Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jak przygotować się do upałów?
Prognozy pogody przewidują wysokie temperatury w najbliższych dniach. Do takich upałów koniecznie trzeba się przygotować. Zadbajmy zwłaszcza o dzieci, seniorów i osoby chore. Warto zainteresować się losem osób samotnych. Nie zapominajmy również o zwierzętach domowych i zapewnieniu im dostępu do wody. Nigdy w samochodach nie pozostawiajmy samych dzieci czy zwierząt!
KWP Opole -
Jeden był nietrzeźwy, drugi z zakazem - obaj przekroczyli prędkość
Funkcjonariusze z nyskiej grupy „SPEED” przerwali niebezpieczną jazdę 2 kierującym. 28-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 73 km/h i posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi z mężczyzn pędził z prędkością 129 km/h na obowiązującej „setce”. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości pokazało, że 21-latek w organizmie ma ponad 1 promil alkoholu. Pamiętaj, lekceważenie ograniczeń prędkości to jedna z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń na naszych drogach. Bądźmy ostrożni i szanujmy prawo, a wtedy na drogach będzie bezpieczniej.
KPP Nysa -
Gotowi by pomóc w każdej chwili
Niezwykłą wrażliwością na los drugiego człowieka wykazali się policjanci krapkowickiej drogówki. Sierż. sztab. Krzysztof Rejman i sierż. Paweł Mucha zostali docenieni przez internautów, po tym jak pomogli potrzebującemu mężczyźnie. 63-latek przy panującej wysokiej temperaturze, leżał w jednym z przydrożnych rowów drogi krajowej 45. Mężczyzna był osłabiony, głodny i spragniony. Mundurowi podarowali mu jedzenie i wodę. Sami nikomu nie wspomnieli o swoim dobrym uczynku, ale do komendanta zaczęły wpływać pochwały ich postawy.
KPP Krapkowice -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Prawie 2 promile w organizmie miał 55-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna przyjechał na stację benzynową, gdy skończył mu się alkohol. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia będącego poza służbą policjanta. Funkcjonariusz odebrał mężczyźnie kluczyki uniemożliwiając mu dalszą jazdę oraz wezwał na miejsce policyjny patrol.
KPP Prudnik -
Nietrzeźwy motorowerzysta z 10-letnim pasażerem
Tylko w ostatni weekend, namysłowska drogówka zatrzymała 6 nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był motorowerzysta, który przewoził 10-letniego chłopca. 40-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo, obaj jechali bez kasków ochronnych. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się sąd.
KPP Namysłów -
Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem
Policjanci w trakcie kontroli drogowej, znaleźli i zabezpieczyli przy mężczyźnie ponad 0,5 kilograma amfetaminy. Ich uwagę zwróciła nerwowość 28-latka, a dalsza kontrola pozwoliła ustalić jej przyczynę. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Weekend na drogach powiatu głubczyckiego
Policjanci w trakcie ostatniego weekendu zatrzymali 2 prawa jazdy. W pierwszym przypadku mieszkaniec Śląska przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Drugie prawo jazdy zatrzymane zostało mężczyźnie z powiatu głubczyckiego za jazdę pod działaniem alkoholu. Sprawą tego kierowcy zajmie się teraz sąd.
KPP Głubczyce -
Centralne Obchody Święta Policji 2020
W sobotę 25 lipca br. na placu przed siedzibą Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie odbyły się główne uroczystości upamiętniające 101. rocznicę powołania Policji Państwowej. W Święcie Policji uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda.
KGP -
Życzenia od Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji
Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich codzienną służbę i pracę oraz nieustającą gotowość do działania. Przypomina o szczególnym jubileuszu – 95. Rocznicy utworzenia Policji Kobiecej i kieruje słowa uznania do wszystkich funkcjonariuszek i pracownic cywilnych.
KGP -
Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu z okazji Święta Policji
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta z okazji przypadającego w dniu 24 lipca Święta Policji składa najserdeczniejsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym Policji garnizonu opolskiego.
KWP Opole