Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zapisy na XIV. edycję zajęć z samoobrony dla kobiet z policyjnymi instruktorami
Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję zajęć z samoobrony dla kobiet prowadzoną przez policjantów - instruktorów. W trakcie zajęć uczestniczki dowiedzą się jak szybko i odpowiednio reagować na niebezpieczne sytuacje, przećwiczą oswobadzanie się z uchwytów czy to, w jaki sposób się bronić, adekwatnie do zagrożenia. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego już teraz zachęcamy do zapisów. Pierwsze zajęcia już w najbliższą środę, 2 kwietnia o godz. 17.00
KMP Opole -
Wspólnie dla bezpieczeństwa najmłodszych
Dzięki współpracy i wsparciu Urzędu Miejskiego w Grodkowie do uczniów klas I-III szkół podstawowych z całej gminy trafią kamizelki odblaskowe. W ten sposób brzescy policjanci wspólnie z miejskimi urzędnikami dbają o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców, zachęcając ich do noszenia elementów odblaskowych. Burmistrz Grodkowa Pan Miłosz Krok przekazał kamizelki na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Grodkowie kom. Anny Litwin-Marchewki.
KPP Brzeg -
Zatrzymany za posiadanie narkotyków i jazdę bez uprawnień...
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia. Ponadto mieszkaniec powiatu posiadał narkotyki. Podejrzanemu grozi kara do trzech lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Głubczyccy profilaktycy spotkali się z mieszkańcami powiatu w ramach programu „Opolski Bezpieczny Senior"
"Opolski Bezpieczny Senior" to program profilaktyczny, którego celem jest zwiększenie świadomości seniorów w zakresie oszustw oraz cyberzagrożeń. Głubczyccy profilaktycy regularnie spotykają się z mieszkańcami powiatu głubczyckiego, informują o najczęściej występujących metodach oszustw, a także zagrożeń, które mogą pojawiać się w sieci.
KPP Głubczyce -
Stracili 200 tysięcy złotych, bo uwierzyli oszustom
Coraz częściej chcemy inwestować swoje oszczędności, aby powiększyć swój majątek. Należy jednak pamiętać, że wszelkie wykonywane transakcje, zwłaszcza internetowe, niosą ze sobą pewne zagrożenia. Dotkliwie przekonali się o tym mieszkańcy krapkowickiego powiatu, którzy chcąc zainwestować swoje oszczędności, stracili łącznie blisko 200 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie czujności podczas wykonywania jakichkolwiek transakcji internetowych.
KPP Krapkowice -
Areszt dla nietrzeźwej sprawczyni wypadku w Praszce
Olescy policjanci zatrzymali kierującą BMW, która będąc w stanie nietrzeźwości, doprowadziła do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały ranne. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował kobietę na 3 miesiące. Podejrzanej grozi kara do 12 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a także obligatoryjne świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nawet do 60 000 zł.
KPP Olesno -
Pamiętamy o twórcy polskiej Policji przedwojennej
24 marca przypada 66. rocznica śmierci inspektora PP Wiktora Ludwikowskiego. Aby uczcić jego pamięć I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Jarosław Bąk wspólnie z p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp. Dariuszem Mazurkiem zapalili znicz na grobie współtwórcy polskiej Policji.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Złodzieje i paser ekspresów do kawy zatrzymani
Strzeleccy policjanci zatrzymali parę złodziei, która kradła z marketów ekspresy do kawy, a następnie sprzedawała je po okazyjnej cenie. Zatrzymani to mieszkańcy województwa śląskiego, którzy przyjeżdżali na Opolszczyznę kraść drogi sprzęt AGD. Do sprawy zatrzymany został również paser. Skradziony sprzęt został odzyskany przez strzeleckich kryminalnych. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Strzelce Opolskie -
Nietrzeźwy sternik na promie w Zdzieszowicach
Przed sądem stanie 44-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, którego zatrzymali zdzieszowiccy policjanci na Odrze. Mężczyzna pomimo wcześniej spożytego alkoholu transportował promem ludzi i ich pojazdy. W swoim organizmie miał 2 promile alkoholu. Mężczyźnie grozi zatrzymanie patentu żeglarskiego przewoźnika żeglugi śródlądowej oraz wysoka grzywna.
KPP Krapkowice -
XIII Targi Motocyklowe we Wrocławiu z udziałem opolskich policjantów
Opolscy policjanci uczestniczyli w XIII Targach Motocyklowych pod nazwą „Wrocław Motorcycle Show 2025”. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami targów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, aspektach prawnych czy też technice jazdy jednośladem. Wydarzenie to wpisało się w krajowe działania profilaktyczne "Na Drodze- Patrz i Słuchaj".
