Tag bezpieczeństwo publiczne
Rozmiar czcionki
- Imprezy masowe Organizacja imprezy masowej wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa osób biorących w niej udział. Zagrożenia bezpieczeństwa wynikają m.in. z obecności dużej liczby ludzi na określonym terenie, na którym odbywa się impreza masowa oraz niepożądanym, niewłaściwym zachowaniu jej uczestników.
- Bezpieczny majowy weekend Zbliżający się majowy weekend nieodzownie wiąże się z wyjazdami. Dlatego na naszych drogach pojawi się więcej niż zwykle, policjantów ruchu drogowego i prewencji. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na trzeźwość oraz prędkość z jaką poruszają się kierowcy, także motocykli. Pamiętaj, że brak należytej ostrożności i wyobraźni na drodze, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.
- Bezpieczne Światowe Dni Młodzieży - minister SWiA i Komendant Główny Policji na ćwiczeniach antyterrorystów Przygotowując się do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Światowych Dni Młodzieży funkcjonariusze Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji zademonstrowali swoje umiejętności. Policjanci zaprezentowali między innymi desant ze śmigłowca, zjazd policjantów po linie z wieży i inscenizację dynamicznego zatrzymania przestępcy. Ćwiczenia obserwował Minister SWiA Mariusz Błaszczak i Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.
- Poza Domem
- ZA KIEROWNICĄ
- Bezpieczny senior Statystyki Policji coraz częściej odnotowują przestępstwa wyłudzania pieniędzy od osób starszych. Oszuści wykorzystując łatwowierność seniorów, powołując się na dobrą znajomość z kimś z rodziny, pozbawiają ich niejednokrotnie wszystkich oszczędności zgromadzonych w domu. By dokonać oszustwa posługują się na przykład metodą "na wnuczka" czy "policjanta".
- Przemoc w rodzinie Przemoc w rodzinie, wbrew pozorom, jest zjawiskiem częstym. Dochodzi do niej nie tylko w rodzinach patologicznych ale we wszystkich grupach społecznych niezależnie od poziomu wykształcenia i sytuacji materialnej. Może przybierać postać nie tylko przemocy fizycznej ale również przemocy psychicznej.
- bezpieczeństwo w sieci Internet jest dzisiaj platformą wymiany informacji, miejscem rozrywki, nauki i pracy. Za pośrednictwem sieci dokonuje się transakcji finansowych, kupuje w wirtualnych sklepach i obsługuje konta bankowe. Niestety, w sieci można także paść ofiarą przestępców. Poniżej kilka porad jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
- praca za granicą
- Narkotyki i dopalacze Narkotyki i dopalacze stały się łatwo dostępne w wielu miejscach i stanowią realne niebezpieczeństwo zagrażające i dzieciom, i dorosłym. Warto zatem nauczyć się rozpoznawać sygnały, wskazujące na zażywanie środków odurzających. Poniżej podajemy podstawowe informacje dotyczące tego, jak zapobiegać uzależnieniom i jak rozpoznać, że bliska nam osoba sięgnęła po narkotyki, a także co zrobić w takiej sytuacji.
- I Ty możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo W każdym regionie są miejsca, w których mieszkańcy chcieliby częściej widzieć policyjne patrole. Możliwość bezpośredniego wskazania takich miejsc udostępnia Państwu opolska Policja. Wystarczy wysłać maila na adres patrole@opolska.policja.gov.pl