Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Życzenia Świąteczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Siemoniak złożył życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.
KGP -
Prezenty od opolskich kontrterrorystów dla dzieci z Domu Dziecka
Ich codzienna służba to zwalczanie najniebezpieczniejszych przestępców. Działają z lądu, powietrza i wody. Jednak znani są też ze swojej drugiej strony – dobrego serca. Rokrocznie w okresie świąt Bożego Narodzenia opolscy kontrterroryści odwiedzają wychowanków jednego z Domów Dziecka w Opolu. Tak było i w tym roku. Mundurowi podczas spotkania wręczyli dzieciom upominki i życzyli im wesołych świąt!
KWP Opole -
Będąc pod wpływem alkoholu samochodem przewoził swoje dzieci
Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na pojazd bez tylnego oświetlenia. Jak się okazało, 41-letni kierowca osobówki miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo przewoził dwójkę swoich dzieci w wieku 7 i 10 lat bez fotelików, a pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ważnego przeglądu technicznego. Jego sprawą zajmie się teraz sąd, a grozić mu może nawet do 3 lat więzienia.
KPP Kluczbork -
Dzielnicowy po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu
St. sierż. Paweł Babiński, na co dzień dzielnicowy w Prószkowie, na początku miesiąca zareagował na próbę kradzieży w jednym ze sklepów w Tułowicach. Policjant będący na wolnym ujął sprawce kradzieży alkoholu i przekazał patrolowi, który po chwili pojawił się na miejscu. Dzielnicowy swoim zachowaniem pokazał, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, również po ściągnięciu munduru.
KMP Opole -
Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Wyjazd na zakupy mógł skończyć się tragedią. Szybka reakcja brzeskiego dzielnicowego zakończyła jazdę pijanego kierowcy. 38-letni mieszkaniec Brzegu, który uderzył w dwa zaparkowane pojazdy miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz Święta spędzi ze świadomością, że jego sprawą zajmie się Sąd.
KPP Brzeg -
Dlaczego warto słuchać podcastów polskiej Policji?
Czy wiesz, że już piąty rok publikujemy podcasty? „Policja ZAPRASZA” do słuchania m.in. rozmów z funkcjonariuszami i pracownikami na temat ich codziennej pracy. U nas znajdziesz także wywiady z ekspertami ds. bezpieczeństwa i posłuchasz, co ciekawego redaktorzy Gazety Policyjnej przygotowali w najnowszym numerze miesięcznika.
KGP -
Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”
W tym roku już po raz ósmy rusza ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
KGP -
Wigilijne spotkanie opolskich policjantów
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbyła się policyjna wigilia. W spotkaniu udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala wraz z I zastępcą insp. Krzysztofem Buchałą oraz zastępcami: insp. Remigiuszem Sawickim i insp. Zbigniewem Stanowskim. W spotkaniu uczestniczyli również Wojewoda Opolski Pani Monika Jurek, Wicemarszałek Województwa Opolskiego Pan Zbigniew Kubalańca, Wiceprezydent Miasta Opole Pani Małgorzata Stelnicka oraz kadra kierownicza służb na co dzień współpracujących z opolską Policją i policjanci garnizonu opolskiego.
KWP Opole -
Nowa flota opolskiej Policji
Na drogach Opolszczyzny pojawiły się właśnie 4 nowe oznakowane radiowozy. Pojazdy Renault Traffic z nowym, neonowym oznakowaniem trafiły do komend powiatowych oraz komendy miejskiej garnizonu opolskiego. Zakup radiowozów został zrealizowany dzięki Komendzie Głównej Policji oraz wsparciu Marszałka Województwa Opolskiego Pana Szymona Ogłazy. Nowe samochody będą służyć funkcjonariuszom garnizonu opolskiego w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.
KWP Opole -
Komendant Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim wyróżniony za szczególne zaangażowanie w trakcie powodzi
W Hali Stulecia we Wrocławiu odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych i instytucji biorących udział w zwalczaniu skutków powodzi, zainicjowane przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg dr Krzysztofa Stańczyka. Podczas uroczystości wyróżniono funkcjonariuszy, którzy szczególnie zaangażowali się w akcje powodziową. Podziękowanie z rąk sekretarza stanu MSWiA Pana Czesława Mroczka otrzymał Komendant Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim kom. Marcin Garbowski.
KPP Brzeg
