Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Włamał się do altany ogrodowej i posiadał narkotyki - został zatrzymany przez nyskich policjantów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie zatrzymali 31-latka podejrzanego o włamanie i kradzież sprzętu z jednego z budynków znajdujących się na terenie ogródków działkowych. Mężczyzna nie tylko dopuścił się kradzieży, ale także umyślnie zniszczył kamerę monitoringu. Co więcej, w chwili zatrzymania posiadał przy sobie również narkotyki. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Nysa -
Olescy policjanci promowali służbę wśród maturzystów
Kolejne spotkanie z młodzieżą szkół ponadpodstawowych - tym razem mundurowi odwiedzili uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół w Dobrodzieniu. Podczas spotkania młodzież otrzymała informację o procesie rekrutacji, wymaganiach, jakie musi spełnić kandydat do służby, poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej, sposobie i miejscu złożenia dokumentów, oraz o nowym teście sprawności fizycznej.
KPP Olesno -
Kolejne narkotyki zabezpieczone przez strzeleckich policjantów
Zabezpieczona marihuana i amfetamina oraz zatrzymany podejrzewany 24-latek to efekt ostatnich działań strzeleckich kryminalnych. Mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.
KPP Strzelce Opolskie -
Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo
Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Opolu wraz z policjantami z Ozimka zatrzymali 30-latkę podejrzaną o zabójstwo 43-letniego mężczyzny. W chwili zatrzymania kobieta była nietrzeźwa. Podejrzana usłyszała zarzut zabójstwa i na wniosek śledczych, decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
KMP Opole -
Wizyta Komendanta Głównego Policji w Europolu w związku z posiedzeniem Zarządu Europolu podczas polskiej prezydencji
W siedzibie Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania w Hadze w dniach 18-19 marca 2025 r. odbyło się 142. posiedzenie Zarządu Europolu, w którym uczestniczył Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń oraz Dyrektor Wykonawcza Europolu Pani Catherine De Bolle. Jedno z najważniejszych spotkań podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej prowadził Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji insp. Ireneusz Sieńko, obecny Przewodniczący Zarządu Europolu.
KGP -
Test wiedzy o Policji
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy niebawem wkroczą w dorosłość i będą podejmować pierwsze ważne decyzje dotyczące m. in. wyboru ścieżki zawodowej, zainicjowali zorganizowanie „Testu wiedzy o Policji”. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie namysłowskich szkół średnich.
KPP Namysłów -
Policja z Nysy na „Koncercie kobiecej mocy”– o bezpieczeństwie, rozwadze i pierwszej pomocy
W Nyskim Domu Kultury odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, zorganizowane przez Starostę Nyskiego Daniela Palimąkę oraz Forum Kobiet Powiatu Nyskiego. Wśród licznych atrakcji nie zabrakło strefy piękna, zdrowia i muzyk. W tym szczególnym wydarzeniu kobietom towarzyszyli nyscy policjanci, którzy rozmawiali z paniami o bezpieczeństwie.
KPP Nysa -
I Policyjny Turniej Klas Maturalnych Powiatu Brzeskiego
W Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu odbył się "Dzień Otwarty" w ramach którego uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w I Policyjnym Turniej Klas Maturalnych Powiatu Brzeskiego. Ponadto mogli zobaczyć między inni jak pracuje technik kryminalistyki i wygląda obsługa wypadku drogowego. Każdy mógł również zobaczyć jaką bronią służbową dysponują na co dzień policjanci. Reprezentacje szkół wzięły udział w turnieju policyjnym, w którym wyłoniliśmy zwycięzców indywidualnych i drużynowych. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie do naszej komendy, a zwycięzcom gratulujemy. Podziękowania za wsparcie w ufundowaniu nagród kierujemy do Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowym Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji w Opolu.
KPP Brzeg -
Kierował pod wpływem alkoholu, bo nie miał z czego przygotować romantycznej kolacji
45-latek kierował oplem mając dwa promile alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jak tłumaczył policjantom, w takim stanie wsiadł za kierownicę, ponieważ przypomniało mu się, że następnego dnia ma zaplanowaną romantyczną randkę, a jego lodówka świeci pustkami. Mężczyzna nie spodziewał się jednak, że jego wyjazd do sklepu zakończy się kontrolą drogową. Obok niego, na stanowisku pasażera siedział właściciel pojazdu, który również był pod wpływem alkoholu.
KPP Strzelce Opolskie -
Ukrywał na balkonie narkotyki o wartości prawie 300 tysięcy złotych
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który na balkonie ukrywał prawie 5,5 kg marihuany. Wartość czarnorynkową narkotyków śledczy oszacowali na kwotę prawie 300 tysięcy złotych. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania i obrotu znaczną ilością środków odurzających, za co grozi mu kara do 12 lat więzienia. Na czas trwającego postępowania sąd aresztował go na 3 miesiące.
KPP Olesno