytuacje kryzysowe, prowadzić akcje poszukiwawcze oraz wspierać obywateli w trudnych warunkach. Wszystkie te kwestie reguluje podpisane dzisiaj porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Opolu a 17. Opolską Brygadą Obrony Terytorialnej.
KWP Opole -
Zapraszamy na próbny test sprawności do Policji
Chcesz zostać policjantem, ale nie wiesz, jakie dokumenty należy złożyć. Obawiasz się, że nie zaliczysz testu sprawności fizycznej? Masz pytania na temat rekrutacji do służby w Policji? Zapraszamy na próbny test sprawności do Policji. Spotkajmy się już 1 lutego 2025 roku o godz. 10.00 na Politechnice Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76 budynek 9A.
-
Zdecydowana reakcja policjantów ocaliła życie mężczyźnie
Szybka i zdecydowana reakcja kluczborskich policjantów zapobiegła tragedii. Po otrzymaniu zgłoszenia od zaniepokojonej kobiety, funkcjonariusze ruszyli na ratunek jej byłemu partnerowi, który znajdował się w kryzysie emocjonalnym. Mężczyzna został odnaleziony nad Zalewem w Ligocie Górnej, a dzięki rozmowie z policjantami odstąpił od targnięcia się na swoje życie. Mundurowi przekazali go pod opiekę ratowników medycznych.
KPP Kluczbork