Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jechał nietrzeźwy, bez uprawnień, pojazdem bez przeglądu
Krapkowiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. 32-latek wsiadł za kierownicę pomimo, że wcześniej spożywał alkohol. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych. Mieszkaniec Opola w swoim organizmie miał 2,5 promila. Zatrzymany, musi się teraz liczyć z karą do trzech lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.
KPP Krapkowice -
Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie A4 - zadbaj o prawidłowe zabezpieczenie przewożonego ładunku
Na autostradzie A4, na wysokości 271 km w kierunku Katowic miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem pojazdu ciężarowego. Doszło tam do zerwania dyszla pomiędzy ciągnikiem a naczepą. Ta wywróciła się na jezdnię, a ładunek w postaci drewnianych bali wysypał się na drogę. Autostrada była nieprzejezdna na czas usunięcia z drogi ładunku oraz wywróconej naczepy, na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przypominamy! Prawidłowy załadunek i jego zabezpieczenie, a także właściwy stan techniczny to podstawa bezpiecznego transportu.
KPP Strzelce Opolskie -
Uroczyste otwarcie nowego Posterunku Policji w Branicach
Na mapie powiatu głubczyckiego pojawił się nowy Posterunek Policji w Branicach, którego funkcjonariusze będą służyć lokalnej społeczności. W jego uroczystym otwarciu wzięło udział kierownictwo opolskiego garnizonu - Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Zbigniew Stanowski. W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy gminy. Nowy posterunek to długo wyczekiwana inwestycja, stanowiąca odpowiedź na oczekiwania oraz potrzeby w obszarze bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Z okazji jego otwarcia Komenda Główna Policji przekazała miejscowym funkcjonariuszom oznakowany radiowóz marki Kia Ceed.
KWP Opole -
Zarzuty dla 40-latka podejrzanego o zabójstwo
Opolscy kryminalni pod nadzorem prokuratury ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna chcąc uniknąć kary za zbrodnię, ukrył ciało, zakopując je na terenie jednej z dzielnic Krapkowic. Podejrzanemu, który przebywa już w zakładzie karnym do innej sprawy, przedstawiono zarzut zabójstwa. Za popełnienie zbrodni grozi mu kara dożywotniego więzienia.
KWP Opole -
Działali wspólnie i w porozumieniu – 4 obcokrajowców zatrzymanych za kradzież rozbójniczą
Policjanci z Opola zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży rozbójniczej 4 obywateli Gruzji. Jeden z mężczyzn dodatkowo zranił interweniujących w sklepie ochroniarzy nożem. Napastnicy w wieku od 28 do 54 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Grozi im do 10 lat więzienia.
KMP Opole -
Spotkanie przy świątecznej choince
Już niebawem święta Bożego Narodzenia - wyjątkowy czas związany z wieloma tradycjami. Jedną z ważniejszych z nich niewątpliwe jest ubieranie choinki. W tym roku, z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, insp. Magdaleny Nguyen-Fudali, świąteczne drzewko znajdujące się w budynku siedziby opolskich policjantów, zostało udekorowane przez dzieci i młodzież. Nasi goście z okazji zbliżających się świąt otrzymali świąteczne upominki.
KWP Opole -
Uroczystość z okazji 20-lecia systemu ochrony praw człowieka w Policji
10 grudnia 2024 r. w Komedzie Głównej Policji odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy powstania w Policji systemu ochrony praw człowieka.
KGP -
Nowe radiowozy dla opolskich policjantów
Na drogach Opolszczyzny pojawiło się 12 nowych radiowozów. 2 oznakowane pojazdy trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Opolu oraz Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. Pozostałe, nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę jednostek na terenie całego województwa, gdzie będą służyć policjantom zajmującym się zwalczaniem przestępczości kryminalnej. Zakup sprzętu możliwy był dzięki wsparciu lokalnych samorządów.
KWP Opole -
Obserwował seniora, a następnie go napadł – 36-letni sprawca rozboju zatrzymany
Prudniccy kryminalni w niespełna pół godziny od zdarzenia ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. 36-latek obserwował starszego mężczyznę, gdy ten wracał do swojego mieszkania. Kiedy senior przekroczył jego próg został zaatakowany. Mieszkanie 73-latka zostało splądrowane, a jego telefon komórkowy oraz oszczędności skradzione. Zatrzymanemu za takie przestępstwo grozi teraz nawet do 15 lat więzienia. Z uwagi na to, że 36-latek działał w warunkach recydywy mężczyźnie grozi jeszcze dłuższy pobyt w zakładzie karnym. Sąd wydał już postanowienie o zastosowaniu wobec niego 3-miesiecznego aresztu.
KPP Prudnik -
Tragiczny wypadek na Jeziorze Otmuchowskim – przypominamy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą
Tragiczny wypadek nad Jeziorem Otmuchowskim przypomina, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Dwóch mężczyzn wpadło do wody podczas połowu ryb – niestety, 40-latek zmarł pomimo udzielonej pomocy. Apelujemy o rozwagę i przypominamy o profilaktyce: kamizelka, odpowiedni sprzęt, informowanie bliskich i ostrożność w kontakcie z zimną wodą to absolutne podstawy.
KPP Nysa
