Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Fałszywa kampania mObywatela w mediach społecznościowych - ostrzeżenie
Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed fałszywą kampanią w mediach społecznościowych, wykorzystującą filmy o aplikacji mObywatel z kampanii “mObywatel ma łatwiej”. Cyberoszuści w spreparowanych materiałach zachęcają do sprawdzenia przysługujących świadczeń socjalnych w aplikacji mObywatel. W rzeczywistości reklamy przekierowują do fałszywych stron wyłudzających numery PESEL i dane uwierzytelniające do bankowości elektronicznej.
KPP Namysłów -
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Śnieżny Dekalog"
W ramach ósmej edycji ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celami są promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów, w dniu 13 grudnia 2024 r. wystartował konkurs plastyczno-filmowy pn. „Śnieżny Dekalog”. Zachęcamy dzieci i młodzież do wykonania pracy plastycznej lub nagrania max. 60-sekundowego spotu na zobrazowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
KWP Opole -
Zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów
31 grudnia 2024 r. weszły w życie zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów, przygotowane przez Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, wprowadzające nowe zasady identyfikacji policjantów, umożliwiające optymalne wykorzystanie przedmiotów umundurowana oraz poprawiające warunki pełnienia służby. Zmianie uległa również wysokość równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie.
KGP -
Poszarpał ekspedientkę i ze sklepu wybiegł z alkoholem – 23-latek w rękach kryminalnych
Kryminalni z Brzegu zatrzymali 23-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna miał ukraść alkohol i papierosy, a chcąc utrzymać swój łup, poszarpał ekspedientkę oraz uciekł ze sklepu. Zatrzymany odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lata więzienia.
KPP Brzeg -
Najpierw awanturował się w sklepie, potem obrażał policjantów i kopał w radiowóz - 25-letni agresor zatrzymany
25-letni obywatel Ukrainy, będąc pod wpływem alkoholu awanturował się w sklepie. Na widok policjantów mężczyzna miał zacząć ich obrażać oraz naruszać ich nietykalność cielesną, a także kopać w radiowóz. Nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. za które grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy sprawdzą, czy wobec zatrzymanego nie ma zastosowania procedura usunięcia go z kraju.
KMP Opole -
Dodatkowe patrole w gminie Zdzieszowice
P.o. Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach podinsp. Krzysztof Kociuga oraz Burmistrz Zdzieszowic Pan Sylwester Gidel podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych patroli na terenie gminy. Samorząd przeznaczył na służby ponadnormatywne kwotę 22 000 zł. Podczas planowania dodatkowych patroli zostaną uwzględnione między innymi zagrożenia zgłoszone poprzez aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz oczekiwania lokalnej społeczności.
KPP Krapkowice -
Pracownica salonu telekomunikacyjnego fałszowała podpisy na umowach
Strzeleccy kryminalny zakończyli aktem oskarżenia postępowanie przeciwko 37-letniej pracownicy jednego z salonów telefonii komórkowej w powiecie strzeleckim. Kobieta fałszowała umowy na usługi telekomunikacyjne, wyłudzając sprzęt elektroniczny. Jak ustali śledczy podejrzana już w przeszłości odbyła wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Za oszustwa, których się dopuściła grozi jej teraz kara nawet do 8 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Uwaga na oszustów działających metodą „na policjanta”
Policjanci przypominają, że pomimo ciągle prowadzonych akcji profilaktycznych przestępcy nadal wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze od starszych osób. Tylko ostatniej doby do mieszkańców powiatu namysłowskiego oszuści zadzwonili pięć razy. Jednak na szczęście świadomi zagrożenia seniorzy wykazali się czujnością i nie dali się zwieźć pozorom. Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas rozmów telefonicznych.
KPP Namysłów -
Zaginiony 16-latek został odnaleziony
Zakończyły się poszukiwania za zaginionym 16-letnim mieszkańcem Opola. Poszukiwania za nastolatkiem trwały od dwóch dni. 5 lutego, po południu zaginiony odnalazł się. Przebywa już w domu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwaniach.
KMP Opole -
42-latek z Opola zatrzymany z narkotykami
Policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Opolu zatrzymali 42-letniego mieszkańca Opola, który posiadał przy sobie narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli ponad 130 porcji dilerskich metamfetaminy oraz marihuany. Mężczyźnie przedstawiono już zarzuty za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.
KWP Opole
