Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Taki rowerzysta to bezpieczny rowerzysta
Aura za oknem w ostatnich dniach sprzyja wycieczkom rowerowym. Dlatego przypominamy, jak poruszać się rowerem, by można było nazwać się bezpiecznym rowerzystą. Nie dla wszystkich jest to oczywiste, a głównie od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo.
KWP Opole -
Policjanci uratowali młodą kobietę
Szybka reakcja prudnickich kryminalnych zapobiegła tragedii. Funkcjonariusze w niespełna pół godziny od zgłoszenia odnaleźli 20-latkę, która zażyła dużą ilość tabletek i przekazał najbliższym, że chce popełnić samobójstwo. Kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Jej życiu i zdrowi już nic nie zagraża.
KPP Prudnik -
Przestrzegamy przed "oszustwem nigeryjskim"
Blisko 30 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu kluczborskiego. Kobieta padła ofiarą tzw. oszustwa nigeryjskiego. Kobieta za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała rzekomego lekarza, który miał pracować w szpitalu na Bliskim Wschodzie. Po kilku miesiącach korespondencji, mężczyzna nakłonił kobietę do przekazania mu pieniędzy, które miał jej po powrocie do kraju zwrócić. Wkrótce jednak kontakt się urwał.
KPP Kluczbork -
Zatrzymany za kradzież na budowie
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sprzętu wartego ponad 10 000 złotych. Trop zaprowadził ich na teren powiatu nyskiego. To tam były ukryte elektronarzędzia, które kilka dni wcześniej zostały skradzione z terenu budowy w Głubczycach. Odzyskane przez policjantów mienie wróciło do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi 39-latkowi kara do 5 lat więzienia.
KPP Głubczyce -
Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policjantami - został zatrzymany
Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Po krótkim pościgu za jego pojazdem, próbował jeszcze uciekać pieszo. Został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Dodatkowo, okazało się, że był nietrzeźwy. 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy i grozi mu kara do 5 lat więzienia.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Zatrzymani za jazdę na "podwójnym gazie"
Za kilka dni wakacje. Przypominamy o całkowitym zakazie wsiadania za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda kontrola drogowa wiąże się ze sprawdzeniem trzeźwości kierowcy. Wszystko to po to, aby czas wakacji był czasem bezpiecznych wyjazdów i powrotów.
KPP Namysłów -
Zareagował na nietrzeźwego kierowcę
Coraz częściej nie pozostajemy obojętni i reagujemy na przypadki jazdy na "podwójnym gazie". Efektem takiej postawy jest kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Tym razem funkcjonariuszy wezwał mieszkaniec gminy Gogolin. Jak ustalili policjanci, volkswagenem kierował 27-latek, który nie tylko miał w organizmie ponad 2 promile ale też nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia. Policjanci dziękują za zdecydowaną reakcję świadka.
KPP Krapkowice -
Płacisz za zakupy przez internet - bądź ostrożny!
Coraz więcej osób korzysta ze sklepów internetowych oraz portali aukcyjnych. Pamiętajmy, że nowe technologie, które mają nam ułatwić codzienne życia niosą za sobą również zagrożenia, które wykorzystają przestępcy. Do policjantów z Kędzierzyna-Koźla w ostatnich tygodniach zgłosiło się kilka osób, które zostały oszukane podczas zakupów w sieci. Mundurowi radzą, co zrobić, aby nie paść ofiarą przestępców internetowych.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Współpraca służb w zwalczaniu przestępczości narkotykowej
To kolejny przykład dobrej współpracy namysłowskich policjantów z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu. Efektem tej kooperacji są 3 zatrzymane osoby, podejrzane o przestępczość narkotykową. W akcję zaangażowany był również pies służby skarbowej - Hunter. Łącznie, przy zatrzymanych ujawniono blisko 60 gramów amfetaminy i kilkanaście porcji marihuany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, grozi im do 3 lat więzienia.
KPP Namysłów -
Usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy
Mężczyzna najpierw bezpodstawnie wydzwaniał do oficera dyżurnego z Brzegu, a później kilkukrotnie wykręcił numer do Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim. W obydwu przypadkach nie szczędził wulgaryzmów wobec rozmawiających z nim policjantów. Teraz, za znieważenie funkcjonariuszy, musi się liczyć z odpowiedzialnością karną.
KPP Brzeg