Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wyeliminowany z ruchu
Do 5 lat więzienia grozi 54-letniemu kierowcy, który został zatrzymany do kontroli przez prudnickich policjantów ruchu drogowego. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna prowadził volkswagena mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkaniec powiatu prudnickiego zgodnie z nowelizacją przepisów musi się liczyć z konfiskatą swojego samochodu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
-
Spadła z jednośladu i rozbiła głowę - pomógł dzielnicowy po służbie
Gdy wracający z porannej służby sierż. Andrzej Wojtas zauważył siedzącą na chodniku seniorkę ze śladami krwi na głowie wiedział, że musi zareagować. Policjant jako jedyny z przejeżdżających kierowców zatrzymał się, by sprawdzić stan starszej kobiety. Jak ustalił funkcjonariusz, 80-latka chwilę wcześniej w trakcie schodzenia z roweru spadła na ziemię i zraniła w głowę. Dzielnicowy udzielił seniorce pomocy medycznej i wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Kobieta została zabrana na dalsze badania do szpitala.
-
Uwaga na fałszywe e-maile
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje o kolejnej kampanii, która polega na rozsyłaniu przez cyberprzestępców wiadomości mailowych rzekomo pochodzących od Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia.
KGP -
Betlejemskie Światło Pokoju zagościło w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu
Betlejemskie Światło Pokoju to symbol ciepła, miłości oraz nadziei. Za pośrednictwem skautów każdego roku wędruje po całej Europie. To już kolejny raz, kiedy dotarło do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Z rąk Komendanta Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego harcmistrza Łukasza Czarneckiego, Światełko odebrała inspektor Magdalena Nguyen-Fudala Komendant Wojewódzki Policji w Opolu.
KWP Opole -
Kluczborscy policjanci w świątecznej akcji
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku po raz kolejny zaangażowali się w pomoc najmłodszym. Tym razem policjanci uczestniczyli w przekazaniu prezentów dla dzieci z domu dziecka w Bogacicy. Akcja miała na celu sprawienie radości podopiecznym placówki oraz wsparcie ich w okresie świątecznym.
KPP Kluczbork -
Zjadł po kryjomu cukierka w sklepie – policjanci rozpoznali w smakoszu sprawcę kradzieży roweru
Miało być słodko, a skończyło się gorzko. Mężczyzna w sklepie połasił się na cukierka, którego zjadł. Nie zwrócił uwagi, że ma go „na oku” ochroniarz sklepu. Między mężczyznami wywiązała się kłótnia. Wezwano patrol Policji, który w smakoszu słodkości rozpoznał sprawcę kradzieży roweru. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.
KPP Strzelce Opolskie -
Jechał zbyt szybko - stracił prawo jazdy
Kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, czy wysoka grzywna ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Dla kierowców, którzy za nic mają przestrzeganie przepisów drogowych nie ma taryfy ulgowej. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu oleskiego, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością ponad 100 km/h. 19-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości otrzymał mandat, punkty karne oraz stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.
KPP Olesno -
Wspólne działania policjantów ze Strażą Leśną
Opolscy policjanci oraz Straż Leśna współpracują w zakresie bezpieczeństwa na terenach leśnych. Wspólne patrole mają zapobiec przestępstwom związanym z nielegalną wycinką drzew. Działania ukierunkowane są na przeciwdziałanie kradzieżom drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne. W swojej służbie funkcjonariusze dysponują między innymi fotopułapkami oraz termowizorami.
KPP Krapkowice -
Kradzież przyczepki i paliwa w Słupicach – zatrzymano dwóch mężczyzn
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nysie zatrzymało dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieży przyczepki samochodowej, narzędzi oraz włamanie do zbiorników paliwa w trzech koparkach. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.
KPP Nysa -
Senior stracił ponad 475 tysięcy złotych – przestrzegamy przed oszustwami na inwestycję
Przestępcy wykorzystują wizerunki znanych osób, aktorów i celebrytów by uwiarygodnić fałszywe oferty inwestycyjne. Po skontaktowaniu się z ofiarą, wykorzystując techniki manipulacyjne pozbawiają takie osoby oszczędności życia, a nawet nakłaniają do zaciągania kredytów. Policjanci z Opola prowadzą sprawę 77-latka, który w wyniku przestępczej działalności stracił ponad 475 000 złotych. Pamiętajmy, aby zawsze dokładnie weryfikować oferty inwestycyjne. Wystrzegajmy się stron internetowych gwarantujących szybki i wysoki zysk. Każdą decyzję dotyczącą naszych funduszy przemyślmy zawsze spokojnie i dwa razy.
KMP Opole
