Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zastrzeż PESEL i ciesz się spokojem
Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią więcej okazji do spontanicznych wyjazdów i odpoczynku w plenerze. Rozrywki w czasie wolnym mogą uśpić czujność. Wiele zaaferowanych nimi osób nawet nie wie, że przestępcy mogą właśnie korzystać z okazji zaciągnięcia zobowiązania w ich imieniu. A jest łatwy sposób, żeby uniknąć skutków takich zdarzeń. Najlepiej zastrzec PESEL i spać spokojnie.
KGP -
Zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów
31 grudnia 2024 r. weszły w życie zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów, przygotowane przez Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, wprowadzające nowe zasady identyfikacji policjantów, umożliwiające optymalne wykorzystanie przedmiotów umundurowana oraz poprawiające warunki pełnienia służby. Zmianie uległa również wysokość równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie.
KGP -
Życzenia kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu z okazji Dnia Kobiet
Życzenia kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu dla policjantek i pracownic cywilnych opolskiej Policji z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
KWP Opole -
Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Dnia Kobiet
Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń zwraca się do policjantek i pracownic cywilnych, przekazując najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
KGP -
Wyjątkowy prezent z okazji Dnia Kobiet
To był szczególny i wyjątkowy koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Koncert, który odbył się w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego, był prezentem od Zastępców Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu dla policjantek i Pań z Korpusu Służby Cywilnej opolskiego garnizonu Policji. W koncercie wystąpiły znakomite wokalistki, a także Chór Akademicki Uniwersytetu Opolskiego prowadzony przez dyrygent dr Annę Sikorę.
KWP Opole -
Motocykliści rozpoczynają sezon – apelujemy o ostrożność na drodze!
Wiosenna aura sprawia, że na drogach już w najbliższy weekend mogą pojawić się motocykliści. Podczas cieplejszych dni jednoślady wybierane są nie tylko do weekendowych przejażdżek, ale również jako codzienny środek lokomocji do miejsca pracy. Podróżowanie motocyklem to bez wątpienia duża przyjemność i wygoda, jednak priorytetem podczas takich wypraw powinno być bezpieczeństwo. W trosce o życie i zdrowie apelujemy do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.
KWP Opole -
Samoobrona z uczennicami z brzeskiej "Słowianki"
Jak szybko reagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, jak adekwatnie ocenić taką sytuację i jak się bronić. To podjęte tematy podczas spotkania naszego policyjnego instruktora z uczennicami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu. Podstawy samoobrony z pewnością dodają pewności siebie i opanowania w sytuacji zagrożenia. Dziękujemy uczestniczkom za zaangażowanie i sportową postawę.
KPP Brzeg -
Miejskie działania Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego za nami
6 marca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa Niechronionym Uczestnikom Ruchu Drogowego. W tym dniu, w sposób szczególny zwracaliśmy uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Naszej uwadze nie uszło również to w jaki sposób piesi i rowerzyści korzystają z naszych dróg.
KMP Opole -
4 osoby zginęły podczas wypadku drogowego
Nyscy policjanci wyjaśnią okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Jędrzychów- Goświnowice. W wypadku śmierć poniosły 4 osoby. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność i rozwagę na drodze. Przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków drogowych może zapobiec tragicznym wypadkom.
KPP Nysa -
„W weekend kwiaty, nie mandaty” – niecodzienna akcja profilaktyczna z udziałem opolskiej Policji
Choć "Dzień Kobiet" przypada 8 marca, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP Opole postawili celebrować to wyjątkowe święto już dzisiaj. Mundurowi razem z Radiem Doxa oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Opolu zorganizowali działania profilaktyczne pn. „W weekend kwiaty, nie mandaty”. Uczestnicy akcji w trakcie kontroli drogowych, przypominali mieszkankom Opolszczyzny o podstawowych przepisach w ruchu drogowym. Rozmowa o bezpieczeństwa była również idealną okazją do wręczenia paniom kwiatów oraz złożenia najlepszych życzeń z okazji ich święta.
KWP Opole
