Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Znęcał się nad rodziną – został zatrzymany przez policjantów
40-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego znęcał się nad swoją rodziną nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Mężczyzna miał bić, kopać i dusić swoją żoną oraz nastoletnie dziecko. Dzięki działaniom policjantów oprawca został odizolowany od domowników. Agresor decyzyjną prokuratury musiał opuścić ich wspólne miejsce zamieszkania oraz otrzymał zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość 100 metrów. Za popełnione przestępstwo znęcania się nad bliskimi mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Strzelce Opolskie -
Kursant nauki jazdy był nietrzeźwy i z sądowym zakazem
Kontrola stanu trzeźwości u kursanta nauki jazdy wykazała, że 52-latek ma ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że mieszkaniec powiatu kluczborskiego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Wcześniej stracił swoje uprawnienia za kierowanie pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
KMP Opole -
Był poszukiwany listem gończym - w domu posiadał narkotyki
Kryminalni z Niemodlina ustalili miejsce przebywania poszukiwanego listem gończym 32-latka. Mężczyzna został skazany za przestępstwo alimentacyjne na 17 miesięcy więzienia. Okazało się, że w domu mężczyzna posiada jeszcze znaczne ilości narkotyków. Poszukiwany odsiaduje już wcześniejszy wyrok, jednak musi teraz też się liczyć z odpowiedzialnością za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu do 10 lat więzienia.
KMP Opole -
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
Po raz kolejny ruszyła akcja „Łapki na kierownicę”
Akcja „Łapki” na kierownicę będzie prowadzona w okresie od 1 do 31 marca 2025 r. Ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków.
KGP -
„Służyć wiernie Narodowi…” – nowi policjanci ślubowali na sztandar
W sali im. Wiktora Ludwikowskiego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. 35 nowo przyjętych funkcjonariuszy w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Magdaleny Nguyen-Fudali wypowiedziało słowa roty ślubowania. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu, skutecznie i profesjonalnie, służyć mieszkańcom Opolszczyzny.
KWP Opole -
Więcej patroli Policji w gminie Ujazd
Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich podinsp. Rafał Lejczak wraz z Burmistrzem Ujazdu Panem Hubertem Ibromem, podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych patroli. Burmistrz i radni gminy Ujazd przeznaczyli na ten cel kwotę 3.000 zł. Dzięki okazanej pomocy i wsparciu lokalnego samorządu możemy jeszcze skutecznej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.
KPP Strzelce Opolskie -
Naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów – został zatrzymany i przekazany Straży Granicznej
36-letni kierowca z Ukrainy nie stosował się do poleceń policjantów, był wulgarny i stawiał czynny opór. Dodatkowo próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Opola. Usłyszał już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych. Zatrzymany obywatel Ukrainy został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy zastosowali wobec niego procedurę przymusowego wydalenia z kraju oraz zakazu ponownego wjazdu na terytorium państw strefy Schengen na 7 lat.
KMP Opole -
Nietrzeźwy kierowca z zakazem spowodował wypadek drogowy w Przydrożu Wielkim
Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło w Przydrożu Wielkim. 23-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu utracił panowanie nad kierowanym przez siebie audi i uderzył w drzewo. Jadąca z nim pasażerka doznała obrażeń ciała. Młody kierowca odpowie przed sądem za swoje zachowanie. Przypominamy PIŁEŚ? - NIE JEDŹ!
KPP Nysa -
Diagnosta z Opolszczyzny usłyszał blisko 50 zarzutów
Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali 64-letniego diagnostę, który poświadczał nieprawdę w protokołach badań. Mężczyzna stwierdzał pozytywny wynik kontroli maszyn rolniczych nie widząc ich nawet na oczy. Przez działanie mieszkańca powiatu prudnickiego wiele maszyn bez aktualnych badań technicznych mogło zostać użytych w pracach polowych, narażając tym samym zdrowie, a nawet życie rolników. Śledczy przedstawili 64-latkowi blisko 50 zarzutów. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
KWP Opole
