Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Mundur, służba i wielka przygoda
Za nami kolejna edycja „Krainy Zdrowia Dzieci”, która odbyła się w CWK w Opolu. Najmłodsi uczestnicy mieli okazję spełnić marzenia o byciu policjantem, biorąc udział w pokazach sprzętu specjalistycznego, pojazdów i działaniach profilaktycznych przygotowanych przez służby mundurowe. Wydarzenie, które łączy edukację z zabawą, przyciągnęło wiele rodzin, zapewniając dzieciom niezapomniane wrażenia i promując aktywność fizyczną. Nie mogło również zabraknąć naszego stoiska, na którym zainteresowani mogli zasięgnąć informacji na temat możliwości wstąpienia do Policji. Sukces tej edycji potwierdza, że „Kraina Zdrowia Dzieci” na stałe wpisała się w kalendarz rodzinnych wydarzeń w regionie.
KWP Opole -
Po raz kolejny ruszyła akcja "Łapki na kierownicę"
Akcja „Łapki na kierownicę" będzie prowadzona w okresie od 1 do 31 marca 2025 r. Ma na celu zmianę podejścia kierowców do używania telefonu podczas jazdy samochodem, a tym samym zminimalizowanie ryzyka występowania wypadków. Pamiętaj, że korzystanie z telefonu w czasie jazdy naraża zdrowie i życie uczestników ruchu drogowego!
KGP -
Policjanci z Opolszczyzny odznaczeni Medalem im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja
W siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia Medali im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. W tym roku aż jedenastu opolskich policjantów zostało wyróżnionych tym właśnie medalem. Funkcjonariusze w swoich działaniach kierowali się zaangażowaniem i dbałością o życie i zdrowie innych, narażając własne. W uroczystości uczestniczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Tomasz Siemoniak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Boroń. Garnizon opolski reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.
-
Zapraszamy na próbny test sprawności do Policji
Chcesz zostać policjantem, ale nie wiesz, jakie dokumenty należy złożyć? Obawiasz się, że nie zaliczysz testu sprawności fizycznej? Masz pytania na temat rekrutacji do służby w Policji? Zapraszamy na próbny test sprawności do Policji. Spotkajmy się 1 marca 2025 roku o godz. 10.00 na Politechnice Opolskiej przy ul. Prószkowskiej 76 budynek 9A.
-
Nastolatki biegały po dachu 4-piętrowego budynku – pomogli policjanci z Prudnika
13 i 14-latka pod wpływem alkoholu biegały po dachu jednego z budynków w powiecie prudnickim. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że nastolatki miały problem z utrzymaniem równowagi, a dach budynku pokryty był śliską papą. Funkcjonariusze z Prudnika w trakcie rozmowy nakłonili je do odejścia od krawędzi bloku, a następnie przeszli z nimi w bezpieczne miejsce. Następnie razem ze strażakami, za pomocą podnośnika bezpiecznie zdjęli dziewczyny z dachu.
KPP Prudnik -
Został tymczasowo aresztowany za uszkodzenie ciała i groźby
38-letni napastnik bił pięściami, kopał i strzelał z broni gazowej w głowę jednego z poszkodowanych i groził pozbawieniem życia drugiemu. Policjanci z Niemodlina już w godzinę od otrzymania zgłoszenia ustalili i zatrzymali podejrzewanego o te przestępstwa mieszkańca Tułowic. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.
KMP Opole -
Międzynarodowa konferencja pn. „Policja jest Kobietą” w Senacie RP na 100-lecie kobiet w Policji
26 lutego 2025 r. w Senacie RP odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Policja jest Kobietą” będąca uroczystą inauguracją obchodów 100-lecia pracy kobiet w Policji. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęła Pani Małgorzata Kidawa-Błońska, Marszałek Senatu. W uroczystości wzięli również udział, Pan Tomasz Siemoniak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Czesław Mroczek, Sekretarz Stanu w MSWiA, nadinsp. Marek Boroń, Komendant Główny Policji, Pani Catherine de Bolle, Dyrektor Wykonawcza Europolu i Pani Montserrat Marin López, Dyrektor Wykonawcza Agencji UE (CEPOL). W panelu dyskusyjnym wziął udział również Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala.
KGP -
Skradzione kosmetyki ukrył w samochodzie, tuż obok narkotyków
Policjanci z Niemodlina zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież kosmetyków. Chwilę wcześniej mężczyzna uciekł z drogerii i próbował odjechać samochodem z miejsca popełnienia przestępstwa. W pojeździe 33-latka funkcjonariusze znaleźli nie tylko kradzione kosmetyki, ale również środki odurzające. Mieszkańcowi Lewina Brzeskiego grozi do 10 lat więzienia.
KMP Opole -
Szybka i skuteczna reakcja funkcjonariuszy zapobiegła dwóm tragediom
Profesjonalizm i szybka reakcja kluczborskich policjantów sprawiły, że zostały uratowane dwie osoby, których życie było zagrożone. Najpierw udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który uległ poważnemu wypadkowi podczas prac leśnych. Kolejno, w krótkim czasie od otrzymania zgłoszenia, odnaleźli mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Najprawdopodobniej to właśnie postawa i zaangażowanie sierż. Krystiana Blachnika oraz st. post. Tomasza Jędrzejko pozwoliły uniknąć dwóch tragedii.
KPP Kluczbork -
Sierż. Maria Kuczera - mistrzyni karate w policyjnym mundurze
W tym roku obchodzimy 100-lecie kobiet w polskiej Policji. Jest to świetna okazja do zaprezentowania strzeleckich policjantek i przedstawienia ich silnych i charyzmatycznych oblicz oraz pasji, które łączą z mundurem. Jako pierwszą przedstawiamy sierż. Marię Kuczerę, policjantkę Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy. Prywatnie to laureatka wielu turniejów międzynarodowych w karate, instruktorka samoobrony i pasjonatka wspinaczek górskich.
KPP Strzelce Opolskie
