Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Kradł jednoślady, powodując straty na kwotę 74 tysięcy złotych
31-latek miał na swoim koncie liczne kradzieże jednośladów, w tym motocykli i rowerów. Swoim zachowaniem mężczyzna spowodował straty na blisko 74 tysiące złotych. Mieszkaniec Brzegu został zatrzymany podczas włamania na teren jednej z posesji w powiecie opolskim. Policjanci z Dobrzenia Wielkiego przedstawili mu 7 zarzutów, za które grozi do 15 lat więzienia. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe 3 miesiące.
KMP Opole -
Targi Pracy i Edukacji w brzeskim wydaniu
Tegoroczne targi pracy i edukacji, których głównym organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas przedsięwzięcia promowaliśmy zawód policjanta i przedstawialiśmy warunki przyjęcia do służby. Mówiliśmy też o korzyściach płynących ze służby w formacji umundurowanej – to między innymi skrócony staż pracy do uzyskania świadczeń emerytalnych, stałe i pewne źródło dochodu oraz możliwości dalszego kształcenia się i awansowania. W spotkaniu brał udział I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu kom. Andrzej Grabny.
KPP Brzeg -
20 punktów karnych w trakcie jednej kontroli drogowej
Policjanci krapkowickiej drogówki zatrzymali 69-letniego kierowcę volkswagena, który pędził przez środek wsi z prędkością 106 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Dodatkowo, jadąc całą szerokością jezdni przekroczył linię podwójną ciągłą, a skręcając na skrzyżowaniu nie korzystał z kierunkowskazów. Za wszystkie wykroczenia mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło aż 20 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy.
KPP Krapkowice -
Szkolenie z obsługi ręcznych mierników prędkości dla policjantów w województwie opolskim
Precyzyjne pomiary prędkości to kluczowy element działań na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Aby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze z województwa opolskiego wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu z obsługi ręcznych mierników prędkości. Pod okiem wykładowców ze Szkoły Policji w Katowicach zdobyli wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pozwoli im jeszcze lepiej przeciwdziałać wykroczeniom drogowym. Cel jest jeden-poprawa bezpieczeństwa kierujących i pieszych.
KWP Opole -
Jednośladem bezpiecznie do celu - SPOT
Z roku na rok przybywa na naszych drogach jednośladów użytkowanych przez różne grupy wiekowe, w tym osoby niepełnoletnie. Prowadzona przez Policję w dniach 1 kwietnia – 26 czerwca akcja ma na celu przypomnienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego oraz promowanie właściwych zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo jej użytkowników w dużej mierze zależy od ich zachowania.
KWP Opole -
XIV. edycja Samoobrony dla kobiet wystartowała
Zajęcia z samoobrony dla kobiet organizowane przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkanek naszego miasta. Właśnie ruszyła XIV. edycja tego przedsięwzięcia przez które chcemy dbać o bezpieczeństwo Opolanek. Otrzymaliśmy również podziękowania od jednej z uczestniczek poprzednich edycji – takie słowa uznania motywują nas do dalszej pracy i szkoleń z zakresu samoobrony. Po zanonimizowaniu publikujemy ich treść.
KMP Opole -
Areszt za usiłowanie zabójstwa
Nyscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, który w trakcie libacji alkoholowej zaatakował nożem swojego znajomego. Pokrzywdzony z ranami kłutymi brzucha i klatki piersiowej został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł szereg operacji. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego wiezienia.
KPP Nysa -
Prudniccy policjanci spotkali się z przedszkolakami
Do przedszkola w Szybowicach zawitali niecodzienni goście. Dzieci odwiedzili prudniccy policjanci, którzy podczas spotkania opowiedzieli najmłodszym o swojej pracy i uczyli dzieci bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze przypomnieli im podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym. Spotkania w przedszkolach są doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie, uczą i przypominają dzieciom co im wolno, a co może być dla nich zagrożeniem.
KPP Prudnik -
Policja na Kędzierzyńsko-Kozielskim Forum Edukacyjno-Gospodarczym
Podczas Kędzierzyńsko-Kozielskiego Forum Edukacyjno-Gospodarczego Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu zaprezentowała możliwości jakie daje służba w Policji. Osoby zainteresowane mogły poznać perspektywy rozwoju oraz dowiedzieć się, jak zostać policjantem. Rekrutacja trwa – sprawdź, jak możesz rozpocząć swoją drogę zawodową w Policji!
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Uważaj! Cyberprzestępcy przejmują konta w mediach społecznościowych
Kampania „Bankowcy dla CyberEdukacji” jest wspólną inicjatywą Związku Banków Polskich, Fundacji Warszawski Instytut Bankowości, Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i banków. Celem kampanii jest edukacja wszystkich użytkowników Internetu w zakresie cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. Twarzami tegorocznej edycji są Katarzyna Skrzynecka i Zbigniew Buczkowski.
KGP
