Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Samoobsługowy alkomat w krapkowickiej jednostce
Komendant Powiatowy Policji w Krapkowicach podinsp. Józef Chudoba podpisał umowę z Gminą Krapkowice reprezentowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Umowa dotyczyła użyczenia alkomatu samoobsługowego Polimer oraz urządzenia mobilnego Alco-Sensor typu FST. Z urządzenia może skorzystać bezpłatnie każdy kierowca, który chce sprawdzić swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu krapkowickiego.
KPP Krapkowice -
Oddaliśmy krew dla potrzebujących
Policjanci i pracownicy cywilni z jednostek naszego garnizonu wzięli udział w akcji krwiodawstwa. Tym razem połączyła ich idea przekazania krwi na rzecz szpitali oraz kolegi - policjanta z Łodzi. W trakcie zbiórki udało się zebrać ponad 15 litrów tego cennego daru.
KWP Opole -
Wojewódzkie i Miejskie Obchody Święta Policji w Opolu
Główne uroczystości związane ze Świętem Policji na Opolszczyźnie odbyły się w tym roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, były skromniejsze niż za zwyczaj. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski. Zasłużeni policjanci otrzymali odznaczenia "Za Długoletnią Służbę" oraz "Zasłużony Policjant", wręczone zostały również akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku minęła 30 rocznica wejścia w życie Ustawy o Policji oraz 95. rocznica powołania Policji Kobiecej.
KWP Opole -
Krapkowiccy policjanci zabezpieczą 77. edycję Tour de Pologne
77. Tour de Pologne to największe wydarzenie kolarskie w Polsce. Na terenie naszego powiatu wyznaczono drugi etap wyścigu. Mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy zadbają o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia. Kolarskie zmagania na terenie naszego powiatu odbędą się 6 sierpnia 2020 r.
KPP Krapkowice -
Włamywał się do mieszkań w warunkach recydywy
Do 15 lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi Nysy. Mężczyzna podejrzany jest o szereg włamań do mieszkań. W jego zainteresowaniu był sprzęt komputerowy, telefony komórkowe oraz biżuteria. Zatrzymany działał w warunkach recydywy. Teraz usłyszał kolejnych 5 zarzutów.
KPP Nysa -
Wpadł przez niesprawną żarówkę
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli przy nim 250 gramów amfetaminy. A wszystko zaczęło się od niesprawnej żarówki...
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Czy wiesz, że?
Od 1925 r. służbę w Policji Państwowej mogły pełnić kobiety. Oprócz odpowiedniego stanu cywilnego – panna lub bezdzietna wdowa, wieku – od 25 do 40 lat, sprawności fizycznej i wykształcenia - co najmniej 4 klasy szkoły średniej lub 7 oddziałów szkoły powszechnej, wymagano od nich dodatkowo m.in. znajomości języków obcych, świadectwa moralności i podpisania zobowiązania, że przez pierwsze 10 lat służby nie wyjdą za mąż.
KGP -
Nietrzeźwy traktorzysta przy żniwach
Każdego lata media donoszą o wypadkach podczas żniw. Często konsekwencją przykrych zdarzeń jest nieodpowiedzialne zachowanie osób, biorących udział w pracach rolnych. Namysłowscy policjanci zatrzymali traktorzystę, który po zakończeniu prac polowych wracał do domu mocno nietrzeźwy. Dodatkowo, pojazd i przyczepa nie miały odpowiednich dokumentów. Apelujemy o rozsądek i przypominamy o zagrożeniach podczas żniw.
KPP Namysłów -
Kradł aluminiowe felgi
Policjanci z kluczborskiej komendy zatrzymali 25-letniego mężczyznę. Mieszkaniec powiatu jest podejrzany o kradzieże kilku kompletów felg aluminiowych wraz z oponami. Po kradzieży kół, miał on pozostawiać samochody "na cegłach". Policjanci odzyskali skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Sezon rowerowy w pełni - pamiętajmy o kilku ważnych zasadach
Rower jako środek transportu lub rekreacji sprawdza się znakomicie. Szczególnie latem, gdy znacznie przyjemniej jest poruszać się jednośladem, niż stać samochodem w korkach. Rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mają w związku z tym uprawnienia, ale i obowiązki. Nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów. Przypominamy zatem kilka podstawowych zasad - zobaczcie nasz film, który doskonale obrazuje sytuację rowerzystów w ruchu drogowym.
KWP Opole
