Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Z seniorami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z namysłowskiej policji, spotkała się z seniorami w Dziennym Domu Pobytu w Namysłowie. W ramach programu „Świadomy i bezpieczny senior” rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poruszono również tematy dotyczące aktualnych zagrożeń czyhających na osoby starsze ze strony oszustów.
KPP Namysłów -
Grupa "SPEED" na drogach Opolszczyzny
Grupa "SPEED" działa na terenie naszego województwa już od blisko roku. Powołana została do zwalczania najniebezpieczniejszych zachowań na drodze, w tym do walki z piratami drogowymi. Policjanci w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory patrolują trasy, na których jest największe zagrożenie wypadkami. Tegoroczny bilans grupy to blisko 7 000 kontroli drogowych, ujawnionych 6 200 wykroczeń, zatrzymanych 200 dowodów rejestracyjnych i ponad 150 praw jazdy.
KWP Opole -
Podczas wakacji nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie
Pierwsze wakacyjne tygodnie już mijają. Obostrzenia związane z panującą epidemią powodują, że z niektórych wakacyjnych przyjemności musimy zrezygnować bądź trzymać się określonych zasad sanitarnych. Jednak to nie przeszkadza by dobrze się bawić, cieszyć czasem wolnym od obowiązków i spędzać dni na świeżym powietrzu. Dlatego, kiedy tylko jest okazja rozmawiamy z dziećmi i przekazujemy im najcenniejsze informacje o bezpieczeństwie.
KPP Brzeg -
„Bezpieczne i aktywne wakacje” - rozmawiamy z najmłodszymi o wolnym od zmartwień wypoczynku
Krapkowiccy policjanci spotkali się z grupą dzieci w ramach akcji pod hasłem „Bezpieczne i aktywne wakacje”. Spotkania organizowane są przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Krapkowicach przy współudziale między innymi krapkowickiej Policji. Podczas spotkania z najmłodszymi funkcjonariusze poruszyli tematykę związaną bezpieczeństwem w trakcie wypoczynku. Jednym z tematów było m.in. prawidłowe poruszanie się rowerem podczas wakacji.
KPP Krapkowice -
Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki reakcji świadka
Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który na terenie Kietrza zauważył nietrzeźwą kierującą. Uniemożliwił jej dalszą drogę i wezwał policyjny patrol. Okazało się, że kobieta ma problemy z utrzymaniem równowagi. Urządzenie do badania stanu trzeźwości pokazało blisko dwa promile alkoholu. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadka, nie doszło do tragedii na drodze.
KPP Głubczyce -
Odpowie za kradzież roweru
Głubczyccy policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o kradzież roweru. Wartość skradzionego jednośladu to ponad 1000 złotych. Kryminalni kilka godzin od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego oraz odzyskali skradzione mienie.
KPP Głubczyce -
Oszuści wciąż aktywni w naszym regionie
Przestępcy wciąż modyfikują swoje metody, tak aby wyłudzić nasze oszczędności. Często pod presją czasu, starają się przekonać osoby starsze do opowiedzianych przez nich historii. Niestety, wciąż zdarzają się osoby, które dają się oszukać. W ostatnich dniach przekonała się o tym jedna z nyskich seniorek. Apelujemy do ludzi młodych - w rozmowach z najbliższymi, ostrzegajmy ich o takich sytuacjach!
KPP Nysa -
Po służbie zareagował na nietrzeźwego kierowcę
To kolejny przykład, gdy czujność policjanta po służbie przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. 33-latek kierujący renault miał blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą drogę. Dodatkowo, mężczyźnie już wcześniej zostały odebrane uprawnienia do kierowania.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Dzielnicowi ustalili i zatrzymali podpalacza
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dobrzeniu zatrzymali 21-latka podejrzanego o podpalenie. Mieszkaniec gminy najpierw miał oblać drzwi palną substancją, a potem podłożyć ogień pod budynek gospodarczy przylegający do domu. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
KMP Opole -
Wypadek na trasie Sidzina-Pakosławice – apelujemy o ostrożność
Policjanci z Nysy pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Sidzina – Pakosławice. Tam kierujący ciężarowym renaultem 55-latek, z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.
KPP Nysa
