Aktualności
Rozmiar czcionki
-
6 zarzutów dla podejrzanego o włamania do altanek działkowych
Policjanci z Komisariatu Policji w Zawadzkiem zatrzymali podejrzanego o włamania do altanek działkowych. 43-latek usłyszał 6 zarzutów dotyczących włamań, uszkodzeń mienia i kradzieży. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.
KPP Strzelce Opolskie -
Uroczyście wypowiedzieli rotę ślubowania
21 nowych policjantów ślubowało na sztandar. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta przywitał młodych adeptów, życząc im satysfakcji z pełnionej służby i sukcesów zawodowych. Teraz nowo przyjęci policjanci odbędą szkolenie podstawowe, po czym trafią do swoich jednostek macierzystych. Przypominamy, że dobór do opolskiej policji wciąż trwa.
KWP Opole -
Nasz policjant wygrał plebiscyt ,,Książki Roku”
,,Czas Wagi” sierż. sztab. Aleksandra Sowy otrzymała miano ,,Najlepszej książki na lato 2020”. Tytuł ten przyznany został przez portal Granice.pl. To już drugie takie wyróżnienie z rzędu. W zeszłym roku czytelnicy zagłosowali na jego książkę ,,Gwiazda Oriona”. "Czas Wagi" to kontynuacja cenionej i nagradzanej serii o policjancie Emilu Stomporze. Tym razem akcje dzieje się w latach 90-tych. Przed głównym bohaterem między innymi zadanie odnalezienia porwanej dziewczyny, ale więcej dowiecie się już z książki...
KWP Opole -
Rozmawiajmy z seniorami i ostrzegajmy ich
Seniorzy cały czas są narażeni na różne metody oszustw, po które sięgają przestępcy. Takie jak „na policjanta” czy „na wnuczka” znane są od wielu lat. Jednak cały czas są modyfikowane, a nasi seniorzy narażeni na manipulację i utratę swoich oszczędności. Dlatego funkcjonariusze z Brzegu wykorzystują każdą sposobność, by dotrzeć do starszych osób i przestrzec ich przed czyhającymi zagrożeniami.
KPP Brzeg -
Podsumowanie weekendu na drogach powiatu krapkowickiego
Pomimo, że trwają wakacje krapkowiccy policjanci cały czas dbają o bezpieczeństwo. Jednak pomimo to, wielu kierowców na drogach zachowuje się nieodpowiedzialnie. Tylko podczas minionego weekendu na drogach powiatu krapkowickiego doszło do dwóch kolizji i wypadku. Dodatkowo policjanci zatrzymali 2 kierujących „na podwójnym gazie” i jednego, który stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.
KPP Krapkowice -
Odpowie za włamanie w warunkach recydywy
Policjanci z Paczkowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego. 30-latek skradziony rower oraz elektronarzędzia sprzedał w lombardzie. Śledczy podejrzewają mieszkańca gminy także o inne przestępstwa, które miały miejsce na terenie powiatu nyskiego. W związku z faktem, że zatrzymany działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat więzienia.
KPP Nysa -
Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki działaniom drogówki
Tylko w miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeprowadzili ponad 1400 badań kierujących na zawartość alkoholu. Z tej liczby, sześciu zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się 50-latek, który prowadząc samochód ciężarowy z naczepą, miał ponad 2 promile. Każdy z zatrzymanych musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi.
KMP Opole -
,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” – wakacyjna edukacja
Pokazy ratownictwa wodnego, nurkowanie pod opieką profesjonalistów oraz liczne konkursy pod hasłem ,,Bezpieczeństwo nad wodą”. Tak wyglądało plenerowe spotkanie policjantów z komendy miejskiej, dedykowane wypoczywającym na basenie dzieciom i młodzieży. W akcję włączył się także MOSiR, Straż Miejska oraz PCK.
KMP Opole -
Ruszajmy w drogę wypoczęci i trzeźwi
Trwają wakacje. To czas wypoczynku od codziennych obowiązków i zmartwień. Nie możemy jednak zapominać o kilku najważniejszych sprawach. Przede wszystkim, nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dostosowujmy prędkość do panujących warunków i obowiązujących znaków. W dłuższej trasie - obowiązkowo zróbmy przerwę. Wakacyjne rozluźnienie nie może być wymówką dla łamania przepisów drogowych, których przestrzeganie chroni nas i naszych najbliższych.
KWP Opole -
Szczęśliwy finał poszukiwań 94-latka
Ponad półtorej godziny trwały poszukiwania 94-latka z powiatu oleskiego. Mężczyzna pojechał do lasu samochodem, żeby sprawdzić czy są grzyby. W akcji brali udział policjanci i strażacy z Olesna oraz jednostki OSP. Parę minut przed 21:00, mężczyzna został odnaleziony i przekazany rodzinie.
KPP Olesno
