Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczeństwo na drogach w okresie jesienno-zimowym
Prognozy synoptyków na najbliższe dni mówią, że na termometrach możemy zobaczyć wartości bliskie zeru. Jest to temperatura, która negatywnie wpływa na ogumienie letnie w naszych pojazdach. Dlatego pora już pomyśleć o wymianie opon na zimowe. To dla naszego bezpieczeństwa.
KPP Głubczyce -
Kierowcy noga z gazu!
Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach każdego dnia kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W tym roku w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy już blisko 100 kierowcom.
KPP Kędzierzyn-Koźle -
Opolski Rekrut o ochronie prawnej policjantów
W tym odcinku ,,Opolskiego Rekruta” opowiemy Wam o ochronie prawnej jaka przysługuje, gdy założycie policyjny mundur. Dowiecie się między innymi: Czy można Was filmować? Czy filmy z interwencji można puszczać w sieci? Zachęcamy do obejrzenia naszych poprzednich odcinków, premiera kolejnych w każdy czwartek. Żeby nic nie przegapić, już teraz subskrybuj "Opolskiego Rekruta".
KWP Opole -
Zlikwidowana ogromna fabryka papierosów
Członkowie rozbitej przez CBŚP, KAS i Prokuraturę Krajową zorganizowanej grupy przestępczej produkowali nielegalne papierosy, a następnie wprowadzali je na rynek w kraju i za granicą. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, zlikwidowali fabrykę papierosów, zabezpieczyli ponad 4,8 mln sztuk papierosów, prawie 18 ton tytoniu i przejęli urządzenia służące do produkcji i pakowania papierosów oraz do rozdrabniania tytoniu. Wartość przejętego towaru oszacowano na 16 mln zł, a urządzenia na kwotę 2,5 mln zł.
CBŚP -
Informacje dzielnicowego przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanego
Policjanci z Komisariatu w Kietrzu we współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zatrzymali poszukiwanego listami gończymi. 37-latek ukrywał się poza granicami naszego kraju. Mężczyzna poszukiwany był od 9 lat za liczne przestępstwa kryminalne. Aby nie zostać odnalezionym zmienił nawet swój wygląd.
KPP Głubczyce -
Wpadł kilka godzin po włamaniu
Policjanci z Brzegu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o włamanie do sklepu spożywczego. Jego łupem miały paść wyroby tytoniowe, alkohol i pieniądze. Tym razem działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.
KPP Brzeg -
Czy wiesz, że ?
Czy wiesz, że kontrola osobista wykonywana przez policjanta jest szczegółowo opisana w prawie? (część V)
KGP -
Dzielnicowy odnalazł zaginionego 88-latka
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania seniora, który wyszedł do lasu na grzyby. Gdy po zapadnięciu zmroku 88-latek nie wrócił do domu, wszczęto alarm. W działania zaangażowano wszystkich namysłowskich policjantów. Do poszukiwań dołączyła również Opolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Po 2 godzinach, zaginionego odnalazł dzielnicowy z gminy Pokój.
KPP Namysłów -
Policjant wyniósł 80-latka z płonącego mieszkania
Sierż. Tomasz Nawara wraz ze strażakiem wyniósł z płonącego mieszkania starszego człowieka. 80-latek nie potrafił o własnych siłach opuścić mieszkania. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili. Mundurowym dopiero po kilku próbach udało się wejść do mieszkania rozgrzanego jak piekarnik. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagraża już niebezpieczeństwo.
KMP Opole -
Zatrzymany oszust internetowy
20-latek, który oszukiwał Polaków na terenie Niemiec i Holandii został zatrzymany przez policjantów z Wydziału dw/z Cyberprzestępczością. Jak ustalili funkcjonariusze oszukanych mogło zostać ponad 50 osób. Mężczyzna usłyszał 11 zarzutów oszustwa. To tylko jedna z tych spraw, które realizuje Wydział d/w z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Właśnie minęły 3 lata od jego powstania.
KWP Opole
