Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Znęcał się nad matką – otrzymał zakaz zbliżania i musiał opuścić mieszkanie
Zakaz zbliżania się, kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego – to środki zastosowane przez kietrzańskich policjantów wobec 38-letniego mieszkańca gminy Kietrz. Mężczyzna od prawie roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Głubczyce -
Był nietrzeźwy, chwilę wcześniej odebrał dziecko ze szkoły
Policjanci namysłowskiej drogówki zatrzymali kierowcę opla, który jechał całą szerokością jezdni. 47-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie kierowca przewoził 12-latka, którego chwilę wcześniej odebrał ze szkoły. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Namysłów -
Pędził przez wieś z prędkością 149 km/h
50-latek jechał przez wieś z prędkością, która nawet na autostradzie jest zabroniona. Kierowca dodge miał na liczniku prawie 150 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Niebezpieczną jazdę mężczyzny przerwali policjanci brzeskiej drogówki, którzy zatrzymali mu prawo jazdy.
KPP Brzeg -
Webinarium CEDUR „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów”, 17 kwietnia 2025 roku
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na bezpłatne webinarium (spotkanie online) „Bezpieczne płatności w Internecie dla seniorów” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji.
KGP -
Drużyna Komendy Miejskiej Policji w Opolu wygrała turniej
W Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu udział wzięło ponad 150 policjantów i 4 policjantki z 15 drużyn województwa opolskiego. W rozgrywkach wzięły udział zespoły z KWP w Opolu, KMP w Opolu, komend powiatowych Policji, CBPŚ w Opolu, SPPP w Opolu i SPKP w Opolu. Sponsorom, zawodnikom, sędziom i kibicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, niesamowite emocje, rozgrywki w duchu fair play i szczodrość podczas turnieju. Do zobaczenia za rok.
-
On przekroczył prędkość o ponad 100 km/h, ona wyprzedzała na przejściu dla pieszych
Strzeleccy policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoją jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Policyjne wideorejestratory niejednokrotnie utrwalają zachowania na drodze, które są rażącym naruszeniem przepisów. Tak było też ostatnio, kiedy mundurowi zarejestrowali znaczne przekroczenie prędkości - kierowca audi pędził z prędkością 194km/h, na obowiązującej "90-tce". Kolejno ujawnili kierującą hondą, która wyprzedzała ciężarówkę w rejonie przejścia dla pieszych i skrzyżowania. Zarówno kobieta jak i mężczyzna ponieśli surowe konsekwencje swoich czynów.
KPP Strzelce Opolskie -
Uwaga na oszustwa internetowe! Mieszkaniec Nysy stracił 34 000 złotych
Ostrzegamy przed oszustami podszywającymi się pod kupujących na różnych portalach ogłoszeniowych! Mieszkaniec naszego powiatu stracił 34 000 złotych klikając w fałszywy link do płatności. Przestępcy przejęli w ten sposób dane do jego bankowości internetowej i wyłudzili kody autoryzacyjne, co doprowadziło do utraty oszczędności. Apelujemy o ostrożność przy wykonywaniu płatności internetowych oraz przypominamy, aby nie klikać w każdy otrzymany link!
KPP Nysa -
Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami - został zatrzymany
Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna jest co raz większa i nie pozwalamy na to by pijani kierowcy byli bezkarni. Dzięki prawidłowej reakcji świadków, policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając w organizmie ponad 2,5 promila. Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Inauguracja programu „Opolski Bezpieczny Senior” w Radłowie
W Urzędzie Gminy w Radłowie odbyła się inauguracja programu „Opolski Bezpieczny Senior”, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych w regionie. Program powstał dzięki współpracy opolskiej Policji oraz Samorządu Województwa Opolskiego. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 mieszkańców powiatu oleskiego. Biorący udział w spotkaniu poznali najczęściej występujące metody oszustw, a także zagrożenia, które mogą pojawiać się w sieci.
KPP Olesno -
Rośnie zainteresowanie służbą w Policji
Wobec zwiększającej się liczby zadań, jakie stawiane są przed polską Policją i świadomości, że dzisiaj to Policja stanowi filar bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju, jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji, a zarazem jednym z największych wyzwań jest uzupełnienie wakatów. Rozpoczęte w 2024 roku w Policji zmiany to oczywiście proces długoterminowy i rozłożony na lata, niemniej już widać pierwsze efekty i wyraźny wzrost zainteresowania służbą w Policji. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2025 roku odnotowano wzrost liczby złożonych podań o przyjęcie do służby o 81%, co może zwiastować kolejny rekordowy rok.
KGP
